reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

U lekarza

paluszek, bardzo duzo badan zlecil Ci lekarz, ja mialam morfologie, mocz, toxo, cukier i grupe krwi. jeszcze nie mamkarty ciazy, ostatnio mialammiec zalozona, ale zagadalam sie z lekarzemi zapomnial chyba... w sumie co jest w tej karcie ciazy> do czego ona jest potrzebna?
 
reklama
na pierwszej wizycie moja dr potwierdziła ciążę :-D to 5 tydzień :)

Zleciła mi morfologię z rozmazem, grupę krwi i przeciwciała, ogólny mocz, glukozę na czczo, odczyt Wassermana, HBS antygen, p/ciała anty-HCV i anty-HIV, na toksoplazmozę, cytomegalię, różyczkę i TSH. Od razu sprawdziła moja wagę i odczyn pH w pochwie. Startuję od 54 kg. Położna też zmierzyła mi ciśnienie.

Od razu też gin kazala odstawic bromergon, brałam go na hiperprolaktynemię.
 
Wiem, że tego dużo...ale jak zrobie hurtowo to potem mam nadzieje juz nie bede musiała latac po labolatoriach...Jak przyjde z wynikami badań to lekarz założy mi karte ciąży, wczesniej u innego gina mialam badanie na toxo wiec to juz mam za soba...ale z racji tego ze nie miałam i nie mam bede musiała za jakies 3 miesiace powtórzyc....
 
mi też dr mówiła, że teraz dużo badań mi daje, i że drogo będzie. Uspokajała, że potem juz będzie mniej i nie tak hurtowo na raz. Aczkolwiek cos specjalnego może dojść ze względu na mój wiek :/ 35 lat
 
Byłam na Usg widać było wreszcie pęcherzyk w macicy i w nim maleńki zarodek ok 0,45cm. W przyszłym tygodniu może uda się zobaczyć serduszko. Ciąża młodsza o tydzień dziwne:baffled:
 
No hejka:)

Ja z jutra przełożyłam wizytę na dzisiaj bo jakies brązowe upławy miałam:(
Więc jestem po I mojej wizycie u gina.
W sumie nie pocieszył mnie za bardzo ale cóz ja i tak mysle pozytywnie.
Mianowicie ciąza jest młodcza o tydzien,zarodek urósł i serce bije ale wg lekarza za wolno.
Zlecił się oszczedzac,nie nosic,zero seksu ale zyc normalnie.Nie przepisał żadnych wspomagaczy bo na tym etapie nie ma sensu i co ma byc to bedzie.Mam tylko zwiększyc fiolik do 2 tabletek.

Kontrolnie mam zgłosci się za 2 tyg i zobaczymy czy serce szybciej bije i jak się wszystko rozwija.
Na razie zalecił się nie chwalic ciażą bo nie wiadomo co bedzie.
 
Paluszek, sporo tych badan, musisz je teraz wszytskie robic?? kurcze naprawde sporo Ci wyjdzie. Ja poszlam do rodzinnego bo mialam po drodze do labka :-D poza tym do niego nie ma kolejek :-D zaoszczedzilam 30 zl - wiec za to sobie dzis spodnie dresowe kupilam sesse :-p:-D
geniusia ja jak tylko dowiedzialam sie o ciazy, zadzwonilam do mojej ginekolog, zapytac co z bromergonem, tez mialam hiperprolaktynemie, no i podejrzenie guza przysadki mozgowej. Ginka kazala nie odstawiac, mam do 9 tygodnia brac dalej po tabletce, a pozniej do 12 tc po pol i wtedy bedziemy odstawiac :-) co lekarz to inna szkola :-)
 
soglam,a lekarz powiedzial Ci od czego masz brazowe uplawy? skoro sa brazowe to znaczy ze pobarwione krwia... ja dzisiaj rano mialam brazowy sluz, wczesniej bywal rozowy. moj gin widzac moje przejecie ostatnio zbadal mnie bardzo dokladnie usg i okazalo sie ze jest maly krwiaczek. wszyscy lekarze na plamienia zapisuja dodtkowe hormony, szkoda ze Ci nic nie dal. ja uwazam ze dla kazdej kobiety od samego poczatku dziecko jest wazne i czasem trzeba wspomoc nature. ja akurat wspomagamswoja duzymi dawkami...
 
w ciazy takie plamienia moga sie zdarzac, wczoraj wyczytalam ,, iąża powoduje duże zmiany w szyjce macicy kobiety. W tym tygodniu w otworze zewnętrznym kanału szyjki macicy powstaje czop śluzowy, który zamknie macicę aby ją zabezpieczyć. Czop ten wypłynie przed porodem, gdy szyjka zacznie się rozwierać. Kobieta może w związku z ty odczuwać lekkie skurcze w dole brzucha oraz mieć plamienie.'' Mowa o koncowce 7 tygodnia ciazy
 
reklama
maron ja dodatkowo gdzies wyczytalam ze w ciazy sluz moze miec czerwonawy lub brazowy odcien... z tymi skurczami to sama nie wiem, ostatnio gin mnie pytal czy mam bole brzucha, mowil ze boli nie powinno byc, moze byc dyskomfort i uczucie ciagniecia zwlaszcza w pachwinach. mysle ze wizycie dobrze jest wszystko konsultowac, ja zawsze jestem tak przejeta, ze o polowie zapominam...
 
Do góry