reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

U lekarza

salerner- odpoczywaj kochana!
Vanillia- kurczę pierwsze słyszę o za małym przyroście macicy, nie wiem co poradzić. Szkoda że od razu dzisiaj nie udało się tego USG zrobić. Powiem Ci że mi w ciąży z Danielkiem brzuch rósł bardzo szybko jakoś do 7 miesiąca a potem się zatrzymał i do samego końca urósł odrobinkę a nie oznaczało to że dziecko w środku nie rośnie. Też się tym martwiłam strasznie.
 
reklama
Vanilia mam nadzieję, że to nic złego, w ogóle cos wiecej na ten temat mówiła? jakie sa przyczyny tego małego wzrostu macicy, objawy? czy to jest ściśle związane z wielkością dziecka????
 
ja myśle po prostu że na tym etapie dzieci różnie rosną.....powiedziała że dziecko na pewno nie bedzie duże
Pytałam co może być powodem ale powiedziała "nie wiem"
ta ginekolog ma takie beznadziejne podejście że żałuje że w ogóle zaczęłam u niej prowadzić ciążę, teraz już nie bede zmieniać bo sie nie opłaca ale po porodzie już więcej się u niej nie pokaże, a na USG w czwartek wypytam o wszystko innego lekarza:tak: na razie się nie denerwuje, malutka buszuje, serduszko bije ślicznie, i może po prostu będzie drobniutka
 
Ja wróciłam od lekarza. Zmierzyła macicę i stwierdziła że za mały przyrost:-( mam leżeć i jeść nospe żeby macica się rozkurczała i dziecko miało lepszy dopływ pożywienia
Dostałam na USG i 1 grudnia się umówilam, zobaczymy co ta moja Karolcia tak powolutku rośnie
piszesz ze zmierzyla macicie ale robiąc usg, ??? bo usg 1 grudnia, czyli tak jakby nie mierzyła na usg :/ czy ten maly przyrost macicy ma zwiazek ze wzrostem dziecka, z tym ze jest mu ciasno??
no dobrze, doczytałam co powyzej napisałaś, ale skad ona moze wiedzieć jakie dziecko sie urodzi...
u mojego brata mialo urodzic sie dziecko malenkie, a chlopo 3600 gram jest
u mojej kuzynki dziecko rozwijalo sie w polowie macicy poniewaz miala sciane po jej srodku i tez duze dzieci
po za tym do konca nie wiadomo co oznacza male dziecko, u mnie w szpitalu uznaje sie ze od 2500 gram toi dobra waga wiec nie masz sie co martwic, a usg wszystko wyjasni, a spojrzenie innego lekarza szczegolnie duzo daje, gdy nie ma sie zaufania do obecnego
 
Ostatnia edycja:
Mojej sąsiadce lekarz na wizycie badał macicę "dotykowo", była za mała wielkością co do wieku ciąży. Dziewczyna musiała zrobić usg. Długo miała czekać na nfz (ponad 2 tyg.), zrobiła prywatnie (w okolicy Ronda Wiatraczna, Mama2006 pisała kiedyś o tym miejscu), a potem powtórzyła w terminie tego nfzowego. Ale u niej to był początek ciąży. My takie problemy mamy już za sobą, u nas już III trymestr :) jest coraz bezpieczniej :)

Vanilia dobrze, że masz usg tak szybko. Lekarz obejrzy i Ci wszystko wyjaśni. Będzie dobrze, tak czuję :tak:
 
ta niby tez dotykowo, tzn ona dotyka i mierzy miarką jaka duża jest macica........od miesiąca urosła 3 cm, i to podobno mało. Nie wiem nie znam się, ale tak dotykowo też wszystkiego nie wyczuje przecież. No nic, na USG dowiem się więcej
 
Vanilia a ty gdzie masz swojego lekarza ??bo jeszcze sie okaze ze mamy ta sama gin :-D Ja dzisiaj po raz kolejny dostalam polecenie do dr Kozy- polecal go gin mojej kolezanki,wlasnie jakby chciala rodzic na łubinowej to powiedzial jej ze jak cos to tylko do niego.A u Ciebie napewno bedzie dobrze,3mam kciuki :tak:
 
Dagrab ja chodze do Jaworzna, do takiej starszej babki której chyba już nic się nie chce:baffled: dobrze że jeszcze 2-3 wizyty i więcej jej na oczy nie zobaczę:-p nie dzwoniłam jeszcze sie umawiac do dr Kozy ale jak zadzwonie to dam znać:-)
 
reklama
vanilia ja nie wierzę w badanie reczne, na usg okaże się ze jest ok, jakoś trudno mi sobie wyobrazić ze macica rosnie, rosnie rosnie i nagle nie rosnie... musi być dobrze, jestem, pewna
 
Do góry