reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga w ciąży ta "prawidłowa" i rzeczywista

Moje kochane, tą wagą to się tak nie martwcie, ja w ciąży przytyłam o zgrozo 23 kg, a przyznaje, że słodyczy wogólnie nie jadłam, bo mnie po nich mdliło i ogólnie nie opychałam się przesadnie, poprostu chyba wszystko co zjadałam szło we mnie! Dobiłam w końcówce do wagi męża->83 kg! Po 3 miesiącach po porodzie miałam już tylko 2 kg więcej niż przed ciążą, a teraz mam 1 mniej niż przed ciążą ->59kg. Wszystko da się zrzucic, potrzeba tylko trochę samozaparcia :). Umnie też w tej wadze było sporo zatrzymanej w organiźmie wody.
 
reklama
Nie wiem czy już pisałam ale w ciąży jakieś 26kg, a obecnie zostało mi do zrzucenia "jedynie" 5kg do wagi sprzed ciąży...wystarczy mieć absorbujące dziecię i nawet nie trzeba piersią karmić żeby schudnąć:-):-D
 
:-)Witajcie dziewczyny
ile przytylyscie w ciazy?? ja teraz wkraczam w 29 tydzien a juz przytylam 4 kg.
Jak to jest u was??






















 
To zalezy też od apetytu i od tego ile się ważyło przed ciążą. Ja ważyłam 52-53 kg (przy 171 cm), więc niedużo. Przytyłam do 70 kg. Po porodzie ważyłam ok 65 kg, przez pierwsze tygodnie schudłam do 60 i taka waga mi się utrzymywała (na zimę nawet trochę przytyłam) przez cały okres karmienia, bo miałam ogromny apetyt. Jak przestałam karmić to niemal natychmiast (kwestia może 3 mies) schudłam z ok 62 do 55 kg. Nie stosowałam diety tylko jadłam normalnie, tyle co powinnam. A moje dziecko od początku było bardzo absorbujące, mało spało, nie chciało się samo bawić i lubiło być noszone. A na dodatek było bardzo aktywne, bo w wieku 7 mies zaczęło raczkować i wstawać przy meblach:tak:
 
dzisiaj rozpoczął się 25tc a na plusie mam już 18kg :szok: więc niunia chuderlaczek z Ciebie ;-)
 
reklama
Do góry