reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

W październiku testów czas, w ciąży będzie każda z nas!

reklama
Jak chce mieć zdrową żonę, to nie ma wyjścia.

Znasz przyczyny tego zapalenia?
Niestety nie, robiłam wszystkie wymazy i tam żadnej bakteri nie miałam, lekarz ustalił plan drożność+biopsja i zobaczymy co wyjdzie później stymulacja, na ostatniej wizycie śmiał się ze lepiej żeby coś wyszło w tej biopsji bo mielibyśmy punkt zaczepienia i wyszły komórki plazmatyczne 🤷‍♀️
 
Dziewczyny, odebrałam rutynowe badania krwi. Trochę są ujowe i zestresowałam się przez to. Na czwartek umówiłam się do lekarza, zeby mi to wszystko przetłumaczył. Może któraś zna się trochę na interpretacji? Jakiś mc temu brałam antybiotyk na zapalenie zatok i niedawno miałam zapalenie gardła. Te monocyty i ob mocno podwyższone...
 

Załączniki

  • C13D0514-7481-4AFF-A6E5-44215C7F7E61.jpeg
    C13D0514-7481-4AFF-A6E5-44215C7F7E61.jpeg
    928,9 KB · Wyświetleń: 84
  • C8C1BE71-B0BA-483A-971E-7959A1BCA8C3.jpeg
    C8C1BE71-B0BA-483A-971E-7959A1BCA8C3.jpeg
    929,7 KB · Wyświetleń: 83
Dziewczyny, odebrałam rutynowe badania krwi. Trochę są ujowe i zestresowałam się przez to. Na czwartek umówiłam się do lekarza, zeby mi to wszystko przetłumaczył. Może któraś zna się trochę na interpretacji? Jakiś mc temu brałam antybiotyk na zapalenie zatok i niedawno miałam zapalenie gardła. Te monocyty i ob mocno podwyższone...
Tymi monocytami i ob bym się nie przejmowała. Tym bardziej że jesteś krotko po infekcji, więc ich udział może być nieco podwyższony.

Jak odbywałam praktyki w laboratorium diagnostycznym, to zdarzało się ob na poziomie 95-99, to był hardkor. Zresztą, CRP jest bardziej obrazowe.

Za to co mnie niepokoi to wyniki MCV- oznacza to że masz spory udział krwinek o bardzo dużym rozmiarze. To może wskazywać na lekką anemię megaloblastyczną. Nie jest to jakiś straszny wynik, ale już jest podwyższone.
Skonsultowałabym to z lekarzem.
 
Tymi monocytami i ob bym się nie przejmowała. Tym bardziej że jesteś krotko po infekcji, więc ich udział może być nieco podwyższony.

Jak odbywałam praktyki w laboratorium diagnostycznym, to zdarzało się ob na poziomie 95-99, to był hardkor. Zresztą, CRP jest bardziej obrazowe.

Za to co mnie niepokoi to wyniki MCV- oznacza to że masz spory udział krwinek o bardzo dużym rozmiarze. To może wskazywać na lekką anemię megaloblastyczną. Nie jest to jakiś straszny wynik, ale już jest podwyższone.
Skonsultowałabym to z lekarzem.
Dziękuje za odp. Na pewno to skonsultuje, niestety w pierwszej ciąży miałam anemię.
Ja już oczywiście w panice, brzuch boli, pije melisę 🥴
Chciałam zrobić dodatkowe badania przy okazji proga, a tu takie kwiatki...
 
reklama
Do góry