reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Testy owulacyjne

Witaj Wuka tak jak ty ja również staram się o dzidzię i próbuję różności które mogą mi w tym pomóc. Co do tego mikroskopu to powiem ci że zakupiłam se w tamtym roku przed pierwszymi staraniami( straciłam dzidzię w 8 tc)i uważam że to ściema w żaden sposób mi nie pomógł. Do badania owulacji używam tego MONITOR PŁODNOŚCI komputer owulacyjny CLEARBLUE (2595884878) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. jest na prawdę dokładny ale jego wada jest cena, możesz również kupić jednorazowe testy na owulację z tym że według mnie ich wada jest taka ze trzeba samemu interpretować czy kreseczki są takiego samego koloru czy nie bo to oznacza owulację. CONSIVE PLUS nie próbowałam ale czytałam o tym jak wypróbujesz to daj znać co o nich myślisz to może tez se zakupie. życzę owocnych starań i powodzenia:-)
 
reklama
Marcia30 mówisz, że mikroskop to kicha - no to się pośpieszyłam z zakupem ehh, jednak popróbuję go trochę a nóż widelec jak to mówią :DBardzo mi przykro, że straciłaś dzidzię, nawet nie chcę sobie wyobrażać co musiałaś wtedy czuć :(Testów paskowych używałam, ale za dużo mi kasy na nie szło (a Bóg wie ile jeszcze cykli przede mną) pomyślałam, że mikroskop wyjdzie w sumie taniej poza tym tylko raz pokazały mi one owulację...Ten monitor wydaje się być fajny ale...ŁO MATKOOO tyle kasy, szczerze mówiąc nawet mnie teraz na niego nie stać (wydatki min. urodziny męża hehe dziś:)) A powiedz mi czy on musi się jakoś "przyzwyczaić" do Twojego cyklu czy od razu jest wiarygodny?Z conceive plus zaczynam jak mi paprotki wyrosną :D a tak poważnie koło wtorku/środy (teoretycznie dni płodne)Z regularnością moich cyklów ostatnio jest różnie, miałam bardzo stresującą pracę i i oprócz nerwicy przypałętało się do mnie wysokie ciśnienie, galopujący puls, bóle głowy i żołątka plamienia oraz ostry nawrót AZS - efekt mobbingu - kiedyś im za to wszystko odpowiednio podziękuję...Będę dawała znać jak idzie a i Ty informuj jak tam postępy:)Zdrowej ciąży Zyczę
 
Ja jeśli chodzi o mikroskop to jakoś tych paprotek nie mogła dostrzec. Jeśli chodzi o monitor to możesz zaglądać na allegro bo czasami ktoś sprzedaje w dużo niższej cenie. Ja swój kupiłam za 200 zl razem z całą paczką testów to naprawdę mało i widziałam ze takie okazje się zdarzają. Monitor jest wiarygodny od pierwszego uzycia z tym ze pierwszy cykl on sprawdza kiedy była owulacja i zapamiętuje w którym dniu cyklu wiec za pierwszym razem może zuzyc więcej testów. w tamtym roku jak sie starałam to przez 2 cykle nic nie wychodzilo a na trzeci cykl kupilam monitor i zaszłam w ciążę. teraz zaczelam robic testy w tym cyklu ale mam jakies zabuzenia bo pokazła tylko wzrost estrogenu ale nie było owulacji wiec musze isc do swego gina i sprawdzic co sie dzieje. Jak masz jakies pytania to pisz smiało :-)

pozdrawiam
 
Witajcie dziewczyny. Ja jestem typem który wypróbował już chyba wszystkiego ;-) A zatem napiszę Wam swoją opinie. Mikroskop owulacyjny w moim przypadku nie sprawdził się zupełnie, ciężko mi się tam było wypatrzeć tych paprotek. Monitor clear blue jest lepszy i uzywam go cały czas ale już teraz razem z mierzeniem temperatury, bo niestety dopiero jakiś czas temu dowiedziałam się, że nie potwierdza on wystapienia owulacji, a jedynie informuje że ciało sie do niej przygotowuje, czyli informuje że zaczynają wydzielać się hormony (LH i estrogen). Dowiedziałam się o tym tak, że robilam w cyklu monitoring owulacji i mimo że clearblue podał mi peak, czyli najpłodniejszą fazę okazało się że pęcherzyk przestał rosnąć i wcale nie pękł. Teraz dodatkowo mierzę temperaturę i i mam pewnosć ze wiem czy cykl był owulacyjny czy bezowulacyjny.
 
jeszcze jedno bardzo zadowolona jestem z portalu ovufriend.pl - to jest taki kalendarz owulacyjny, gdzie mozna wszystko zapisywac (testy, temperaturę, miesiaczke) i system interpretuje wprowadzone dane i ocenia cykl. U mnie to się dobrze sprawdza, bo mam wszystkie cykle w jednym miejscu, a gin tez jest zadowolony że przychodzę taka przygotowana na wizytę ;) - hmm to chyba jest mój największy problem, za dużo czytam i wszystkiego próbuje...
 
Henryka - dzięki za stronkę, napewno zajżę :-)
Marcia - 200 zł to już ZNACZNIE lepiej może upoluję, w ogóle coraz bardziej się do tego monitorka przekonuję jak nic nie będzie w tym cyklu to pewnie się za nim porozglądam:tak:
Kurcze dziewczyny szkoda, że wszystkie tak na nie jesteście z tym mikroskopem, chyba niepotrzebnie utopiłam kasę...
Aplikatorów tych jestem jeszcze ciekawa, może któraś jednak używała, ponoć stwarzają przyjazne otoczenie pływakom i przedłużają ich żywotność, no to się okaże...
Jeśli nikt się z conceive plus nie zetknął to ja zgłaszam się na królika doświadczalnego:-D
Magda - poczytaj w necie poza tym koleżanka wyżej wkleiła stronkę z allegro o nim
 
Henryka super ze znalazłam kogoś kto tez używa clearblue. Słuchaj miałam w tym cyklu coś takiego: zaczęłam robić testy ok 10 dnia cyklu, robiłam ponad tydzień i dopiero ok 20 dnia pokazało mi wynik high więc ja szczęśliwa że niedługo pokaże peak i będzie owulacja natomiast cały czas do dnia dzisiejszego czyli 27 dzień cyklu pokazuje mi high i wogóle nie pokazało mi peak i nie wiem co mam o tym myśleć. Zdarzyło ci się coś podobnego kiedykolwiek? kurcze wykorzystałam dużo testów i nie wiem czy mi wystarczy na następny cykl. A i jeszcze jedno gdzie kupujesz patyczki do monitorka bo ja mam problem na allegro ma tylko jeden sprzedawca który ma bardzo dlugi czas oczekiwania
 
Hej, a jak działa ten monitor? Znaczy się na zasadzie temperatury, czy czego?

Magda on działa na zasadzie badania moczu porannego (w testach tradycyjnych jednorazowych używa się moczu z dnia) W moczu zmieniają się hormony estrogen i LH ktore odpowiadaja za owulację, wiec monitor pokazuje 24-36 godzin najleprzych na współżycie . Mam nadzieję że w miarę sensownie to wytłumaczyłam
 
reklama
Miałam tak kiedyś i owulacji nie było. miałam nawet tak że był peak a owulacji nie było. To znaczy że ciało zaczeło przygotowywac sie do owulacji, ale w rezultacie ona nie wystąpiła. Nie przejmuj się tym za bardzo, czasami cykl bezowulacyjny jest normalny.
Paski kupuje różnie, raz mi znajoma przywozi ze Stanow, raz z allegro kupowałam. Własnie te paski są drogie niestety.
Henryka - dzięki za stronkę, napewno zajżę :-)
Marcia - 200 zł to już ZNACZNIE lepiej może upoluję, w ogóle coraz bardziej się do tego monitorka przekonuję jak nic nie będzie w tym cyklu to pewnie się za nim porozglądam:tak:
Kurcze dziewczyny szkoda, że wszystkie tak na nie jesteście z tym mikroskopem, chyba niepotrzebnie utopiłam kasę...
Aplikatorów tych jestem jeszcze ciekawa, może któraś jednak używała, ponoć stwarzają przyjazne otoczenie pływakom i przedłużają ich żywotność, no to się okaże...
Jeśli nikt się z conceive plus nie zetknął to ja zgłaszam się na królika doświadczalnego:-D
Magda - poczytaj w necie poza tym koleżanka wyżej wkleiła stronkę z allegro o nim
 
Do góry