reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Torba do szpitala - co do niej spakować?

Na stronie mojego urzędu jest coś takiego:
WYKAZ WYMAGANYCH DOKUMENTÓW
- w sytuacji gdy dziecko pochodzi z małżeństwa:
* dowody osobiste rodziców dziecka
* odpis skrócony aktu małżeństwa (jeżeli zostało ono zawarte poza Elblągiem)
- w przypadku dziecka pozamałżeńskiego, gdy matka dziecka jest rozwiedziona lub pozostaje w separacji:
* dowód osobisty matki dziecka
* odpis skrócony aktu małżeństwa z adnotacją o rozwodzie lub separacji (jeżeli zostało zawarte poza Elblągiem)
- w przypadku dziecka pozamałżeńskiego, gdy matka dziecka jest wdową:
* dowód osobisty matki dziecka
* odpis skrócony aktu małżeństwa (jeżeli zostało zawarte poza Elblągiem)
* odpis skrócony aktu zgonu małżonka (jeżeli zgon nastąpił poza Elblągiem)
- w przypadku dziecka pozamałżeńskiego, gdy matka dziecka jest panną:
* dowód osobisty matki dziecka
* odpis skrócony aktu urodzenia matki (jeżeli urodziła się poza Elblągiem)
- podanie o wydanie 3 bezpłatnych odpisów aktu stanu cywilnego – załącznik nr 1
W przypadku uznania ojcostwa dziecka nie pochodzącego z małżeństwa rodzice biologiczni dziecka muszą stawić się oboje z w/w dokumentami. Ojciec dziecka musi posiadać dowód osobisty.
……………………………………………………………………………………………………………
OPŁATY SKARBOWE
Brak
……………………………………………………………………………………………………………
OPŁATY INNE
Brak
……………………………………………………………………………………………………………
TERMIN I SPOSÓB Niezwłocznie
ZAŁATWIENIA SPRAWY Zgłoszenia urodzenia dziecka należy dokonać w terminie 14 dni od daty urodzenia, w przypadku dziecka urodzonego martwo w ciągu 3 dni.
Wydanie 3 egzemplarzy skróconych odpisów aktu urodzenia.
PODSTAWA PRAWNA
- Art. 38-42, art. 73 ustawy z dnia 29 września 1986 r. – Prawo o aktach stanu cywilnego (t.j. Dz. U. z 2004 r. Nr 161, poz. 1688 z późn. zm.)
- Załącznik cz. I kol. 4 pkt. 1 ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej (t.j. Dz. U. z 2006 r. Nr 225, poz. 1635 z późn. zm.)
 
reklama
hihi, wiem, zobaczyłam dopiero jak umieściłam posta, ale dodałam go też w formalnościach, chociaż tak jakoś samo mi się nasunęło, jak zaczęłyście tu pisać o akcie małżeństwa i potem o zgłoszeniu dziecka i nazwisku no i jakoś tak wyszło
 
Asinka a ja tylko słowko dodam,ze moja kolezanka o której wczesniej wspomniałam jak urodziła to synek przejął nazwisko po ojcu choc nie sa małzenstwem..juz w szpitalu było nazwisko ojca na bransoletce dziecka choc ona jest panną..teraz przypomina mi sie,że mam dwie takie kolezanki...po wyjsciu ze szpitala z ajakis czas załatwili wszelkie formalnosci.
 
ironia super lista :tak:.
Jakoś po raz pierwszy w życiu nie jestem jeszcze spakowana, tzn. mam większość przygotowane w szafce, ale jeszcze nie spakowane. Może dlatego, że mam wstępnie wyznaczony termin na 7 czerwca na cc i wydaje mi się, że wcześniej nie urodzę?
 
kat to lepiej juz sie spakować...mnie też sie wydaje ze nie urodze przed wtorkiem kiedy będę miała wywoływany poród, ale jak poszłam do szpitala na obserwacje to spakowana torba mnie uratowała :-)
 
No i w końcu ja spakowałam torbę wczoraj wieczorem. Zmieściłam się w jedną razem z wszystkim dla Nelci. Zostały mi tylko telefon, ładowarka i jasiek. Uff. Z tego wrażenia aż dostałam wczoraj skurcze. Przez 2 godziny co 6 minut miałam, ale poszłam się wykąpać z myślą o pojechaniu do szpitala i mi przeszło. Niech to ....
 
Mam takie pytanko....do szpitala macie jedną czy 2 torby? Bo ja nie dałam rady spakowac wszystkiego w jedną i musiałam rozdzielić rzeczy dla mnie i dla Ani.Ciekawe co powiedzą jak mnie tak zobaczą na oddziale
 
reklama
Cinamon - ja też mam dwie. Jedna moja, druga dla Szymka. Nie było szans zmieścić się do jednej:/ Na oddział wniosę jedną, a jak się Szymek urodzi, to Michał pójdzie do samochodu po drugą;) Tak to sobie wymyśliłam:)))
 
Do góry