reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🌞 Upalny lipiec mamy, wakacje zaczynamy i dwie kreski wysikamy 🤰

reklama
Co jest nie tak?
nie wiem jak to jest możliwe że badając tarczycę jakieś max 5 miesięcy temu moje TSH wynosiło 1.8 a teraz nagle coś takiego , zresztą badałam ja kliku krótkie w swoim życiu i zawsze była poniżej 2 , co prawda pierwszy raz robiłam TPO i TG ale nikt mi nigdy nie kazał zrobić
 

Załączniki

  • fc4a8f70-f2ca-4503-aa62-78e52b43519c.jpeg
    fc4a8f70-f2ca-4503-aa62-78e52b43519c.jpeg
    27,7 KB · Wyświetleń: 124
  • 74b35773-7fac-49e6-b92f-04a5310d7b7d.jpeg
    74b35773-7fac-49e6-b92f-04a5310d7b7d.jpeg
    26,9 KB · Wyświetleń: 124
nie wiem jak to jest możliwe że badając tarczycę jakieś max 5 miesięcy temu moje TSH wynosiło 1.8 a teraz nagle coś takiego , zresztą badałam ja kliku krótkie w swoim życiu i zawsze była poniżej 2 , co prawda pierwszy raz robiłam TPO i TG ale nikt mi nigdy nie kazał zrobić
Masz hashimoto?
 
nie wiem jak to jest możliwe że badając tarczycę jakieś max 5 miesięcy temu moje TSH wynosiło 1.8 a teraz nagle coś takiego , zresztą badałam ja kliku krótkie w swoim życiu i zawsze była poniżej 2 , co prawda pierwszy raz robiłam TPO i TG ale nikt mi nigdy nie kazał zrobić
koniecznie wizyta u dobrego endokrynologa i usg tarczycy
 
Cześć,
@klaudia16 dziś testowała?
😀

Sukcesem może być eliminacja pieczywa.
Ja zamierzam po powrocie z urlopu ograniczyć pieczywo do 3 razy w tyg.
U mnie pieczywo raczej nie jest problemem, nie jem dużo. Ze względu na pracę nie miałam czasu i siły sobie gotować czy ćwiczyć, jadłam gotowce i do tego moją słabością jest słodkie, więc no. Do lata zdążyłam z masą, teraz forma 😁
 
nie wiem jak to jest możliwe że badając tarczycę jakieś max 5 miesięcy temu moje TSH wynosiło 1.8 a teraz nagle coś takiego , zresztą badałam ja kliku krótkie w swoim życiu i zawsze była poniżej 2 , co prawda pierwszy raz robiłam TPO i TG ale nikt mi nigdy nie kazał zrobić
Faktycznie trochę dużo i przeciwciała wskazywały by na Hashimoto. Natomiast może Cię to pocieszy ale ja TSH miałam na poziomie 37,8 i udało się szybko z niego zejść do poziomu +/- 2😅 więc z takim 4,4 też nie powinno być problemu, natomiast konieczna wizyta będzie wizyta u endokrynologa ☺️ a suplementujesz jod może? Mi po jodzie przeciwciała wybombilo i mnie lekarka zjechała że przy hashi nie powinnam go brać
 
Faktycznie trochę dużo i przeciwciała wskazywały by na Hashimoto. Natomiast może Cię to pocieszy ale ja TSH miałam na poziomie 37,8 i udało się szybko z niego zejść do poziomu +/- 2😅 więc z takim 4,4 też nie powinno być problemu, natomiast konieczna wizyta będzie wizyta u endokrynologa ☺️ a suplementujesz jod może? Mi po jodzie przeciwciała wybombilo i mnie lekarka zjechała że przy hashi nie powinnam go brać
Właśnie, z tym jodem to ja mam zagwozdke. Rok temu jak robiłam kontrolne badania przed staraniami o ciąże to wyszło tsh 3 coś, no i gin mi kazała brać eurhyrox i jeszcze zrobić te inne tarczycowe wyniki. Później ginekolog mi powiedziała, że przed ciążą koniecznie kwas foliowy, dha i też jod, a endokrynolog stwierdziła że jodu absolutnie nie. I bądź tu człowieku mądry!
 
nie wiem jak to jest możliwe że badając tarczycę jakieś max 5 miesięcy temu moje TSH wynosiło 1.8 a teraz nagle coś takiego , zresztą badałam ja kliku krótkie w swoim życiu i zawsze była poniżej 2 , co prawda pierwszy raz robiłam TPO i TG ale nikt mi nigdy nie kazał zrobić
spokojnie, mam gorsze wyniki i jest to do opanowania, więc koniecznie zapisz się do dobrego endokrynologa
 
Właśnie, z tym jodem to ja mam zagwozdke. Rok temu jak robiłam kontrolne badania przed staraniami o ciąże to wyszło tsh 3 coś, no i gin mi kazała brać eurhyrox i jeszcze zrobić te inne tarczycowe wyniki. Później ginekolog mi powiedziała, że przed ciążą koniecznie kwas foliowy, dha i też jod, a endokrynolog stwierdziła że jodu absolutnie nie. I bądź tu człowieku mądry!
Mi endokrynolog powiedziała żeby jodu dodatkowo nie suplementowac. Że wg jakichś tam wytycznych wystarczy spożywanie soli jodowanej. I że ewentualnie w ciąży i podczas KP się suplementuje.
 
reklama
Do góry