reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga w ciąży ta "prawidłowa" i rzeczywista

Juz jestem w 31 tygodniu ciazy i mam na plusie 10kg, troszke jestem tym przerazona szczegolnie ze moja pani ginekolog nie lubi jak kobiety duzo tyja podczas ciazy. Twierdzi ze jak duzo przytyje to pozniej porod bede miala ciezszy. Rady jakie mi udziela na temat jedzenia to takie: zadnego chleba i produktow macznych, zadnych slodyczy i pochodnych (slodkie soczki, napoje, herbatki itp tez odpadaja), no i oczywiscie pewnie tu was zaskocze: zadnych owocow (a szczegolnie trzeba wystrzegac sie jablek i winogron), a wlasciwie prawie zadnych, z owocow to tylko kiwi i grejfruty bo poprawiaja przemiane materii i nie maja duzo cukru. Poza tym owoce maja podobno duzo kwasow ktore wzmagaja apetyt.
 
reklama
Czesc dziewczyny,

Ja jestem w 7 miesiacu (30 tydzien) i przytylam juz 15 kg.... No comments. W kazdym razie nic na to nie moge poradzic. Nie objadam sie a slodyczy niemalze nie dotykam bo nie mam ochoty. W kazdym razie moja pupa, moje rece, i moje uda sa ogromne! Ciesze sie, ze podobam sie jeszcze mezowi ;)
 
Heej:)-Dziewuszki nie załamujcie nas-starajacych sie o dzidziusia ::)...pocieszcie..ze np..ładne macie ksztalty...wszytkie jestescie z nich zadowlone.. ;)
 
A ja dziś byłam ważona u gina i .... o zgrozo +17kg. Na 28 maj mam termin. Przyznaję, że folgowałam sobie ze słodyczami i wręcz pochłaniam jabłka, tak kg codziennie. To juz mój nałóg i chociaż wiem, że to wybitnie niezdrowo, to nie mogę się powstrzymać. Mój żołądek dawno do tego przywykł i nie protestuje... :p Ja to się śmieję, że z jednego nałogu (tytoń) w drugi... Trzeba będzie jednak pozbyć się tych nadmiarów, bo lato za pasem... Pozdrawiam wszystkie hipopotamki...
 
Dorka, w takim razie ja cię pocieszę :) Ja jestem w 34 tygodniu i przytyłam 9,5 kg. Ostatnio waga jakby mi stanęła i tak myślę, że dobiję jeszcze pewnie do 11-12 kg, czyli wydaje mi się, że w sam raz. A co do figury to brzucholek mam, pupa trochę urosła, w udach też przybyło parę centymetrów, ale ogólnie mąż mówi, że jak patrzy na mnie z tyłu to nie widać, że jestem w ciąży :D Tak że nie martw się tym jak będziesz wyglądać w ciąży, tylko do roboty :D Z całego serca życzę powodzenia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ja na początku ciąży też martwiłam się o to jak zmieni się moja sylwetka, ale na pewnym etapie zaczęła to być dla mnie rzecz drugorzędna. Teraz najważniejsze, żeby dzidzia była zdrowa, a moje pupsko... po porodzie weźmie się spowrotem ostro do ćwiczeń :D
 
:)..marzenie ..tak ..przytyć tylko te 12 kg..ach...No, ale ja jestem taka wysoka jak Aletka..., wiec nawet jesli będzie te..no..nie przesadzajmy....to rozloża sie jakoś ::)hmm? ;D
 
witajcie ;)

Koncze własnie 38 tydzień i waze ...... 82 kg. Wysoka w miare jestem (178 cm) wiec moze te dodatkowe 19 kg nie jest tak widoczne. Bo wszyscy mi mówią jak ja to ładnie wygladam i chyba nic nie przytyłam ;) No ale tak juz jest ze w ciąży nie da rady nie utyć.
Najwazniejsze ze zdrowa jestem i moja mała tez zdrowa - 2900 kochanego maleństwa ;)

Buzki i trzymajcie sie ciepło
 
ja przytlam 11.5 kg juz ... ::) przy wzroscie 165 waze 81,5 ... heh :-[ (ale ja i przed ciaza nie byalm super modelka... z pwodu leczenia hormonalnego moja waga sie zatrzymala przy 70 kg)

moja niunka wazy 2500 - 2600 gram i tez jest zdrowasna ...


teraz jakos latwo mi sie pisze o kg ale gorzej bedzie jak przyjdzie czas zeby je zaczac zrzucac hihihi ;)

 
reklama
Czesc Dziewczyny.
ja tu nowa jestem, ale mysle, ze sie zadomowie do lipca ;)
U nas 31 tydzien i przybylo mnie 6kg. Przed ciaza 50kg teraz wiec 56kg przy wzroscie 160cm.
Nie jest to wiele i niektorzy powiedzieliby ze fajnie, ale ja chcialabym ciut wiecej :D
Pozdrawiam wszystkie brzuszki bardzo goraco  :)
Martuska
 
Do góry