reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga lutówek i lutowych maluszków

reklama
Poli, a co ja mam powiedziec? U nas podobnie. Felek 2 miesiące 4900, najnizsza w dzien wypisu 3300. Czyli przybył minimum. Juz przestałam się tym przejmować.
 
Ale dziewczyny każde dziecko inaczej przybiera.:tak: Nie ma co się przejmować. My dziś na szczepieniu byliśmy. 6 i pół tygodnia i Malwinka waży 5860g... najniższa waga jaką miała to 3500g.
 
Ale dziewczyny każde dziecko inaczej przybiera.:tak: Nie ma co się przejmować. My dziś na szczepieniu byliśmy. 6 i pół tygodnia i Malwinka waży 5860g... najniższa waga jaką miała to 3500g.

woooowww:szok:


znalazłam takie coś:tak::
Po początkowym okresie nagłych wzrostów i spadków wagi noworodka, sytuacja zazwyczaj się stabilizuje. Przez pierwsze cztery miesiące, twój bobas powinien rosnąć od 120 g do 225 g na tydzień. Potem przyrost wagi się zmniejszy – będzie przybierał 90 – 150 g na tydzień. Między 4., a 6. miesiącem niemowlak powinien podwoić wagę urodzeniową. W okolicy pierwszych urodzin większość dzieci waży trzy razy tyle, co w chwili narodzin.


to u nas średnio jest 215 g na tydzień, wiec ok:tak:
 
Heh to moje dziecko wcale tak dużo na cycu nie wisi, a przybiera bardzo szybko no:szok: Ale zapomniałam dodać, że przed wejściem do gabinetu pediatry Malwinka się jeszcze do mnie przyssała, bo biedna była strasznie głodna:-D Więc można ciut odjąć.:-)
 
Ale dziewczyny każde dziecko inaczej przybiera.:tak: Nie ma co się przejmować. My dziś na szczepieniu byliśmy. 6 i pół tygodnia i Malwinka waży 5860g... najniższa waga jaką miała to 3500g.

Ja się trochę przejmowałam, że Wojtek za dużo przybiera ale widzę że nie tylko on tak ładnie rośnie. Na szczepieniu miał 9,5 tygodnia i ważył 6 kilo.
 
U nas w 7 tygodniu bylo 5260 gr:) W dniu wypisu bylo 3200gr wiec 2kg w 7 tygodni to podobno ok :) Ciesze sie bo przy karmieniu mieszanym nie wiem ile on wypija dokladnie.

I waga moja nareszcie drgnela. :-)Chyba dlatego ze teraz juz regularnie spacerujemy ;-)
 
reklama
Do góry