reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga w ciąży ta "prawidłowa" i rzeczywista

Czesc kochane Mamusie,
Otoz jestem teraz w 3-ciej upragnionej ciazy (po 6 latach staran z drugim mezem) i mam pewne obawy jak bedzie z moimi kilogramami zwazywszy doswiadczenia z przeszlosci . Otoz mam juz 12 letniego Mateuszka i 9 -latnia Aise i w obu tych ciazach bylam po porstu sloniem wazacy, kolo 94-97 kg - istne monstrum, ale mam tez dla Was dobra nowine - otoz po karmieniu i wlasciwie bez wysilku stracilam prawie 40 kg i bylam chudsza niz przed zajsciem w ciaze. Ale jak bedzie tym razem?
pozdrawiam
Kalkien (14 tydzien)
 
reklama
W pierwszej ciąży przytyłam około 20 kilo. Z natury jestem chudzielcem tak więc baardzo się cieszyłam z dodatkowych kilogramów. Po ciąży "spadło" mi 15 kilo.
Teraz druga ciąża. Przytyłam bardzo mało, bo do 27 tygodnia przybrałam około 6 kilo. Co będzie dalej zobaczymy a apetyt mimo wszystko mam doskonały.

Wracając do wilczego apetytu i napadów na jedzenie przed porodem to chyba mogę to potwierdzić. Jeszcze w pierwszej ciąży na 3 godziny przed niespodziewanym porodem miałam niecodzienną zachciankę, którą musiałam sobie zrobić. Otóż były to racuchy z jabłkami. Tak się najadłam wtedy, że szok. A trzy godziny później byłam już na porodówce...
Ale często zdaża się tak, że inne kobiety poprostu mdli i nie mogą nic przełknąć...
Pozdrawiam
 
Ja przed ciążą ważyłam 54kg...na początku schudłam 4kilo bo od rana lądowałam w wc (uroki ciąży), a w dzień porodu ważyłam 60kg -miałam to szczęście, że nie miałam ciągłych zachcianek :p tak więc po porodzie wróciłam do swojej wagi 54kilo ;D Niestety w nie które ciuszki ciężko jest mi się zmieścić bo z lekka bioderka mi sie poszerzyły :( , ale i tak jestem zadowolona ;D
 
Agusia a mozesz zdradzic ile Twoja dzidzia wazyla zaraz po porodzie?? i czy Twoja masa ciala nie spada dalej w dol?
Tak pytam, bo jestem w 8 miesiacu i na plusie mam dopiero 6 kg i nie wydaje mi sie, zebym miala jeszcze duzo przytyc i tak mysle, ile to moje dzieciatko moze wazyc ::)
 
No to sie czuje pocieszona Agusia :laugh:
No zobaczymy z jaka waga wyjdzie ten moj szkrabek maly z brzuszka. Jeszcze chyba bedzie to zalezalo kiedy sie urodzi, bo jak przed terminem z 2 tyg. to pewnie troszke mniej niz jak by sie urodzil dokladnei w terminie. Ale to juz takie gdybanie ::)
Agula, no widzisz, a ja bym chcial troszke wiecej :)
 
Powiedzcie mi ile się powinno prawidłowo przybierać w ciąży? Ja do tej porej pory miałam mniej więcej o 0,5kg więcej co 2-3 tygodnie ale ostatnio waga jakby zawisła w miejscu i nie chce przeskoczyć 47,5kg. Zaznaczam, że jem normalnie, bez większego obżarstwa, nawet czasem serwuję sobie jakieś słodkości. Apetyt mam właściwie na wszystko :laugh:
 
reklama
Dzięki!! Czyli z tego wynika, że powinnam ważyć jakieś 4kg więcej niż mam. Chyba pójdę sprawdzić czy mam w barku jakąś czekoladę. :laugh:
 
Do góry