reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

U lekarza

Witajcie.

Ja też po wizycie u lekarza ale poniedziałkowej ;)
Jak co wizyta się ważyłam i znów schudłam, ogólnie od początku już -5kg, zamiast tyć chudnę... no ale coś widocznie taki urok tej ciąży ;) lekarz zbadał mnie ginekologicznie i na moment zrobił mi USG przez brzuch ;) widziałam swoje maleństwo przez chwilkę - wszystko jest ok i ma już 24mm. Powiedział, że według usg ciąża jest młodsza - ale tak często bywa. Według OM jestem w 10tyg, a z USG w 9tyg - więc jest nie wielka różnica ;)
Dostałam skierowanie na badania, a dokładnie to:
- grupę krwi (chce mieć oryginał)
- morfologie
- anty HIV
- anty TOKSMOPLAZMOZĘ
- anty RÓŻYCZKĘ
- glukoza nad czo
- badanie ogólne moczu
- WR
- HCV

Wyniki będą u mojego lekarza. Dostałam też skierowanie na USG przezierności karkowej. Powiedział, że lepiej zrobić je prywatnie, bo lepiej opisują itp. Na razie się zapisałam Państwowo do niego na 1.08. Po za tym szukam tego USGie gdzieś taniej w Warszawie. Koleżanka 2 lata temu robiła i płaciła tylko 70zł, więc może i ja się tak tanio załapię ;) Fajnego wybrałam sobie tego lekarza, jestem bardzo z niego zadowolona - szkoda tylko, że przyjmuje w szpitalu na bielanach - kawał drogi jak dla mnie ;/ Jeśli zrobię te usg prywatnie i będzie wszystko ok, to mam przyjść gdzieś w połowie sierpnia, a jak będę chciała Państwowo to jak będzie robił mi usgie to od razu mnie przyjmie ;) Polecam go jest na prawdę fajny ;)
 
reklama
Piszę na tym wątku, bo przegladałam jak się ma nastepna grupa ciężarówek.
Zauważyłam wpisy o TSH i Haschimoto. Ja mam Haschimoto - w tej chwili mam dobre TSH ale ogólnie cierpie na niedoczynność. Leki na tarczyce - Eutyrox trzeba brać w ciąży i one nie szkodzą maleństwu. Mnie lekarka zwiększyła nawet dawkę bo powiedziała , że w ciązy musze mieć TSH na poziomie 2,0 lub niżej.
 
Dzis odebralam wyniki badan:
- HCV
- toxoplasma
- cytomegalia
- morfologia krwi
- TSH
- FT4
- odczyn VDRL
- HIV
- glukoza
- progesteron
- WR
Wszystkie wyniki sa ok. Oprocz wyniku moczu (ale o tym sie zalilam na innym watku), leukocyty wysokie :-(

Wg USG Dzidzia ma 2,70 cm.

Nastepna wizyta u mojej gin 8 sierpnia.
Dopiero wtedy dostane skierowanie na kolejne badania (tym razem juz ich tak duzo nie bedzie...)
 
Nareszcie doczekałam się i ja na wizytę ;)

Lekarz potwierdził ciążę, zrobił usg - widziałam bijące serduszko (szkoda że nie słyszałam), zdjęcia maluszka nie mam, bo lekarz nie zrobił. Może następnym razem zrobi, jak już dziecko nabierze wyraźniejszych ludzkich kształtów ;)

Wszystko jest w porządku, wymiary z usg zgadzają się z tym co powinno być wg om. Dziecko ma "aż" 14 mm. Wiecie co? To moja druga ciąża, a ja nadal nie mogę się nadziwić jaki to cud - że w takim maleństwie może już bić serce, a potem wyrośnie z niego taki człowiek...

Na wczoraj miałam zrobić morfologię, mocz i glukozę. Wszystko w normie. Teraz skierowania na inne badania nie dostałam, pewnie następnym razem będę robić. Cytologię też na kolejnej wizycie zrobimy.

Karta ciąży założona.
Teraz powinnam pójść na kontrolę do stomatologa (akurat dobrze się składa, bo ząb mnie boli, ale muszę poczekać aż mi mdłości przejdą, bo gdyby mi teraz ktoś zaczął w ustach grzebać z pewnością skończyło by się wymiotami ;) ). Po 30 tc powinnam też pójść do internisty i okulisty (noszę okulary). Też dostałyście takie zalecenia?

Następna wizyta za 3 tygodnie, 3 sierpnia.
 
mama2006 i ja jestem z Warszawy. Chodzę do gin prywatnie, państwowo nigdy więcej nie pójdę, ale to kwestia mojego doświadczenia z państwowym ginekologiem, który by mi wykończył macicę, tak lekceważył opbjawy.Potem z polecenia innej gin trafiłam do super pani dr Justyny Radkiewicz. Przyjmuje w przychodni Babka Medica. Nie jest tanio, niestety. Ale w razie potrzeby mają tam jeden z najlepszych aparatów do usg w Warszawie, to tak podaję w razie potrzeby. Oby nie :) oczywiście, to takie info na wszelki wypadek :)
 
lady, krisowa bardzo Wam dziękuję! Podniosłyście mnie na duchu :) Nie wiem jak ja wytrzymam te 2 tygodnie do kolejnej wizyty.

Dziś usg miałam robione przez brzuch (pierwszy raz).
Co do badania papp-a to dowiedziałam się, że samo usg będzie kosztować 100 zł, a krew 200 zł. U mnie lekarz powiedział, że te całe papp-a powinnam zrobić ze względu na to, że dzidziuś jest za mały. Wstępnie kazał mi się zapisać na 8 sierpnia, chyba w tym tygodniu się zapiszę.
moim zdaniem nie masz się co martwic wdzrostem dziecka, ono zmienia sie teraz jak w kalejdoskopie
ja mam wciaz usg przez pochwe, jest chyba dokladniesze w moim przypadku bo mam sadełko na brzuszku :)
co do usg i pappa to masz o polowe taniej jak ja, bo za usg zapłace 200 a za pappe 400 zł no ale to dla dziecka
na wizyte sie zapisz szybko bo zeby termin był

Dostałam też skierowanie na USG przezierności karkowej. Powiedział, że lepiej zrobić je prywatnie, bo lepiej opisują itp. Na razie się zapisałam Państwowo do niego na 1.08. Po za tym szukam tego USGie gdzieś taniej w Warszawie. Koleżanka 2 lata temu robiła i płaciła tylko 70zł, więc może i ja się tak tanio załapię ;)
ojej, 70 zł to mało, ja za to samo usg z przeziernoscią zapłące 200 zł, bo nie chodzę państwowo, ale uważam ze na takim sprzecie jak ja zrobie to nie tragedia

Ja mam Haschimoto - w tej chwili mam dobre TSH ale ogólnie cierpie na niedoczynność. Leki na tarczyce - Eutyrox trzeba brać w ciąży i one nie szkodzą maleństwu.
zgadzam sie, tarczycowe leki w ciazy pomagaja a nie szkodza dziecku. wtedy unikamy poronien, chorob dziecka, a my nie mamy powiklan po nieleczonej niedoczynnnosci czy nadczynosci
ja sie borykam z niedoczynnoscia i tez lykam euthyrox, wazne tez by badania robic co ok 3-6 tyg w zaleznosci od wielkosci problemu z tarczyca :)

w przychodni Babka Medica. Nie jest tanio, niestety. Ale w razie potrzeby mają tam jeden z najlepszych aparatów do usg w Warszawie,
Babka medica jest bardzo dobra, ale nie tylko na ;) ceny jednak we wszystich dobrych klinikach sa zbizone... :) i nie są male.
 
Ostatnia edycja:
Babka medica jest bardzo dobra, ale nie tylko na ;) ceny jednak we wszystich dobrych klinikach sa zbizone... :) i nie są male.

Wiem :) pomijam przychodnię :) trafiłam tam na super panią gin. W poniedziałek miałam sytuacje kryzysową. Dzwoniliśmy na jej prywatny tel, powiedziała co zrobić, co brać do szpitala, bo my, a szczególnia ja zaryczana i w szoku. Prosiła, żeby dac jej znać, co i jak. Jak przez parę godzin nie dawałam znaku, to sama zadzwoniła. Nie dawaliśmy znać, bo czekałam przez 3 godziny na to, żeby mnie zbadał lekarz na izbie przyjęć w szpitalu na Madalińskiego. Nie polecam szpitala, ale to mój najbliższy od domu, więc jakby co (tfu tfu) to i tak skorzystam.
 
trafiłam tam na super panią gin. W poniedziałek miałam sytuacje kryzysową. Dzwoniliśmy na jej prywatny tel, powiedziała co zrobić, co brać do szpitala, bo my, a szczególnia ja zaryczana i w szoku. Prosiła, żeby dac jej znać, co i jak. Jak przez parę godzin nie dawałam znaku, to sama zadzwoniła.
taki lekarz to skarb. dzwonisz, odpowiada, oddzwania, przejmuje sie pacjentkami. ja tez mam takiego lekarza, z tym ze dodatkowo pracuje w sszitalu wiec mam full opcje, jest rzeczowy i zartuje (powiedział mojemu mezowi 'włosy farbowac moze, paznkocie tez, ale prosze odpiac podlaczenie do netu' (czytaj: co bym głupot tam nie czytała, bo kiedys mu opowiadałam, co wyczytałam na temat mojej choroy, to smiał sie i zapamietal ) :p
 
reklama
mama u mnie tez jest roznica tygodnia miedzy terminem OM a usg :-) dzis odebralam tokso, nie choruje i nie chorowalam na to dziadostwo :wściekła/y: dziewczyny, a Wy jakie usg macie robione przez brzuch czy dowcipne?? bo kolezanka byla zdziwiona, ze w 9 tygodniu mialam juz przez brzuch, na dopiero sie zdziwila, jak jej powiedzialam, ze w 6 tc tez przez brzuch :-D
 
Do góry