reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG ( 3D , 4D, genetyczne)

ja w calej ciazy bede miala tylko dwa USG i troche mi smutno ze tak malo ale z drugiej strony jesli nie ma takiej potrzeby po co podgladac... a jesli chcecie posluchac bicia swojego maluszka zawsze i wszedzie kiedy tylko chcecie polecam takie sprytne urzadzenie...
Angelsounds-Posłuchaj bicia serca dziecka - detektor tętna płodu
jezeli nie ma zadnych niepokojacych objawow to nie ma powodu do niepokoju ze cos zle sie z malenstwem dzieje nawet jesli nie czuje sie jeszcze jego ruchow...badania moim zdaniem powinny byc wykonywane wtedy kiedy jest to wskazane... w danym terminie rozwoju aby sprawdzic czy od tej pory wszytsko prawidlowo sie rozwija... ;-)
 
reklama
ja w calej ciazy bede miala tylko dwa USG i troche mi smutno ze tak malo ale z drugiej strony jesli nie ma takiej potrzeby po co podgladac... a jesli chcecie posluchac bicia swojego maluszka zawsze i wszedzie kiedy tylko chcecie polecam takie sprytne urzadzenie...
Angelsounds-Posłuchaj bicia serca dziecka - detektor tętna płodu
jezeli nie ma zadnych niepokojacych objawow to nie ma powodu do niepokoju ze cos zle sie z malenstwem dzieje nawet jesli nie czuje sie jeszcze jego ruchow...badania moim zdaniem powinny byc wykonywane wtedy kiedy jest to wskazane... w danym terminie rozwoju aby sprawdzic czy od tej pory wszytsko prawidlowo sie rozwija... ;-)

Ale skoro lekarze twierdzą,że nie jest szkodliwe to czemu nie pooglądac maluszka na kazdej wizycie?
Nie tylko bicie serca jest wazne, więc gdybym nawet słuchała jak bije co dzień, to i tak chciałabym mieć często usg.

Gucha 90 to nieprawda, ze każdy ma tyle usg ile wymaga sprawdzenie stanu dziecka. Ja mam tyle ile chcę i mój lekarz nie widzi w tym nic złego. Więc ilu lekarz , tyle opinii.
Pisałam o kolezance, która 3 tygodnie chodziła z martwym płodem. Dopiero usg to wykazało, więc chyba warto je robić.
 
Tak tylko że jest wiele osób które robi USG bo chce mieć zdjęcie, ba się pochwalić, bo dawno nie widziałam tej kochanej fasolki...a szkoda że nikt nie pomyśli o fasolce, że to dla niej jest bardzo męczące i jeżeli nie ma problemów to powinno się robić tyle razy, ile jest wskazane a nie z własnego zaspokojenia dumy ...
 
A KTO CI POWIEDZIAŁ,ZE USG MĘCZY DZIECKO???
Ja mam usg na kazdej wizycie,zeby wiedziec czy maluszek rośnie zdrowo a nie dla zdjęcia, które można wrzucać na naszą klasę.

Co miesiąc moja pani doktor mierzy główkę, brzuszek, nóżki i rączki i sprawdza czy wszystko rozwija się tak jak trzeba. Nie zrezygnuję z tego.
 
ej no ... nie wydaje mi sie by Bobo czul ze go tam "naświetlamy" tym USG... na bank go to nie meczy... ja lubie zdjatka na pamiatke :)... ale to tylko po to by kidys dac je doroslemu Bobo na pamiatke : "tak wygladales w brzuszku, pochwalisz sie swoim dzieciom"...
ja w ten sposob na bank kiedys pokaze moim dzieciom flim jak bylam mala... :)
 
Ej ale spokojnie...ja wiem że przy każdej wizycie USG jest konieczne i normalne:) Chodzi o to, że znam takie przypadki kiedy pary chodzą na usg np. co 2 tygodnie, żeby zobaczyć małego. Kto mi powiedział że USG męczy dzidziusia? Lekarze, położne, dzidziuś tego nie lubi, bo wtedy czuje podwyższoną temperaturę...poczytaj w internecie, jest dokładnie opisane.
 
to jest tylko chwila... a poza tym mój gin mówi ze to w ogóle nie szkodzi....
tak samo podwyższona temp. czuje jak wejdziesz to mocno cieplej kąpieli, a wtedy siedzisz z min. 15 minut, to może mu się nie podobać, a nie 2-minutowe USG....

a najczęściej takie rzeczy mówią ci ginowie na NFZ... tez sie z tym spotkalam juz.... bezsens.... ja tam bardziej ufam tym prywatnym ginom :).
 
reklama
ja druga ciaze przechodze na wyspach dokladnie szokcja... i tu juz jest z gory przyjety caly program dla matek w ciazy i kazdego tygodnia robi sie cos innego... w calej ciazy ma sie 2 razy USG... pewnie jakbym miala mozliwosc obejzenia malucha wiecej razy to bym sie nie obrazila ale tez nie do przesady np co miesiac ... ja mam w teraz w 12 tygoniu i kolejne w 20 tygodniu ciazy.... od tego czasu robi sie badania czy maluch dobrze sie rozwija i to nie znaczy ze my z wysp jestesmy jakies gorsze i jestesmy bardziej narazone na to ze moze cos sie stac malemu... w kazdej chwili jezeli matka poczuje sie zle moze sie skontaktowac z lekarzem i zrobic odpowiednie badania...
kazda mama zrobi jak uwaza czy to w przychodni czy prywatnie... jest okazja podgladania to podgladamy... ale po co... i tak jak napisano wczesniej ile lekarzy tyle opini... w PL w calej ciazy robi sie 3 do 4 USG chyba ze ciaza jest zagrozona monitoring maluszka jest bardziej wskazany...
 
Do góry