reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga w ciąży ta "prawidłowa" i rzeczywista

Hej hej :) Mi od samego początku wychodziło, że mam niedowagę, czym się trochę przejmowałam... ale jakoś samo się wyrównało w ciągu ostatniego tygodnia około, i myslę, że już nie spadnie ;)
 
reklama
Oj lepiej nie przesadzać ze słodkościami. Waga może jakiś czas stac w miejscu, a potem jak ruszy to będzie szok ;DZresztą nie ma co patrzeć na tycie książkowe, bo u każdej jest inaczej. Ja np. wcześnie zaczęłam przybierać na wadze i tempo było dość szybkie, a przy końcu ciąży tempo tycia spadło. a wszyscy mi mówili, że w trzecim trymestrze tyje się najwięcej. Jak widać nie zawsze tak jest.
 
ja bardzo przybrałam na wadze, na początku normalnie, ale od 6 miesiąca się zaczęło... 3-5 kg miesięcznie to była norma, w sumie przytyłam 23 kg! (no ale zaraz po porodzie poszło 17 :) )

jak rozmawiałam o tym z gin powiedziała że to zależy od każdej kobiety, jak duża jest dzidzia, ile jest wód, jakie łożysko, itp
jedna przytyje 6 kg, inne 40 kg ! znam oba te przypadki
 
Zgadzam się z przedmówczynią! :) Ale jeszcze jest w tym haczyk dzieciaczki najwięcej tyją 8-9 miesiąc i wtedy trzeba uważać aby się nie przejadać bo maluchy bardzo szybciutko przybierają na wadze. Należy jeść normalnie ale pewne "puste" kalorie lepiej odstawić :).
 
Dobrze się mówi- odstawić puste kalorie. A ja mam taką ochotę na czekoladę, lody i paradoksalnie na chipsy cebulowe :) Jak jem bułkę to połowę z miodem a drugą ze śledziami. W życiu nie miałam tak wymieszanych smaków. :D
 
To prawda łatwo się mowi.. ale później po ciązy jak zerkniesz na wagę to nie będziesz wiedziała co ze sobą zrobić :p. Ale jak to się mówi "Kobiecie w ciązy się nie żałuje" Więc jedz na zdrowie!! :D
 
Ja przytyłam w sumie 17kg z czego tylko 3 kg w trzecim trymestrze. Nie ma reguły.
Po wyjściu ze szpitala byłam 11kg lżejsza.
 
Zawsze miałam szybką przemianę materii, mam nadzieję że po ciąży to się nie zmieni i wrócę do swojej wagi w krótkim czasie.
 
W pierwszej ciąży przytyłam 10 kg, w drugiej 20kg. Mam nadzieję że to nie rośnie wprostproporcjonalnie do ilości ciąż ;D
Ale pierwszą ciąze nosiłam latem i jesienią i jadłam głównie owoce, a druga trwała głównie zimą i wczesną wiosną, w tym Boze Narodzenie i Wielkanoc, więc wyobraźcie sobie co jadłam.....
 
reklama
Do góry