reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Waga w ciąży ta "prawidłowa" i rzeczywista

reklama
No to laseczki odkopuje troszke temat, bo gdzies utonal wsrod innych ;)
Od ponad tygodnia mam napad wilczego glodu. Pisalysmy o tym dziewczyny i nie myslalam, ze mnie to tez spotka a spotkalo. Poprostu apety mi staaarsznie dopisuje.
2 tyg. temu mialam 7 kg na plusie, a teraz ze nie wiem, bo kurcze nie waza mnie na wizytach, a sama niemam sie gdzie zwazyc, no ale mysle, ze skoro tyle jem ostatnio to cos mi przybyc musialo.
A tak wogole to wlasnie ciekawa jestem kiedy ten porod nastapi od czasu kiedy mam te "napady wilcze", bo czekam ::) Dam znac napewno:)
 
Cześć,
Martuśka ja pod koniec ciąży to niewiele mogłam zmieścić jedzenia w brzuchu. Za to miałam ogromny apetyt na słodzycze, choć do 7 miesiąca to słodkie wcale mi nie smakowało.
W ciąży przybyło mi 15 kg. Synek ważył 4200 i miałam bardzo dużo wód płodowych. Do swojej wagi wróciłam po miesiącu, a po 2 miesiącach było jeszcze 5kg mniej i na tym waga mi się zatrzymała.
Pozdrawiam
Giza
 
Giza to szybciutko pozbylas sie kilogramow ciazowych, az nawet nadprogramowo. Ja pewnie tez wroce szybko do wagi sprzed ciazy, bo wiele tego na sobie nie mam, a dodatkowo piersia karmic chce.
Co do jedzonka, to tez wiele na raz zjesc nie moge, ale za to jem czesciej a malymi porcjami. Zreszta brzuch mam nizej to wiecej juz teraz wejdzie ;)
No i wlasnie Giza pamietasz na ile przed porodem ten apetyt wzrosl?
 
Ja ostatecznie przytyłam 17 kilo (ciekawe, ile moich postów jest w tym wątku ;)), a teraz - dwa miesiące po porodzie - mam jeszcze 5 kilo na plusie w stosunku do wagi przedciążowej. Oznacza to, że w 2 miesiące schudłam 12 kilo (synek ważył 3530), nie narzekam, zważywszy że żadnej diety nie stosuję, jem nawet sporo, ale karmię piersią, chodzę na długie spacery i taszczę wózek :)
 
ja w ciąży przytyłam 11,5 kg, teraz czyli 6 tygodni później mam jeszcze 5 kg więcej niż przed ciążą, ale oddwóch tygodni moja waga stoi w miejscu. Odchudzać się nie będę bo karmię piersią i było by to głupie z mojej strony ale ćwiczę ;D

pozdrawiam
 
Witam serdecznie
ja w koniec 8 miesiąca początek z 46 przytyłam do 63,5 !!!! a jeszcze został miesiąc, no ale na razie spoko, będę myśleć po porodzie jak zrzucić kilogramki zbędne :)
 
A mi się uzbierało jakieś 17 kg na plus w 40 tygodniu ciąży, a tydzień po porodzie było juz 10 kg mniej. Zobaczę jak to będzie w przyszłym tygodniu, bo jeszcze jakieś 10 do upatrzonej pozycji zostało ;)
 
a ja przytyłam dużżżżzzzzzzzzzo za dużżżżżżżżżżzzzzzzo :) na na na na ....

obawiam się, że jestem tutejszą rekordzistką:)

a zawdzięczam to temu, że ominęły mnie początkowe dolegliwości ciążowe związane z porannymi spotkaniami z białą skałą :)
ufff- całe szczęście... i jak zaczęłam sobie tyć od samego początku to sobie tyję do tej pory...

w 3 miesiącu przestałam pracować i jestem ciągle na zwolnieniu, więc odpadła mi aktywność i codzienny wysiłek związany z dojazdami do pracki

no i mam monstrualnie gigantyczny apetyt, na wszystko i o każdej porze, a jak mnie łapie głód to nie ma, ze sobie powiem- spox- nie jem, jak czegoś nie wrzucę do środeczka to robi mi się tak bleeeee, fuuuj, byle jak i boli brzusio...

 
reklama
Czytalam w ksiazce zaklinaczki, ze podobno kobieta karmiaca powinna miec te 5 kg na plusie. Nie wiem czy tak kazdemu sie udaje ::) Ale prawda jest ze specjalnie nie ma sie co odchudzac przy karmeiniu. Cwiczenia jak najbardziej.

e_mamo napewno nie jestes rekordzistka :) Zreszta duzo zalezy od tej wyjsciowej masy.
 
Do góry