reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Waga w ciąży ta "prawidłowa" i rzeczywista

no jestem otyla choc jak teraz przyznalam sie do mojej wagi kolezance z pracy powiedziala ze nie wygladam na tyle nawet moja mama ktora raczej nie obchodzi sie z nami mna i siostra jak z wydmuszka stwierdzila ze nie wygladam na tyle jestem dosc ubita niz rozlana i mam duzy biust ...szkoda ze brzuszek tak pozno bedzie widac choc z drugiej strony to lepiej nie bede sie tak meczyc zwlaszcza ze ciaza przypada mi na okres wakacji co do diety staram sie pilnowac lekarz tez mi powiedzial ze nie moge przytyc wiecej niz 9kg ... boje sie ze bedzie to trudne bo biore hormony na podtrzymanie ktore powoduja zwiekszenie apetytu a u kobiet ze sklonnoscia do tycia - tycie .... mam nadzieje ze bedzie ok i jeszcze na tym samym poczatku cos spadne z wagi (czasami sie tak zdarza) kazdy kilogram jest teraz wazny....dziekuje za szybka odpowiedz pozdrawiam ...
ps swoja droga szkoda ze nie ma wiecej forum dla osob troche grubszych czy grubych znalazla zaledwie dwa :( wymiana doswiadczen jest wazna i bardzo pomocna dla przyszlych mam borykajacych sie z otyloscia i choc jak wiele osob pisze ze jest to nasza winna( zgadzam sie ) to jest wiele kobiet i mezczyzn ktorzy staraja sie walczyc ale nie zawsze od razu im sie udaje :) pozdrawiam wszystkie obecne lub przyszle otyle mamy w ciazy :):):)
za dodatkowe informacje bede wdzieczna :):)
Nie martw się tabletkami bo jak przytyjesz to dlatego,że w ciąży i tak jest mega apetyt:)Co przytyjesz to po ciąży schudniesz.Ciesz się ciążą.Ja jestem w 6 miesiącu i przytyłam już 17kilo...ale nawet lekarz mi złego słowa nie powiedział.Zaczęłam ciąże z wagą 74kilo przy wzroście 160cm...z tym,że byłam pół roku na diecie i schudłam z wagi 106kilo.Staram się nie załamywać i biorę pod uwagę,że po porodzie wezmę się za siebie.Co do brzucha...do 6 miesiąca macica jest pod pempkiem i jak idzie w góre to i flaczki podnosi do góry,dlatego dopiero koło 6 może być widać ciąże...ale spokojnie,doczekasz się:):-)
 
reklama
no wlasnie nie moge cwiczyc ale moge chodzic na basen co mam zamiar uczynic zawsze troche mi sie ujedrni skora bo nawet na basenie wyczynowe plywanie odpada tylko zabka i spacer w wodzie i to tez nie za dlugo... a powiedzcie mi dziewczyny czy jesli bedzie dobrze przy mojej wadze bede mogla urodzic naturalnie bo czytalam ze wiekszosc otylych kobiet ma cesarke a po cesarce podobno kobieta gorzej dochodzi do siebie a ja po urodzeniu niecaly miesiac mam wesele siostry .... jeszcze raz dziekuje za odp :) ps troche mnie to forum podbudowalo teraz tylko dietka i heja nie ja pierwsza otyla w ciazy i nie ostatnia byle po porodzie dojsc do siebie schudnac i przy nastepnym dziecku nie zaczynac z taka waga poza tym tak sobie dzis caly czas mysle np moja mama zawsze grubsza po urodzeniu nas mnie i siostry schudla i teraz taka z niej laska ze hej moze ze mna tez tak bedzie no i jak uda mi sie przytyc tylko 9kg bede wazyc 100kg ile kobiet nawet bedac szczuplymi tyje po 20kg dobijajac do 100kg i jakos daja rade u mnie moze byc tak samo tylko zamiast wagi poczatkowej 70kg zaczne od 91kg juz i tyle musze dac rade :):) warto :)
 
ja86 z Twoją wagą na pewno bedzie ok. Ja mam juz 17 kg na plusie. Ciąże zaczynałam z wagą 60 kg przy wzroscie 170cm. W pasie mam juz nieco ponad 110 czyli od początku ciąży nieco ponad 30 cm. Co prawda niejestem gruba przynajmniej tak mówi mąż mam tylko duzy brzuch ale troszke sie boje bo.....

Moja babcia zanim zaszła w ciąże z moją mamą była typowym kościotrupem :-D tzn super laska naprawde szczuplutka az za bardzo a po porodzie z mama tak jej sie poprzestawiało w organiżmie ze bardzo bardzo przytyła i dostała cukrzycy. Do tej pory jest sporą babeczką ale tak jej zostało po porodzie. Moja mama natomiast po 4 ciążach niemiala problemu z wagą a ja znów się boję ze moze mnie cos takiego złapać jak babcie.

Wiem na pewno ze jak urodzę i tylko dojde do siebie zaraz biore sie za siebie. Przedewszystkim spacery z maluszkiem i duzo cwiczen i opracowac jakies menu i mam nadzieje ze bedzie ok.

Trzeba wierzyć ze po porodach bedzie lepiej niz przed nimi :tak:
 
Co do ruchu, to polecam specjalne ćwiczenia dl ciężarnych. Jeśli nie stać Ci na zapisanie się do jakiejś grupy, kup lub wypożycz książkę. Bo nawet zwykłe przysiady są dla nas niewskazane.
 
Co do ruchu, to polecam specjalne ćwiczenia dl ciężarnych. Jeśli nie stać Ci na zapisanie się do jakiejś grupy, kup lub wypożycz książkę. Bo nawet zwykłe przysiady są dla nas niewskazane.
no to ja miałam chyba mase szczęścia w ciąży. Do końca 8 mca ćwiczyłam dzien w dzien po 2 serie czyli łącznie ok godziny. Do tego spacery po 2-3 h dziennie. Sprzątanie podłóg z brzuchem pod brodą 5 dni przed porodem, wieszanie firanek i tanczenie całą ciążę. Ale oczywiście nie namawiam do takich wyczynów, ja poprostu świetnie się czułam, to sobie pozwalałam. O dziwo w 8 mcu miałam rozwarcie na 2 palce i tak zostało do terminu porodu, czyli do cc. Waga wyjściowa 57kg, końcowa 68kg więc 11 kg na plusie w ciąży, 152cm, więc nie było źle. Ale ta waga ro zasługa raczej tego że od 7 mca byłam na diecie z powodu cukrzycy ciążowej. Tak to pewnie i ćwiczenia by mi nie pomogły i ważyłabym z 25 kg wiecej bo ja łasuch jestem :)
 
cześć dziewczyny.... jestem w 26tc i już przytyłam 14kg.tylko u mnie to jakoś wszędzie mi poszło, zwłaszcza w biust:-) ...a w pępku mam tylko? 100cm :shocked2:
 
reklama
ja byłam na wadze pare dni temu i...jest ok7,5 kg do przodu..ale ja mam wrazenie ze wiecej..moze dlatego ze czasami puchne niestety :p a w brzuszku mam 95 cm obwodu hehehehe :-D a juz nie wiele zostało bo za miesiac mam termin

 
Do góry