reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Umowa o pracę na czas określony a ciąża

Dołączył(a)
9 Kwiecień 2019
Postów
11
Witam.
Jestem aktualnie na zwolnieniu lekarskim.
Chodzi o to że w pracy mam umowę o pracę na czas określony i dokładnie jest ona do 30 grudnia, gdzie termin porodu mam na 6 grudnia. I czy jak już dzidzia będzie na świecie i skończy mi się umowa pracodawca może mi już jej nie przedłużyc? Jak to wygląda? Może któraś była w podobnej sytuacji?
Pozdrawiam
 
reklama
Rozwiązanie
A dlaczego po prostu nie zapytasz pracodawcy, czy umowa będzie przedłużona, tak żebyś mogła wrócić do pracy po macierzyńskim? Będziesz przynajmniej wiedzieć na czym stoisz, ja tak zrobiłam i od 1 sierpnia podpisałam nowa umowę, a rodzę w październiku.

Pracodawca nie ma obowiązku jej przedłużać. Jeśli termin porodu wyznaczony jest po ustaniu umowy, to do dnia porodu płaci ZUS za l4, a później ZUS za macierzyński. Jeśli rodzisz przed końcem umowy, to normalnie macierzyński wypłaca ZUS później, a umowa jest zakończona.
Ja rodzą w grudniu a umowę mam do stycznia. Narazie za wcześnie jest k tym rozmawiam .zrobię to przy składaniu wniosku o macierzyński i rodzicielski razem mam na to 21 dni po porodzie pytałam w ZUS.
To w takim razie jeszcze będę miała na czas okreslony
Przykro mi...
Tak samo umowa na zastępstwo,ta nawet nie ulega przedłużeniu do dnia porodu, jeżeli pracownik przez nas zastępowany wraca,ale jeżeli ciężarna przebywa na l4, to chorobowe wyplaca Zus, jednak macierzyński nie należy się w przyp. tej umowy.
Niestety, tak jest, ze jak ma się umowę na czas określony, zachodzi się w ciążę, to nie ma często już gdzie wracać...
 
reklama
Przykro mi...
Tak samo umowa na zastępstwo,ta nawet nie ulega przedłużeniu do dnia porodu, jeżeli pracownik przez nas zastępowany wraca,ale jeżeli ciężarna przebywa na l4, to chorobowe wyplaca Zus, jednak macierzyński nie należy się w przyp. tej umowy.
Niestety, tak jest, ze jak ma się umowę na czas określony, zachodzi się w ciążę, to nie ma często już gdzie wracać...
 
Nie wiem już sama. Bez sensu to wszystko.

A dlaczego po prostu nie zapytasz pracodawcy, czy umowa będzie przedłużona, tak żebyś mogła wrócić do pracy po macierzyńskim? Będziesz przynajmniej wiedzieć na czym stoisz, ja tak zrobiłam i od 1 sierpnia podpisałam nowa umowę, a rodzę w październiku.

Pracodawca nie ma obowiązku jej przedłużać. Jeśli termin porodu wyznaczony jest po ustaniu umowy, to do dnia porodu płaci ZUS za l4, a później ZUS za macierzyński. Jeśli rodzisz przed końcem umowy, to normalnie macierzyński wypłaca ZUS później, a umowa jest zakończona.
 
A dlaczego po prostu nie zapytasz pracodawcy, czy umowa będzie przedłużona, tak żebyś mogła wrócić do pracy po macierzyńskim? Będziesz przynajmniej wiedzieć na czym stoisz, ja tak zrobiłam i od 1 sierpnia podpisałam nowa umowę, a rodzę w październiku.

Pracodawca nie ma obowiązku jej przedłużać. Jeśli termin porodu wyznaczony jest po ustaniu umowy, to do dnia porodu płaci ZUS za l4, a później ZUS za macierzyński. Jeśli rodzisz przed końcem umowy, to normalnie macierzyński wypłaca ZUS później, a umowa jest zakończona.
Ja rodzą w grudniu a umowę mam do stycznia. Narazie za wcześnie jest k tym rozmawiam .zrobię to przy składaniu wniosku o macierzyński i rodzicielski razem mam na to 21 dni po porodzie pytałam w ZUS.
 
Rozwiązanie
Do góry