reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tsh początek ciąży

Mi z 1,1 podskoczyło na 2, 86 gdzie przy ciążach spadało mi zawsze do zera prawie. Leki zredukowane i czekam na endokrynologa.
 
reklama
Szkoda tylko, ze nadal wielu lekarzy tak to bagatelizuje i nadal nie wysyła pacjentek na to badanie i gdyby nie historia kolezanki to tez bum nie wpadla na mysl zeby to tsh zrobić. Aż z ciekawości wygrzebalam wyniki z 1 ciąży i wtedy w ogole nie miałam zrobionego :/ to nie my musimy wiedzieć jakie dokładnie badania powinnysmy wykonac i po to właśnie chodzimy do lekarzy a oni i tak czasami zawalają sprawę.

Mój np. jest przeczulony jeśli chodzi o hormonu i jak podczas starań miałam TSH ponad 2 to wg niego było za dużo i mi zbijał. Tak samo prolaktyne. Może to dlatego, ze on tez jest endokrynologiem. Moja endo powiedziała mi, ze w ciąży tsh powinno być max do 1,5, tak jest najlepiej dla organizmu, ale ja nie jestem lekarzem wiec się nie znam [emoji846]
 
Przed zajściem w ciąże miałam nadczynność GB i od ponad roku bez leków tarczyca uregulowana , tsh ok 1.2 . Gdy na teście pokazały się dwie kreski odrazu zrobiłam wynik i 1.1 a po tygodniu 0.40.. moja Endo nie dała leków mówiąc ze może być indukowane ciąża i kontrolna za dwa tygodnie

Mi spadło do 0,17 i podobno będzie jeszcze spadać. Dalej mam brać euthyrox i to podobno bardzo dobry wynik bo w ciąży bHCG wpływa na obniżenie TSH. Trzeba koniecznie kontrować FT4, na FT3 w ciąży podobno w ogóle nie patrzymy.
 
Ja przy zajściu w ciąże miałam tsh 3,18, dostałam większa dawkę Letrox na zbicie (to było jeszcze przed terminem okresu i nie wiedziałam o ciąży). Jutro idę zbadać kolejny raz
 
reklama
Do góry