reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga w ciąży ta "prawidłowa" i rzeczywista

Nie ma co się łamać wagą. Po porodzie bedziemy się nawzajem dopingowac i szybko wrócimy do formy. ;D
A narazie tyjemy, bo przecież dzidzia rośnie , a my gromadzimy zapasy, aby ją wykarmić.

Patrząc na swój przyrost wagi rzeczywiście w 5/6m-c przytyłam więcej.
Teraz jestem w 7 i narazie bez większych skoków. Ale ten miesiąc jeszcze cały czas trwa...
 
reklama
ja jeszcze nie doszlam do polowy a juz mnie kregoslup bardzo boli :(
przy mojej wadze sprzed ciazy (53kg) powinnam dobic do co najmniej +12kg, teraz mam +4kg
jak ja to udzwigne? jak sobie radzicie z takimi dolegliwosciami?
 
Ja zaczynam 8 miesiac,mam na + 10 kg.Wdg. kalkulatora z noworodek.pl to przybieram ksiazkowo.Najwiekszy skok byl w 6 m- cu,prawie 5 kg.Z tego co czytalam to w 9 m-cu juz sie tyle nie przybiera,czasem nawet przed porodem waga spada.Mam nadzieje ze dojde do 13 i koniec :)
 
Czesc dziewczyny!Nie lamcie sie!Ja przytylam 44 kg i juz 30 zrzucilam!Zostalo mi jeszcze 10,ale mam nadzieje,ze i to zniknie!Nie karmilam piersia,bo mam astme i stale zazywam leki,ale dzienne znoszenie i wnoszenie wozka na 4 pietro czyni cuda!Poza tym opieka nad maluszkiem swietnie spala tluszczyk-lepiej niz niejedna silownia!Badzcie dobrej mysli!Nie waga jest wazna teraz wazne sa Wasze dzidziolki!
 
Ineczka, ja ważyłam 54, więc podobnie jak Ty.Bóle kręgosłupa jakoś mnie nie dopadały, może czasem, jak za dużo siedziałam albo stałam. Chodziłam na ćwiczenia "joga dla kobiet w ciąży", to bardzo pomaga na różne ciążowe dolegliwości. Na bóle kręgosłupa świetny jest też basen.
 
Hi Martyna!Ano jakos poszlo ;).Mysle,ze mialam duzo wody w organizmie.A co do zrzucania :mam trzy psy i chcac nie chcac musze z nimi wychodzic na spacerki.Mieszkam na 4 pietrze bez windy wiec latam co chwila gora -dol.Znoszenie wozka tez robi swoje.Mieszkam sama wiec nie mam kogo zatrudnic do noszenia.A do tego postanowilam,ze zamiast kupowac sobie smakolyki bede zbierac pieniazki i kupie cos mojej dzidzi...Przyjemne z porzytecznym.
 
Margot, dziekuje za podpowiedz :) co prawda ciezko u naz z kursami jogi a tym bardziej dla kobiet w ciazy, ale robie niektore cwiczenia rozciagajace z programow club i zdrowie; na basen jednak sie nie decyduje, bo latwo lapie tam jakies infekcje
odkad ogladam i nagrywam "porady dla przyszlych mam" z kanalu zdrowie, troche mi sie zmienil swiatopoglad i zamiast koncentrowac sie na wzmacnianiu miesni staram sie je rozciagac i luzowac na zmiane :) chyba troche pomoze, bo przeciez jakos musze dotrwac :D
 
reklama
Pewnie, że wytrzymasz. Uważaj tylko na długotrwałe siedzenie i stanie. No i poki brzuszek mały wartopopracować nad mieśniami brzucha, oczywiście ze specjalnego zestwu dla kobiet ciężarnych (są np. na stronie głównej Babyboom, w działe ciąża i poród), potem już nie można przeciążać mięśni brzucha, bo to grozi przepukliną. A właśnie ich słabość bywa przyczyną bólów kręgosłupa, zarówno w ciąży, jak i po porodzie.
Pozdrawiam!
 
Do góry