reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga w ciąży ta "prawidłowa" i rzeczywista

z tymi miesniami brzucha to chyba roznie mówią
ja na gimnatyce slyszalam zeby nie cwiczyc w ciąży mięśni brzucha
organizm po to wydziela specjalne hormony, zeby zwiekszyc nasze mozliwosci uciągania sie [w tym mięśni, ale też stawów, wiązadeł]
zbyt mocne mięśnie przeszkadazaja w powiekszaniu sie brzuszka i to szkodzi maleństwu, poza tym może dojść do ich rozejścia sie, a to szpeci potem [nie wiem czy to rozejscie sie to wlasnie przepuklina]

Jesli wczesniej nie wzmacnialo sie tych miesni mozna, na bole kręgoslupa troche wzmacniac miesnie grzbietowe [no wlasnie basen najlepszy, ale ja tez nie chodze ze względu na infekcje], trzeba cwiczyc ręce, wzmacniac mięśnie dna miednicy. Ważne są też nogi, bo to one dźwigają powiększający się ciężar, ponadto należy przeciwdziałać żylakom.

podobno niektore sportsmenki które maja zbyt rozbudowane mięśnie brzucha muszą dodatkowo brać preparaty umożliwiające rozluźnienie tych partii mięśni
 
reklama
Masz rację, dlatego właśnie można ćwiczyć te mieśnie tylko na początku ciąży, no i bardzo delikatnie, specjalnymi ćwiczeniami, bez forsowania. Rozejście się mięśni to właśnie przepuklina, i nie tylko szpeci, ale jest szkodliwe dla zdrowia, czasem wymaga nawet interwencji chirurgicznej. Basen jest super bo bezinwazyjne wzmacnia właśnie mięśnie brzucha, jak i grzbietowe, dodatkowo rozluźnia i rozciąga. Ja co prawda nie mam skłonności do infekcji, ale też nie chodziłam, bo była zima, a potem nie mogłam dostać specjalnego kostiumu, ale żałuję.
No a jak ma się mocne mięśnie brzucha, to potem on szybciej i bezproblemowo odzyskuje dawny kształt.
 
Mam za sobą dwie ciąże, w obu przybrałam tyle samo: 12 kg. Nie pamiętam w jakim okresie pozbyłam się kilogramów po pierwszym dziecku, ale za to po drugim w ciągu 4 tyg. zeszło mi 10 kg
 
Mimozka naprawdę tak szybciutko sie pozbyłaś wagi ciążowej?????
To fantastycznie!!! Ja przytyłam też 12 kg ale chyba dojde tak do 14, całe życie byłam szczupła więc teraz czuję sie troszkę jak słoniatko :mad:im chciałabym jak najszybciej wrócić do swojej "normalnej" wagi
 
Ano pozbyłam... Troszkę pewnie pomógł mi w tym stres. Nowa sytuacja i obawa czy dam sobie radę z dwójką dzieci naraz.
 
Hej:)
dobilam do 15 kg a przede mna jeszcze ciut wiecej niz miesiac:)mam nadzieje,ze nie zostanie mi zbyt wiele po urodzeniu:))
pozdrawiam
 
hi ja mam 33 tydz i 6 kg do prozdu:)
a pozatym owoce pestkowe to takie krote maja duze pestki a jablka gruszki itp wolno...pozdro:)
 
Hej kobietki - mnie się przybrało zaledwie 22 kg (moze nawet trochę więcej ale sotatnie dni już nie chciałam wchodzić na wagę:) urodziłam co prawda siłami natury "malutkiego" syneczka o wadze 4550 g. - Mały ma prawie 7 miesięcy a mnie zostały 3 kg więc chyba nie jest źle. Pzdr
 
Melduje 16 kg na plusie w 36 tygodniu. Zobaczymy czy jeszcze coś mi przybędzie, ale mam nadzieję, że to już będzie koniec tycia.
 
reklama
Do góry