reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Testy owulacyjne

reklama
Wuka wiesz co te mikroskopy to jakaś dziwna sprawa. Sama używam, jak pisałam kiedyś wcześniej w tym temacie. Może raczej próbuje używać. Doczytałam się na stronie producenta jednego z nich takich oto rzeczy:

"W organizmie kobiety tuż przed owulacją zawartość soli lub elektrolitów w płynach ciała (ślinie, śluzie szyjkowym) rośnie wraz ze wzrostem estrogenów. W wyniku tego mogąc zidentyfikować wzrost ilości soli lub elektrolitów można przewidzieć kiedy wystąpi owulacja. Podczas badań naukowych i klinicznych zaobserwowano, że podczas okresu płodnego próbka śliny i śluzu szyjkowego, po wyschnięciu i zbadaniu pod mikroskopem zawiera struktury przypominające swoim wyglądem paproć. Struktury te, to w rzeczywistości wyschnięta sól lub kryształki elektrolitów, będące rezultatem zwiększenia ich ilości w płynach ciała."

W takim razie te mikroskopy to taki trochę pic na wodę :(
 
Anulka no widzisz, kurcze nie wiedziałam, rzeczywiście pic na wodę:errr: najlepszym przykładem są te moje "paprotki" w dniu miesiączki (z resztą przedwczesnej),dzięki za info
:-).
No nic, kolejny cykl za mną, zapisałam się do owufriend, ale nie wiem jak to będzie w tym cyklu z mierzeniem tempki ponieważ (dowiedziałam się wczoraj !) jadę na urlop w góry 2 października na 10 dni:cool2:.
Teściowa zrobiła mi i mężowi niespodziankę i stawia wszystko:-D, jest tylko jeden haczyk: jedzie z nami!:rolleyes2::-D
 
Cześć dziewczyny, dzięki za pytanie jak tam....ale niestety chyba niedobrze, bo temperatura już spadła (a taka była piękna, wysoka) i już ma typowe objawy jak na zbliżającą się @ :(:( boli mnie brzuch i jestem nerwowa. Wszystko to samo każdego cyklu. Co prawda okres spóźnia mi się już drugi dzień, ale chyba nic z tego nie będzie, po prostu wydłużył mi się pewnie cykl. Dziś kupiłam test ciążowy i jeśli jeszcze jutro nie dostanę @ to zrobię z samego rana test.
 
A odnośnie tego co rozmawiałyście o tych wzrostach lh i estrogenu i tych widocznych paprotkach pod koniec cyklu to ja bym temu nie ufała. Każda kobieta może mieć różny poziom hormonu lh, a te testy mają jedną czułość, mogą przykładowo nie rozpoznać szczytowej wartości u dziewczyny, która ma z natury bardzo niski poziom lh albo zbyt często rozpoznawać jako wynik pozytywny. To się zdarza rzadko co prawda, ale czytalam że tak moze być. Ja robię paski w monitorku, ale tylko pomocniczo (bo wiem że Ovu to tez bierze pod uwagę), a tak to ufam temperaturze.
 
Anulka no widzisz, kurcze nie wiedziałam, rzeczywiście pic na wodę:errr: najlepszym przykładem są te moje "paprotki" w dniu miesiączki (z resztą przedwczesnej),dzięki za info
:-).
No nic, kolejny cykl za mną, zapisałam się do owufriend, ale nie wiem jak to będzie w tym cyklu z mierzeniem tempki ponieważ (dowiedziałam się wczoraj !) jadę na urlop w góry 2 października na 10 dni:cool2:.
Teściowa zrobiła mi i mężowi niespodziankę i stawia wszystko:-D, jest tylko jeden haczyk: jedzie z nami!:rolleyes2::-D

Wuka w ovufriend masz bazę wiedzy gdzie napisane jest jak mierzyć temperature w podróży itd. moze Ci się przydadzą ich złote rady
 
Cześć dziewczyny, dzięki za pytanie jak tam....ale niestety chyba niedobrze, bo temperatura już spadła (a taka była piękna, wysoka) i już ma typowe objawy jak na zbliżającą się @ :(:( boli mnie brzuch i jestem nerwowa. Wszystko to samo każdego cyklu. Co prawda okres spóźnia mi się już drugi dzień, ale chyba nic z tego nie będzie, po prostu wydłużył mi się pewnie cykl. Dziś kupiłam test ciążowy i jeśli jeszcze jutro nie dostanę @ to zrobię z samego rana test.

Henryka nie trać nadziei bo na prawdę twój wykres robił wrażenie . A powiedz mi czy ovufriend samo zaznaczyło owulację na wykresie czy jak wpisałas że test pozytywny to wtedy zaznaczyło?
U mnie od 3 dni jest high na monitorze, ciekawe czy się doczekam peak?
 
Niestety już dziś mam plamienie, @ jeszcze nie przyszły ale plamienie zwiastuje, że na pewno przyjdzie. testu dziś nie zrobiłam, bo zapomniałam!!... i poszłam się wysiusiać :(
Marcia OvuFriend zaznaczył mi owulację na podstawie temperatur. Ale jesli nie mierzysz temperatur, to wyznaczy Ci też owulację na podstawie testu owulacyjnego, ale taka owulację zaznaczy przerywaną linią (nie ciągłą) co oznacza że nie jest to pewne, bo test nie może powiedzieć czy do owulacji doszło.
I co masz już peak'a?? samo high nie wystarcza niestety, to oznacza że wzrósł estrogen, a LH jeszcze nie..



Henryka nie trać nadziei bo na prawdę twój wykres robił wrażenie . A powiedz mi czy ovufriend samo zaznaczyło owulację na wykresie czy jak wpisałas że test pozytywny to wtedy zaznaczyło?
U mnie od 3 dni jest high na monitorze, ciekawe czy się doczekam peak?
 
reklama
Nie, dalej mam high, zaczyna mnie to wkurzać bo już 5 dzień jest high, mam nadzieje ze się doczekam peak-a bo jak nie to będzie oznaczało....w sumie nie wiem co. albo nie mam owulacji 2 cykl albo jest tak krótka że test się z nią mija. generalnie mam takie objawy płodności: szyjka wysoko i chyba otwarta( nie mam jeszcze wprawy nawet znalazłam fajny link gdzie są autentyczne zdjęcia szyjki jak się zachowuje podczas całego cyklu Szyjka macicy -śluz jest temperaturę mierzę ale np wczoraj mialam 35,95 dzisiaj 35,96 zobaczymy co to bedzie
Ile przeciętnie dni masz wynik high na monitorze?
 
Ostatnia edycja:
Do góry