reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga w ciąży ta "prawidłowa" i rzeczywista

reklama
Witam drogie panie.
Też mam problem z wagą :( Właśnie wróciłam od lekarza i dosłownie załamałam się swoją wagą ( przecież się nie obżeram i uważam na to, co jem ) . Jestem w 38 tygodniu ciąży i moja waga wynosi 69 kg przy wzroście 160cm. Przed ciążą ważyłam 47kg więc przytyłam 22kg :( Lekarka powiedziała, że mam duży brzuch i mogę mieć dużo wód płodowych jednak po chwili zastanowienia zrobiłam mi USG i się okazało, że maluszek waży 3200. Jak na mnie to spore dziecko...
Zostały mi 2 tygodnie do porodu i mam nadzieje, że już wiele nie przytyję bo na pewno będzie mi to ciężko zrzucić.
 
Jeśli o rozstępy chodzi to mogę się tylko pochwalić tym, iż na razie nie mam absolutnie żadnych. Ciekawa jestem tylko czy w ciągu ostatnich 2 tygodni się jakieś nie pojawią :/
Pozdrawiam serdecznie wszystkie ciężąróweczki :)
 
Witajcie,
przed ciążą ważyłam jakieś 58kg przy wzroście 160cm. Na dzień dzisiejszy ważę... 70kg (5miesiąc)... a wszystko przez to, że mdłości z początku ciąży zajadałam słodyczami. Boję się jak się to skończy... mam nadzieję, że nie przytyję w końcówce ciąży 10kg jak co niektóre forumowiczki. :sorry:
 
no a mnie wreszcie waga drgnęła... po 15 tygodniu, po wcześniejszym spadku wagi bez jakiejś przyczyny.
więc jestem jakieś 2 kilo na plusie - chyba przyrost w normie? ;)
 
Witajcie,
przed ciążą ważyłam jakieś 58kg przy wzroście 160cm. Na dzień dzisiejszy ważę... 70kg (5miesiąc)... a wszystko przez to, że mdłości z początku ciąży zajadałam słodyczami. Boję się jak się to skończy... mam nadzieję, że nie przytyję w końcówce ciąży 10kg jak co niektóre forumowiczki. :sorry:
Ja na początku ciąży przytyłam jakieś 4kg i jadłam normalnie. Brzuszka zaczęłam dostawać dopiero w 5 miesiącu, a teraz mam dość spory brzuszek i zaczęłam lubić słodycze. Tak jak pisałam we wcześniejszym poście przytyłam 22 kilo przy wzroście 160cm, a do końca ciąży zostały mi 2 tygodnie. Przed ciążą ważyłam 47kg. Wagą przestałam się przejmować, gdy dowiedziałam się, że mój maluch waży 3200 :-D
Mcgosia83 doszłam do wniosku, że nie należy przejmować się wagą. Najważniejsze jest to żeby maluszek urodził się zdrowy :-)
 
pewnie,zdrówko malucha najważniejsze:-) tym bardziej teraz,gdy GRYPA nadchodzi...
ja jestem w 4 miesiącu,ważę 67,5kg...na wizycie w 7 tygodniu ciąży ważyłam 64,3kg:-):-):-)mam 175 cm i dość spory brzuchol już...:-)
 
ja przed ciążą niedowaga, i jak to ktoś napisał ABC, teraz piersi może nie to że urosły ale takie jędrne i jakby podniesione się zrobiły :-D co mi tez się podoba, przed ciążą nosiłam 65 B teraz 70B, co do wagi, to strasznie woda zatrzymuje mi się w organiźmie, że potrafię w ciągu dnia za 3 kg przywalić tylko ze względu na zatrzymaną wodę. ale od początku ciąży do dziś (11 tydz i 4 dzień) przytyłam około 1, 5 kg -i w ogóle nie wymiotowałam :-)


Hej!
Ja też jak narazie przytyłam ok 1,5-2 kg i ani razu nie musiałam "kiblować" :) Czuję się świetnie ale już teraz zauważam wzmożony apetyt i ciągle ssie mnie w żołądku więc coś czuję, że na święta bożego narodzenia nadrobię i to sporo.. hehe A co do piersi to może jakoś zbytnio nie urosły ale tak jak u Ciebie zrobiły się takie jędrne i bardzo podobają się mężowi:-D! Ach ci faceci...
Cóż biorę wszystko z dobrodziejstwem inwentarza ;-)

 
reklama
Moja ciagle idzie w gore :zawstydzona/y: choc juz sie tym tak nie przejmuje bo waze sie a potem meza na wage stawiam i tez mu tu i tam przybylo :-) jakos mi lzej :sorry2:
 
Do góry