reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

U lekarza

Dziewczyny, a jak się bada przepływy? No i jakie niewidoczne objawy streptococusa mogę ściemnić, jakieś swędzenie, czy coś, bo inaczej raczej mi tu tego nie zbadają, więc muszę nakłamać:zawstydzona/y: a ja za bardzo nie potrafię kłamać, więc sama dla siebie muszę najpierw być wiarygodna. Może powiem, że miałam to kilka lat temu i się obawiam czy nie powróciło, jak myślicie?
Digitslis, to super, że Ala się przekręciła główką w dół, ciekawe kiedy fiknęła, bo malutka nie jest, więc powinnaś jakoś czuć??? No i nie potrzebnie się stresu najadłaś w szpitalu :-(
 
Ostatnia edycja:
reklama
no ja raczej nie mam żadnych objawów przy paciorkowcu, nawet ginowi mówiłam, że nie zauważyłam żadnej infekcji, nie mam jakiś wielkich, niepokojących upłaów, pieczenia, swędzenia, dlatego moje dziwienie, ze mam paciorka, a on na to, ze często to przechodzi bezobjawowo i dużo osób to ma, ale o tym nie wie, po prostu bakteria sobie spokojnie w nas żyje, nam nic nie wyrządzając, ale może zagrozić dzidzi przy porodzie !! więc moze lepiej powiedzieć, ze kiedyś to miałaś i że chcesz sprawdzić, czy bakteria nie reaktywowała ;) mi gin mówił, że nawet jakby teraz to wyleczyć, to do porodu może by się zregenerowała, więc dopiero przy porodzie dostanę antybiotyk !
trzymam kciuki, zebyś została skierowana na badanie !!
 
galwaygirl to raczej ruchliwe dziecie, często bryka więc zwyczajnie przegapiłam który z kopniaków był z obrotem, ale cieszę sie ogromnie:) Nawet chciałam wczoraj kupić liście malin żeby przyjemniej sie rodziło ale nie dostałam:(

paciorkowca nie mam więc nic nie poradzę w tejże kwestii.
 
galwaygirl przepływy bada się podczas usg, przełącza się na jakiś inny tryb i wtedy lekarz obserwuje pępowinę i przepływy w mózgu dzidzi, na ekranie pojawiają się niebieskie i czerwone plamki, czyli tak jak tam sobie ta krew płynie w tętnicach pępowinowej i w mózgu:) to się nazywa właśnie usg dopplera :)
 
czop może odejść na parę dni przed porodem więc nie ma potrzeby żebym tak siedziała tyle, zwłaszcza że to raczej lekarz "sprowokował" jego odejście badaniem. W poprzedniej ciąży w ogóle nie zauważyłam żeby mi odchodził.
 
Ja czopa nie mam już 1,5 tygodnia i jakoś nie zauważyłam nadal oznak porodu:-) .... U nas jednej lasce odszedł niemal miesiąc przed porodem więc to raczej wyznacznikiem nie jest.
 
reklama
Do góry