reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tsh początek ciąży

Trab nie robiłam, lekarz na temat tego badania nic nie mówił, miałam tylko tsh, ft3,ft4 i usg. Mam zrobić badania po 2 tyg. Ale może pójde w piątek sprawdzić czy coś się znieniło, oby tylko nie było gorzej:( z tego stresu chyba osiwieje
 
reklama
Trab nie robiłam, lekarz na temat tego badania nic nie mówił, miałam tylko tsh, ft3,ft4 i usg. Mam zrobić badania po 2 tyg. Ale może pójde w piątek sprawdzić czy coś się znieniło, oby tylko nie było gorzej:( z tego stresu chyba osiwieje

Sama wykonaj trab. Mój lekarz na początku leczenia tylko zlecił mi ale ja po ok 7 mc powtórzyłam badanie na własna rękę by zobaczyć czy spadają . W ciąży podobno nie mogą przekroczyć czterokrotności . Cykl przed zajściem w ciąże badałam tez trab chociaż wyniki tarczycy były w normie to trab miałam 3.46 przy normie 1,75
 
Zrobie w piątek. Tylko się boje o wynik sokoro u ciebie przy prawidłowym tsh był w normie to u mnie aż strach pomyśleć co będzie.
 
Mi po 2 tygodniach bo mam bardzo duża dawke ale coś mnie zaczyna żołądek pobolewać, mam nadzieję že to nie od tabletek bo chyba tylko te można brać w pierwszym trymestrze. Myślałam żeby sobie sprawdzić czy coś może już spadło.
 
Mi po 2 tygodniach bo mam bardzo duża dawke ale coś mnie zaczyna żołądek pobolewać, mam nadzieję že to nie od tabletek bo chyba tylko te można brać w pierwszym trymestrze. Myślałam żeby sobie sprawdzić czy coś może już spadło.

Możesz zrobić badania , ja po tygodniu na dużej dawce miałam już inne wyniki
 
Dziewczyny jeśli wynik wydaje wam się wątpliwy warto go powtórzyć. W ciąży z córką w piątek moje TSH wynosiło około 10 (nie pamiętam czy 9 coś czy 10 coś) a w poniedziałek już 5.96. błąd laboratorium a ja przeryczalam cały weekend.

Teraz jest 4.78 powtarzam j jeszcze raz do lekarza. Niestety jest na urlopie a ja bez tabsow.
 
reklama
Wyniki już lepsze chociaż normy jeszcze przekroczone, do piątku jeszcze duże dawki leku i powtórne badania. Mam nadzieję, że będa w miarę ok i będe mogła zmniejszyć dawke.
 
Do góry