reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Upadki, siniaki i guzy

A moja Hanusia skonczyła 8 miesięcy i przybiera pozycje do raczkowania (na czworakach), chwieję się a jak chce sie przemieścic i podnosi rączke to od razu się przewraca;-). CZasem uda jej się raczkować, ale do tyłu:-D. Myślę, że jeszcze z 2 tygodnie i będzie raczkowała także do przodu:tak:.

Każde dziecko inaczej się rozwija, ale z tego co mówiła moja pediatra, dzieci, które nie raczkowały tylko od razu chodziły mogą mieć statystycznie późniejsze problemy w szkole:confused:. Nie wiem ile w tym prawdy a ile danych liczbowych:confused:.

 
reklama
A moja Hanusia skonczyła 8 miesięcy i przybiera pozycje do raczkowania (na czworakach), chwieję się a jak chce sie przemieścic i podnosi rączke to od razu się przewraca;-). CZasem uda jej się raczkować, ale do tyłu:-D. Myślę, że jeszcze z 2 tygodnie i będzie raczkowała także do przodu:tak:.

Każde dziecko inaczej się rozwija, ale z tego co mówiła moja pediatra, dzieci, które nie raczkowały tylko od razu chodziły mogą mieć statystycznie późniejsze problemy w szkole:confused:. Nie wiem ile w tym prawdy a ile danych liczbowych:confused:.
tez o tym slyszalam,ale nie wiem ile w tym prawdy.mojej siostry syn nie raczkowal,a teraz jest wzorowym uczniem...
 
Hania zaczęła raczkować ok miesiąc temu. Teraz zasuwa jak szalona na kolanach po całym domu i próbuje chodzić.
Nasz lekarz "straszył", że mała przed rokiem nie pójdzie a jak widać postępy robi znaczne a i chęci jej nie brakuje :cool2:
Wszystko w swoim czasie.

Każde dziecko inaczej się rozwija, ale z tego co mówiła moja pediatra, dzieci, które nie raczkowały tylko od razu chodziły mogą mieć statystycznie późniejsze problemy w szkole:confused:. Nie wiem ile w tym prawdy a ile danych liczbowych:confused:.

Tej teorii akurat nie znam ale słyszałam w tv wypowiedź fizjoterapeuty, że dzieciom, które nie raczkowały często rodzice nie stwarzali ku temu możliwości, np trzymając je w chodzikach, leżaczkach, itp. Jak najwięcej czasu dzidzi powinno spędzać na dywanie.
Cieszcie się chwilami, kiedy jeszcze wystarczy, że za dzieckiem nadążacie wzrokiem, potem zaczyna być wesoło :cool2:;-)

 
moje dzieciatko ma 9 miesiecy i jeszcze nie raczkuje, dopiero od niedawna zaczelo pelzac troche, ale tylko do tylu..:-D
podnosi pupke do gory, cwiczy ostro takze jak pisala oska zacznie pewnie okolo 11 miesiaca. :tak:
moim zdaniem duzo zalezy od wagi dziecka. moje jest bardzo drobniutkie wiec pewnie dlatego nie ma sil na raczkowanie jeszcze.

ania_zywa - raczkowanie rozwija obydwie polkole mozgowe poprzez koordynacje ruchowa..wiec dlatego dzieci raczkujace moga sobie lepiej radzic w szkole..:confused:
 
Nineczka ja bym za bardzo nie wierzyła w te statystyki:tak:Ja nie raczkowałam a zaczęłam chodzić jak miałam 9 msc i problemów w szkole nie miałam:dry:ale jak wiadomo kazde dziecko jest inne.Swoja droga jestem ciekawa jak mój maluch bedzie sie rozwijał-moja siostra dostala zebow jak miala 3 msc-moze i to odziedziczy;-):-D
 
Hmmmmm.....mój Kuba skończył parę dni temu 5 miesięcy....a przymiarki do raczkowania czyni odkąd skonczył 4 miesiące i 3 tygodnie....przedtem przez jakis czas podnosił pupe do góry, podkurczał kolana.....potem zaczął podnosić się na rączkach.........teraz stoi stabilnie w pozycji na czworaka, buja się w przód i w tył, czasem udaję mu się pociągnąć obydwie nózki do przodu - wygląda wtedy jak zajączek:happy2:. A wczoraj pierwszy raz udało mu się przesunąć jedną nózke, a potem drugą - ale tylko troszkę......W kazdym razie bardzo duzo czasu spędza na czworaka, bardzo dobrze pełzą i w przód i w tył, czołga się...........Myśle ze waga dziecka nie ma tu zadnego znaczenia.....Kuba nie ma jeszcze 7 kg - jest chyba najlżejszym chłopczykiem wśrod dzieciaczkow kwietniowych 2007....Wazne zeby dziecko jak najczesciej lezalo na brzuszku bo tylko wredy moze cwiczyc....
 
Myśle ze waga dziecka nie ma tu zadnego znaczenia.....Kuba osiągnął własnie 7 kg - jest chyba najlżejszym chłopczykiem wśrod dzieciaczkow kwietniowych 2007.

moja od niedawna wazy ponad 7 kilo..a jest o 4 miesiace starsza..
 
reklama
GUDRUN - dziewczynki z reguły są mniejsze.....no i jeszcze kwestia jaka byla waga urodzeniowa....ja sama osiagnęłam 8 kg dopiero około 12 miesiaca zycia....a o wiele wczesniej rozne "akrobacje" wyprawiałam;-)
 
Do góry