reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG Naszych maleństw...

Ja tez byłam na usg 3d i teraz mam kolejny termin na 12. kwietnia, wiec pojedziemy aby lekarz obejzał naszego dziubaska czy wszystko jest ok:-)
 
reklama
Sorga, dokładnie. U nas samo badanie trwało ok. 40 minut, z czego film trwa ponad 27 minut. Tak samo sprawdzał czy nie ma przepukliny pępowinowej, przepływy krwi w pępowinie i jeszcze jakieś tam rzeczy. No i jak mówię, sam opis badania, z jakimiś tam wynikami, wykresami i sama nie wiem czym jeszcze to 6 stron!!! Do tego 2 płyty - jedna z filmem, druga ze zdjęciami i 4 zdjęcia jako załącznik. Tak że naprawdę warto było.
Do tego, jak mówiłam mój Mąż był przeciwny bo uważał że to niepotrzebne męczenie dziecka, które może mu zaszkodzić, a potem jak wyszedł, to powiedział że się przekonał bo badanie było solidne i profesjonalne a nie dla zabawy.
 
Dzagud cieszę się, że wszystkie wyniki super!
Moje usg połówkowe dokładnie tak wyglądało - badanie wszystkich narządów, naczyń krwionośnych, serduszka, mózgu, kręgosłupa i kości twarzy (w kierunku ew. rozszczepienia). Wprawdzie opis zajmuje stronę A4 ale jest wyczerpujący - i do tego jeszcze wyniki badania przydatków i nerek (moich ofkors). Warte swojej ceny :-)
 
Byłam dziś na wizycie, lekarz znowu potwierdził że na 100% jest dziewczynka, nawet widać było jajniki :-). Dzidzia jest duża i zdrowa, szyjka wysoko i zamknięta czyli poród przedwczesny nam nie grozi. Serduszko moje jest ułożone główką do dołu, oby juz tak zostało. Jutro wkleję zdjęcia z USG, bo dziś juz mi się nie chce. Gęba mi się śmieje od ucha do ucha bo znowu widziałm moje Słoneczko :-).
 
Super Koteczku,ja mam 3D w piatek i zobacze moja ksiezniczke ,napewno wkleje zdjatka
 
Kotek ja mam tak samo jak ty! Dzis mialam usg i napewno dziewczynka:tak: Tak mi sie geba smieje bo z jakiegos powodu mialam shize ze co to bedzie jak sie pomylili. No ale jest potwierdzone wiec strasznie sie ciesze. Ja tam nie wiem czy sprawdzaja u nas jajniki czy widac ale widzialam jej pipuszke wiele razy i nawet mam fotke:-D . Boze jak ja ja kocham!!!
 
A oto zdjęcia mojej Kruszynki, troszkę zła jakośc bo zrobiłam zdjęcie ze zdjęcia:
i jeszcze opis:
zdjęcie 1 to moja kochana Kruszynka główką do dołu
zdjęcie 2 to jak mówił lekarz "wulwa" czyli to co mają dziewczynki :-)
 
reklama
Ale porażka, chyba nie zrobię tego usg 3d, bo Gdynia chociaż takie duże miasto ma może 2 gabinety w których je wykonują i oczywiście do maja nie ma wolnych miejsc :-(. A najlepiej jest robić do 32 tygodnia, czyli jak juz sie zdecydowałam na to usg to okazuje się że i tak nici. Jeszcze Gdańsk mi został ale jutro będę dzwonic bo dzis juz nie mam siły, humor mi sie zepsuł i ryczec mi się chce:-(.
 
Do góry