reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

W sierpniu testujemy, się nie poddajemy, a wysokie bety mieć będziemy🤞🤞

Wiecie o czym jeszcze myślę w kontekście potencjalnej ciąży... o mojej wadze :D Mam 5 kg nadwagi, ostatnio informowałam gina o swojej wadze, tzn. pytałam i odpowiedziałam. Wtedy sobie odjęłam 3 kg, ale od tego czasu tyle właśnie schudłam :D w każdym razie... nie skomentował tego w ogóle. Myślałam, że mi powie, że trzeba by było zrzucić te kilka kg, ale nic z tych rzeczy. Staram się, żeby wagę doprowadzić do porządku, bo wiem, że to też istotne... no ale jest jak jest :) A jak u Was w tej kwestii?

Mam 160cm wzrostu, w pierwszą ciąże zaszłam z wagą ok 86kg, w drugą 62kg - ciąże totalnie bezproblemowe, pierwszy cykl starań, żadnych testów owu, temperatur, stymulacji

W trzecią ważąc 49kg - ciąża pozamaciczna 🤡 i tak mi leci 13 miesiąc starań teraz już ze stymulacją i cuda wiankami. Widać mój organizm lepiej radził sobie z ciążą jak byłam gruba 🤷‍♀️
 
reklama
Ja je będę robić dwa razy dziennie rano i wieczorem xD wczoraj to bardziej dla zabawy zrobiłam no bo bez jaj to był 4dc :D

Normalnie chodzę na monitoring, ale jeżdżenie na urlopie po tureckich lekarzach to dla mnie średnia przyjemność. Pik ma tylko pomoc kiedy mam sobie mniej więcej wstrzyknąć ovitrelle. No i generalnie ja swoje owulacje niby mam, ale 3 razy w roku stąd mam stymulację 🤷‍♀️ Ja raczej jestem anty testy owulacyjne bo mnie średnio wychodzą z powodu PCO więc tylko jednorazowo taka akcja. Kupiłam te bo nie zdążyłabym nic zamówić online no i ja weganka eko świr to raczej nie dałabym rady psychicznie tyle plastiku bezsensownie produkować xD Szczególnie, że i tak uprawiam seks często bo lubię 😈
Ale zawiozłaś ten Ovitrelle ze zobą na wakacje?
 
Ale zawiozłaś ten Ovitrelle ze zobą na wakacje?

Tak. Wiem, że w teorii powinien nie być dłużej niż 1h poza lodówką, ale przewoziliśmy go tak jak i insulinę która też w teorii nie może być poza lodówką, a leciała z nami nawet 24h 🤷‍♀️ Najwyżej po prostu nie zadziała, ale w zeszłym miesiącu go nie brałam i raczej i tak coś pękło (9dpo progesteron 12ng) więc w teorii nie jest mi tak bardzo potrzebny
 
Wiecie o czym jeszcze myślę w kontekście potencjalnej ciąży... o mojej wadze :D Mam 5 kg nadwagi, ostatnio informowałam gina o swojej wadze, tzn. pytałam i odpowiedziałam. Wtedy sobie odjęłam 3 kg, ale od tego czasu tyle właśnie schudłam :D w każdym razie... nie skomentował tego w ogóle. Myślałam, że mi powie, że trzeba by było zrzucić te kilka kg, ale nic z tych rzeczy. Staram się, żeby wagę doprowadzić do porządku, bo wiem, że to też istotne... no ale jest jak jest :) A jak u Was w tej kwestii?
Możesz po prostu zdrowo i powolutku tracić masę ciała, w ciąży zdarza się przecież i schudnąć w 1 trymestrze :) a tym na dietach cukrzycowych często i w 2. Ciąża to fajna mobilizacja do jedzenia zdrowo i znam dziewczyny które kilka dni po porodzie były szczuplejsze niż przed ciążą :)
 
Tak. Wiem, że w teorii powinien nie być dłużej niż 1h poza lodówką, ale przewoziliśmy go tak jak i insulinę która też w teorii nie może być poza lodówką, a leciała z nami nawet 24h 🤷‍♀️ Najwyżej po prostu nie zadziała, ale w zeszłym miesiącu go nie brałam i raczej i tak coś pękło (9dpo progesteron 12ng) więc w teorii nie jest mi tak bardzo potrzebny
Pytam z ciekawości, bo się zawsze strasznie gimnastykowałam z moimi zastrzykami w podróży 😂 . Były w podróżnej lodówce, i nawet hotelu szukałam z lodówką specjalnie... a tam pech - popsuła się ;-) Gonal leżał więc na parapecie, by nie mieć więcej niż 25'C :-D W każdym razie po tych przejściach była to moja najlepsza stymulacja z 3, lepsza od tych z lodówki ;-)
 
Dziewczyny, to chyba niemozliwe przy wczorajszej becie poniżej 0,1

Siknelam jakieś 20 min temu na jeden i od razu pokazała się baaardO jaśniutkie kreswczkwC cien dosłownie, ale od razu z testować zrobialam jeszcze dwa inne i na każdym coś widać. Na żywo są wyraźniejsze/

Zatestwoalam bo zaczęły mnie bolec sutki i jajniki mam wrazenie, ze zaraz eksplodują
 

Załączniki

  • 56B5A6D3-CCB2-4B6D-96F0-8091E7D70613.jpeg
    56B5A6D3-CCB2-4B6D-96F0-8091E7D70613.jpeg
    1,1 MB · Wyświetleń: 144
  • D60B0E9D-7126-4B9B-B27E-AA92DB9B1F52.jpeg
    D60B0E9D-7126-4B9B-B27E-AA92DB9B1F52.jpeg
    949 KB · Wyświetleń: 145
Możesz po prostu zdrowo i powolutku tracić masę ciała, w ciąży zdarza się przecież i schudnąć w 1 trymestrze :) a tym na dietach cukrzycowych często i w 2. Ciąża to fajna mobilizacja do jedzenia zdrowo i znam dziewczyny które kilka dni po porodzie były szczuplejsze niż przed ciążą :)
Wiem, wiem... Ja generalnie od 4 lat mocno się pilnuje i tym sposobem od zaręczyn do ślubu zrzuciłam ok 13kg, a od ślubu do dziś kolejne 3kg. Badałam tsh, usg tarczycy...wszystko ok. Taka moja przemiana materii, niska temperatura ciała, niskie ciśnienie i skłonność do tycia :D
 
Dziewczyny, to chyba niemozliwe przy wczorajszej becie poniżej 0,1

Siknelam jakieś 20 min temu na jeden i od razu pokazała się baaardO jaśniutkie kreswczkwC cien dosłownie, ale od razu z testować zrobialam jeszcze dwa inne i na każdym coś widać. Na żywo są wyraźniejsze/

Zatestwoalam bo zaczęły mnie bolec sutki i jajniki mam wrazenie, ze zaraz eksplodują
Ja widzę :)
 
Dziewczyny, to chyba niemozliwe przy wczorajszej becie poniżej 0,1

Siknelam jakieś 20 min temu na jeden i od razu pokazała się baaardO jaśniutkie kreswczkwC cien dosłownie, ale od razu z testować zrobialam jeszcze dwa inne i na każdym coś widać. Na żywo są wyraźniejsze/

Zatestwoalam bo zaczęły mnie bolec sutki i jajniki mam wrazenie, ze zaraz eksplodują
ciekawa sprawa, powtórz jutro, jeśli testy faktycznie coś pokazują to jutro powinni być lepiej widać 😉 Trzymam kciuki 🤞
 
reklama
Dziewczyny, to chyba niemozliwe przy wczorajszej becie poniżej 0,1

Siknelam jakieś 20 min temu na jeden i od razu pokazała się baaardO jaśniutkie kreswczkwC cien dosłownie, ale od razu z testować zrobialam jeszcze dwa inne i na każdym coś widać. Na żywo są wyraźniejsze/

Zatestwoalam bo zaczęły mnie bolec sutki i jajniki mam wrazenie, ze zaraz eksplodują
Ale pięknie... trzymam kciuki, żeby jutro była wyraźniejsza :)
Mam nadzieję, że może jutro/pojutrze mój ból też przełoży się na taki wynik :)
 
Do góry