reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Umiejętności naszych pociech :)

no nie mogę, przegięcie z tym wysadzaniem na nocnik 7miesięcznych dzieci heheh, też uważam na wszystko przyjdzie odpowiedni moment, i te ćwiczenia żeby dziecko szybciej raczkowało, chodziło...szok.

Margolia ja zacofana nie jestem sobie wypraszam:crazy: ty masz inne zdanie na ten temat i każda z nas ma inne po co się wku..;-)
uważam ze to nie przegięcie...choc ja swojego wysadzam na WC ;-)
żeby sie wypowiadac i miec własne zdanie trzeba znac temat, ja też uzywałam pampków, ale zaczełam czytac i czytac i sie okazało ze robie nimi straszna krzywdę swojemu dziecku juz nie mowie ze jest to nie eko ale chce zeby mój syn był zdrowy nie miał raka i nie był bezpłodny tylko dlatego ze ja uzywałam pampków....
dziewczyny nie zdajecie sobie sprawy co jest w pieluszka jednorazowych...mnie to przeraża...

zyjemy w czasach gdy informacja jest dostępna od reki w internecie...
poczytajcie o tym jak sie robi pieluchy jednorazowe, jak one działają na dzieci jakie sa nastepstwa jakie choroby.

sa rózne rodzaje pieluch wielorazowych, miedzy innymi takie co sie nazywaja kieszonki, w srodku jest wkład chłonny a od srodka jest materiał który przyjmuje i izoluje mocz dziecka od skóry i dziecko pomimo siusiania ma dalej sucho jak w pampku ;-)
ja dbam o zdrowie mojego dziecka ;-)

co do rehabilitacji, to sa zwyczajne cwiczenia nic strasznego....pozatym jak mi wytłumaczycie fenomen metody bobath skoro mówicie ze maluszków nie trzeba rehabilitowac i z nimi cwiczyc;-/
ja z moim malcem mało cwicze... uwazam ze noszenie w chuście wystarczająco stymuluje mu miesnie ;-)

oj...własnie sobie przypomniała ze to co piszecie to metoda kontinuum gdzie dziecko samo sie wszystkiego uczy i dopiero jak nas potrzebuje daje znac o tym....jesli miałyście na mysli taka metode wychowania zwana kontinuum to przepraszam, tą metodę popieram w 100% :-D
metoda wspaniała i daje bardzo duzo czasu wolnego na nasze uciechy bez olewania dzieciątka ;-)
 
reklama
ja też się przyznam że nie mam kiedy sama skorzystać porządnie z wc a co dopiero z małym biegać i zająć się nim tak by wychwycić kiedy siusia haha

na pewno kiedyś było inaczej na tetrówkach bo dzieci szybciej łapały niż na pampersach, ja z tego co mi mama mówiła już na 1,5 roku nie siusiałam ;)
znam też dzieci co na pampersach nie sikały już na roczek a takie sadzane od 6M sikają nadal a mają 3 latka uważam że dziecko musi "być gotowe"
 
Z nowych umiejętności:

- ze stania umie już usiąść bez przewracania się,
- ze stania umie kucnąć
- w pozycji do raczkowania odpycha się rączkami i "jeździ" do tyłu
- wokalizacje
 
justaa: nie krytykuję - wyrażam swoją opinie i mam do tego prawo, nieprawdaż?:tak:w mojej opini sadzanie teraz na nocnik dzieci jest zbyt wczesne i nie zamierzam tego robić. Ale to co kto robi to już jego sprawa, nie moja. Możesz się chwalić ile chcesz, że twoje dziecko nasikało do nocnika, bo umie sikać i wołać i co tam jeszcze napiszesz - powtórze się za Tysiolkiem - jak chcecie to możecie uczyc już dzieci czytac i pisać - to na roczek jak znalazł wam powiedzą co chcą dostać;) ale mogę myślec inaczej niż ty i uważać co chcę i także robię:tak:nie zmyślam niczegi i nie dorabiam - wiem, że każde dziecko jest inne - i uważam, że moje nie jest gotowe na nocnik - nie chce jej przysparzać już teraz stresów, bo zasiusia pieluchę, a nie w nocnik, bo znam swoje dziecko i nie jest na to gotowa. Jak we wszystkim sa dwie szkoły - ja jestem w tej drugiej po prostu i mam inne zdanie niż ty:-) le pomyśl jak nudno by było gdybyśm wszystkie tylko sobie przytakiwały i nie miały swojego zdania?

tak samo jak przyspieszanie czworakowania - nie wiem kto to pisał, bo ledwo wzrokiem przeleciałam -ale każde dziecko ma swój rytm i czas - nic na siłę. Moja bez żadnego przyspieszania i ćwiczeń raczkuje odkąd skończyła 6,5 miesiąca, a teraz ma 8 i staje oraz łazi sobie przy podparciu - ale jakby tego nie robiła to też bym jej żadnych ćwiczeń nie aplikowała tylko czekała aż sama zacznie - bo to nie tylko kwestia zrozumienia czy pojęcia jak się coś robi, ale też zdolności kręgosłupa do takiego wysiłku..ale nie moja sprawa jak kto swoje dziecko chowa, ale uważajcie na kręgosłupy dzieciaków, bo teraz jest plaga krzywizn i schorzeń kręgosłupa:-(

margolia: tak ci zależy na dobru dziecka i się przejmujesz szkodliwością pampersów - a czytałas może o szczepionkach i jaką dawkę świństwa z każdą szczepionką fundujesz swojemu dziecku? no chyba, że nie szczepisz:tak: Widzisz ty wolisz porzucić czym prędzej pampersy, bo szkodliwe, a ja wolę nie szczepić swojego dziecka - bo nawet na prosty rozum dawkując świństwo w mięśnie jest gorzej niż zakładać na ciało pampersa - mniej z niego przesiąknie do organizmu dziecka niż dając świństwo bezpośrednio w organizm:-p
Widzisz gdyby człowiek chciał uniknąć wszystkich zagrożeń to by trzeba żyć w zgodzie z naturą w 100% - przeprowadzić się najlepiej do lasu i jeśc tylko swoje warzywa, owoce i miesko chowanych przez siebie zwierząt - bo przecież we wszystkim jest coś co szkodzi - różne związki chemiczne, pestycydy, hormony itepe.:) a i nasze powietrze zdrowe nie jest - ile w nich szkodliwych rzeczy - rakotwórczych też... także każda mama na swój sposób dba o swoje dziecko - dla jednych sa to szczepienia, dla innych pampersy, a dla innych jedzenie - i każda z nas ma do tego prawo, ale to nie znaczy, że wszystkie musimy robic tak samo i grzecznie przytakiwać sobie;-)

czechow: Laura na podobnym etapie jak Miśka jest - brawo, bo przeciez twoja młodsza od mojej - silna dziewczyna!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Z nowych umiejętności:

- ze stania umie już usiąść bez przewracania się,
- ze stania umie kucnąć
- w pozycji do raczkowania odpycha się rączkami i "jeździ" do tyłu
- wokalizacje

No i jeszcze jedno - jak stoi puszcza jedną rękę i uczy się balansować ciałem.

Agagsm - dziękuję za mądrego maila :-)
 
justaa: nie krytykuję - wyrażam swoją opinie i mam do tego prawo, nieprawdaż?:tak: Możesz się chwalić ile chcesz, że twoje dziecko nasikało do nocnika, bo umie sikać i wołać i co tam jeszcze napiszesz - powtórze się za Tysiolkiem - jak chcecie to możecie uczyc już dzieci czytac i pisać - to na roczek jak znalazł wam powiedzą co chcą dostać;)



margolia: tak ci zależy na dobru dziecka i się przejmujesz szkodliwością pampersów - a czytałas może o szczepionkach
cóż no tak nie krytykujesz..... ale wyśmiewasz!!!! a to juz jest nie na miejscu...my was nie wysmiewamy za uzywanie jednorazowek, szerzymy nasza wiedzę...a justaa tylko zapytała czy ktos cos wie i juz ją pojechaliscie!!!!:no:
mam nadzieje ze mały mi powiec co chce na roczek....moze zapiszemy sie na migusie...o ktorych pewnie tez masz negatyne zdanie:rofl2:

oczywiscie o szczepionka czytałam i zgadzam sie ze są strasznym zagrożeniem ale niestety czasem góry sie nie przeskoczy jak sie chce dziecko do przedszkola dać i wymagaja szczepien...

niestety ubolewam ze niektórzy mają za ciasne umysły zeby pojąc o czym justaa i ja mówimy....moze za 20 lat ludzie zrozumieją:sorry2: i nasze dzieci nie bedą szczepione i bedą uzywały wielo....:-)
 
oj teraz to zabrzmiało nie ładnie


proszę Was o spokojne podejście do tematu i nie wyśmiewanie ani nie nazywanie nikogo zaciasnym w umyśle
mysle ze duze z was babki i powtarzac nie będzie potrzeby



;-( zabrzmiało bo wyciełas dalszy ciąg...bardziej mi chodziło o osoby ktorym ludzie ufają...typu lekarze...a nie zwykli ludzie ktorzy zeby sie czegos dowiedziec musza grzebac w necie....
ok no to rób czystke bo mnie troszke nosi jak to czytam.... ;-P
 
Uważam że pieluchy wielorazowe to fantastyczny wynalazek i ten kto na to wpadł był geniuszem - uważam również że dla mojego dziecka to zbyt wczesnie i tyle w tym temacie
 
Każda mama niech używa, tego co dla niej najbardziej odpowiada i będzie ok.
Ja jestem szczęśliwa, że są pampersy.

Co do umiejętności:
- od wczoraj stajemy na nóżki, oczywiście musimy się czegoś trzymać.
- a od paru dni podnosimy brzuszek do raczkowania i kiwamy się .
Chyba troche pokręcona kolejność. Pewnie prędzej zacznie chodzić niż raczkować:-D
 
reklama
a to dla tych, ktore uwazaja ze kontrolowanie potrzeb fizjologicznych u tak malych dzieci jest niemozliwe - YouTube - Segment Annabelle 1 - Infant Potty Training

zauwazcie, ze od momentu kiedy pokazala ze chce jej sie siusiu minelo troszke czasu zanim na nim usiadla i jakos wytrzylala. Metode jaka oni stosowali, czyli elimination communication albo inaczej Infant Potty Training jest w Stanach bardziej popularna niz w Europie i ludzie nie robia takich wielkich oczu jak u nas na widok malego dziecka na nocniku.
Mam nadzieje, ze jak moja bedzie miala 14 miesiecy to tez bedzie tak ladnie komunikowac swoje potrzeby - ale zeby do tego dojsc nauke nalezy zaczac wczesniej.
 
Do góry