reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

W kwietniu dobrze się bawimy to i w ciąże zachodzimy!

Cześć. Byłam w piątek u ginekologa na monitoringu cyklu, to był mój 12 dc, owulacje przewidział na niedzielę lub dziś i ze bedzie na bank.. Testy to potwierdziły, wczoraj i dziś pozytywny test owu. Jak myślicie czy mogę jeszcze w tym miesiącu testować? I kiedy najwcześniej, mam wielką nadzieję na ten cykl.. I skoro na początku kwietnia się nie udało to może na koniec? 🤔🙃
 

Załączniki

  • 20230417_150750.jpg
    20230417_150750.jpg
    1,5 MB · Wyświetleń: 78
reklama
Mam pytanie
Załóżmy że w poniedziałek wychodzi pozytywny test owulacyjny. Od kiedy liczycie 1dpo? Od wtorku czy Od środy?

Aplikacje generalnie zawsze mają tak, że wrzucają owulację na dzień następnym po piku więc 2 dni później jest 1dpo. Bo ogólnie powinna być w przeciągu 24-36h ale wiadomo, może to być i godzina jak i 72h. Najlepiej chyba byłoby robić równocześnie monitoring, albo mierzyć temperaturę.

U mnie np. w poprzednim cyklu było tak, że taka totalnie najmocniejsza kreska była w dniu owulacji, więc już 24h później była 1dpo.
Zobaczymy jak będzie w tym jak przyjdzie okres
 
Cześć. Byłam w piątek u ginekologa na monitoringu cyklu, to był mój 12 dc, owulacje przewidział na niedzielę lub dziś i ze bedzie na bank.. Testy to potwierdziły, wczoraj i dziś pozytywny test owu. Jak myślicie czy mogę jeszcze w tym miesiącu testować? I kiedy najwcześniej, mam wielką nadzieję na ten cykl.. I skoro na początku kwietnia się nie udało to może na koniec? 🤔🙃

Jak dla mnie żaden z tych testów nie jest pozytywny, albo jakoś dziwnie wybarwione.
Dla porównania mój poniżej. Testować można najwcześniej 8dpo - ale negatyw nic nie przekreśla. Ja uznaję, że do 12dpo jest szansa na kreskę na teście

20230409.jpg
 
Jak dla mnie żaden z tych testów nie jest pozytywny, albo jakoś dziwnie wybarwione.
Dla porównania mój poniżej. Testować można najwcześniej 8dpo - ale negatyw nic nie przekreśla. Ja uznaję, że do 12dpo jest szansa na kreskę na teście

Zobacz załącznik 1517186
One jak są pozytywne to zawsze tak wychodzą właśnie. To taka firma testów, a zdjęcia zrobione po czasie więc możliwe że nie wyglądają jak Twój.. no właśnie chyba spróbuję za około 12 dni, a po pozytywnym teście zawsze miesiączkę mam 14 dni po więc myślę że 12 będzie optymalnie o ile wytrzymam :p
 
One jak są pozytywne to zawsze tak wychodzą właśnie. To taka firma testów, a zdjęcia zrobione po czasie więc możliwe że nie wyglądają jak Twój.. no właśnie chyba spróbuję za około 12 dni, a po pozytywnym teście zawsze miesiączkę mam 14 dni po więc myślę że 12 będzie optymalnie o ile wytrzymam :p
A to pewnie Horien z allegro.
One tak słabo się wybarwiają.
Polecam potrzymać z minutę w siuśkach to jest lepiej.
 
reklama
Do góry