reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Torba do szpitala

bebzonik niby dwójki są minimalnie większe jak jedynki więc dużo dziewczyn niby od nich od razu zaczyna (przynajmniej Dady z biedronki).

Magdau nas trzeba co najmniej 3 dni siedzieć w szpitalu. Niby to jest jakoś związane z kasą z NFZ (chyba wtedy więcej szpital dostaje i dlatego nie puszczają do domu). Wiem też że jak się rodzi po 15-tej to się człowiek łapie na dodatkowy dzień :szok:

Ja do mojej torby co chwilę coś dorzucam. Oczywiście wszystko mi nie wejdzie. Na już spakowałam np. 5 pieluch resztę M dowiezie. Kosmetyki to w malutkich opakowaniach (lub próbki). Ręcznik to na koniec nogą dopcham, a szlafrok (i Tygrysek poduszka) to i tak osobno bo jest za duży.
 
reklama
No i zaraz chyba zacznę pierwsze dopakowywanie torby, zapomniałam o kapciach i skarpetkach, nie kupiłam jeszcze herbatników, a na pewno mi się przydadzą jak będzie można po cc coś zjeść. A co do smoka, to mówię wczoraj do mojego K (bo my oboje niedoświadczeni), że w instrukcji obsługi smoczka napisali, ze żeby go wyparzyć, to trzeba go gotować przez 5 min, a on na to: I się nie rozpuści??? Myślę, że te smoczki na naszej porodówce to właśnie dla ciszy są, ale przecież jak dziecko nie będzie chciało, to nikt mu go na siłę wciskać nie będzie...
 
Dora super hasło męża :-)
Ja już jestem spokojniejsza, kupiłam właściwie wszystko :happy2: oprócz piżamy do szpitala bo strasznie drogie u nas są w porównaniu z allegro, więc pooglądałam na żywo jaka jakość i jaki rozmiar powinnam kupić i zamówię przez internet, podkłady jak najbardziej polecam kupić w aptece, z belli kosztują ok.4 zł a są podobno bardzo dobre. Super wkładki laktacyjne kupiłam z Canpolu- mają cienką warstwę żelu więc myślę, że się sprawdzą, kuzynka ostatnio używała tych z Johnsona i na własne oczy widziałam jak przeciekają...
 
A oto moja torba. I jak tam coś jeszcze upchać :no:

torba napchana do oporu.jpg

Tylko nogą :rofl2:
 
Iga a no faktycznie jeśli się przebywa ponad trzy doby w szpitalu to jest jakaś refundacja większa z NFZ chyba ;-).No ale zobaczymy bo mój ginek powidział że jest ożliość wcześniejszego wyjśćia ale trzeba to przedyskutowac z lekarzem i chyba na wąłsną prośbę wyjśc.No zobaczymy jak będzie.

Ja koszule do szpitala kupiłam u siebie na ryneczku za 30 zł hmm tylko kurcze nie było z napisem "it's a boy' i mam napis że dziewczynka ale trudno ale mi sie podobała i kupiłam ;-) i ma po bokach rozcięcia i zapinana na guziczki także z karmieniem nie będzie problemów.
 
dziewczyny a ile zabieracie pieluszek do szpitala? dopiero w tym tyg.się dowiem czy szpital zapewnia jednorazówki czy trzeba mieć swoje,ale jeśli bym miała zabierać pampki do szpitala to ile ich wziąć? na te 2,3 doby ile schodzi pieluszek bo nie mam zielonego pojęcia...?
 
Igocencja ja tez lezalam po porodzie 3 dni i dla mnie było to ok bo jakoś pewniej sie tam czułam, ale tez chętnie wychodzilam , bo łącznie lezalam tydzien.

Dora ja swój smoczek zaleje wrzatkiem i nic wiecej. Przy corci tez tak robiłam i nigdy nie miała plesniawek.

Ellsi niezła torba:-D ja bede miała taka mniejsza dla siebie i osobna dla małego. Chociaz to pewnie wyjdzie w praniu jak zacznę sie pakować. Ale u mnie to jeszcze co najmniej miesiac do porodu, wiec sie nie spiesze.

Magda jak Ci sie podoba to co z tego ze pisze dziewczynka ważne ze sie Tobie podoba:-)


A ja czekam na szlafrok juz dwa tygodnie:confused2:
Najpierw napisali ze szarego juz nie maja, no to sie zgodziłam na jagodowy. Na maile odpisali mi dopiero po 10 moich i ze chce zeby oddali mi kase to sobie inny zakupie. Mam nadzieje ze w przyszłym tygodniu dotrze.
 
Dziewczyny, mi chodzi o podkłady poporodowe. Na allegro już podpatrzyłam, zamówię u jednej osoby więcej rzeczy bo jeszcze pieluszki tetrowe, może coś jeszcze więc za przesyłkę wezmą tylko raz.:-p

A my dziś będziemy zamawiać wózek! Ale strasznie się cieszę!!!:-):-):-)

Tak więc zaczynam iść do przodu z wyprawką bo czas najwyższy.


A jak oceniacie smoczki NUKa?
Przy Bartku miałam aventa ale on ssać nie chciał więc innych nie próbowałam.

Ellsi torba pierwsza klasa:tak:
 
Martela nam schodziło przy Adasiu ok 12 pieluszek dziennie, a mojej sąsiadce z pokoju dwie ;/

Moja torba do szpitala czeka w szafie, torba w jednej, piżamy i koszule w drugiej, kapcie w trzeciej, ręczniki w czwartej... ;-)

Jakoś nie spieszy mi się z pakowaniem, zrobiłam spis potrzebnych rzeczy, mam wszystko w notesiku, więc jak coś, to będzie szybkie pakowanie :-)
 
reklama
Martela zużycie pieluch zależy od dziecka, ja zmienialam po każdym karmieniu bo zaraz była kupa, wiec mysle ze ok 10 na dobę wchodziło.

Natusia ja przy Majce stosowalam smoczek nuka bo innych nie chciała, one maja taka koncowke ktora jest bardzo chwlaona przez logopedow.
Teraz kupiłam Aventa bo dostałam pare butelek gratisowych tej firmy, wiec stwierdziłam ze smoczek tez bedzie do pary;-)
Jak nie bedzie chciał ssac to wyprobuje inny no chyba ze wogole sie synek na smoczki wypnie.
 
Do góry