reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Testy owulacyjne

Rozmawiałam z moją koleżanką która jest w ciąży - udało jej się po wykonaniu tych testów ( jest w 16 tc), ale ona twierdzi że najpierw wyszedł jej negatywny potem trzy pozytywne i potem negatywny - później nie robiła bo brakło jej pasków. Sama nie wiem co myśleć już o tych testach , a na dodatek oczywiście się rozchorowałam mam 39 stopni gorączki i wszystkie pozostałe objawy przeziębienia z anginą włącznie - byłam u lekarza i dostałam duomox. Powiedział że muszę go wziąć bo z tego nie wyjdę na herbatce z miodem i będzie jeszcze gorzej dla mojej fasolinki ( jeśli jest w ogóle). Czemu zawsze wszystko się musi tak skomplikować :-(...

znalazłam na innym forum - informację od kogoś o tych testach więc wkleiłam poniżej:
"Test owulacyjny wykrywa ciążę
Dlaczego?
to jest tak naprawdę jego wada bo krzyżuje się z hormonem ciążowym HCG w niskich wartościach, ale konstruując test i jego czułość zakładano, że człek będzie testował w okolicy owulacji.

A teraz wstawka dla chemików, dlaczego tak jest
Otóż podjednostka Beta HCG wykazuje bardzo duże podobieństwo do LH. Jak duże, aż ciężko uwierzyć ale jest to 91 aminokwasów !!! w łańcuchu o długości 121 reszt aminokwasowych

Test krzyżuje się z HCG na poziomie 10 co oznacza, że przekroczenie tego poziomu powoduje pozytywny test owulacyjny (1-2 dni od zagnieżdżenia)

Dużo testujących używa zatem 9-10 dni po owulacji testów owulacyjnych, żeby zobaczyć jak wyjdzie jak pozytywnie to testują ciążowym, ale
UWAGA

TEST OWULACYJNY zawsze WYCHODZI POZYTYWNIE W CIĄŻY
ale
POZYTYWNY TEST OWULACYJNY po owulacji NIE MUSI oznaczać ciąży

dlatego radzę testujecie ciążowymi

TEST OWULACYJNY jeżeli ma przepowiadać ciążę MUSI MIEĆ KRESKĘ TESTOWĄ CIEMNIEJSZĄ OD OWULACYJNEJ lub PRZYNAJMNIEJ TAKĄ SAMĄ jeżeli testowa jest jaśniejsza to nie jest to zwiastun ciąży"

tak ktoś napisał
 
reklama
Hej dziewczyny :-) ja od tego cyklu wspomagam się testami owu i mam nadzieję, że się uda!!! Musi się udać!!! Jeśli testy "mówią prawdę" to nie dziwie sie, że do tej pory mi się nie udało :D mam nieregularne cykle i wg testu owu miałam 23dc (24dc też były 2 krechy) przytulanko było 22dc i 24dc (oczywiście to są tylko 2 dni najbliżej owu :-D tulimy się częściej :-D ) tak bardzo bym chciała, żeby się udało... :-) oczywiście już się nie mogę doczekać listopada (pewnie ok 2 listopada zacznę mieć jazdy, że się udało+ wszystkie objawy zaawansowanej ciąży :-D ) ma któraś z Was czasoprzyspieszacz??? :D
Pozdrawiam i trzymam za wszystkie kciukasy &&&&
 
kamisia...wiem co czujesz...czytalam wszystko co sie da tak ja ty!!!!ja w poprzednim cyklu mialam tak ze tydzien wychodzily mi negatywy a potem 2 dni pozytywy...a wtym cyklu od poczatku tj.zaczelam 13 dc wychodzily mi pozytywy zrobilam w sumie 3 opakowania owulacyjnych bo niektore dni nawet 2 razy dziennie w sumie sie zdarzylo w tych 1 testach ze ktorys po poluniu(pilam winko) nie wyszedl i ostatni przed wczoraj tez a wczoraj ciazowy wyszedl...LH jest potrzebne by ciaza sie rowijala i ja sie tego trzymam i dlatego mi wychodzily pozytywy.Za tydz bede U GINA TO GO JESZCZE O TO ZAPYTAM...ja sie tez stresowalam bo jak dostalaam okresu takiego dziwnego w tamtym miesiacu a w sumie przed wyszedl mi test...to potem leczylam ten pecherz furaginą a to mega zakazany lek w ciazy...i jak zrobilam te testy owu to sie balam ze z poprzedniego cylku moze ciaza...ale wczesniej 23dc zrobilam test ciazowy i wyszedl negatywny wiec ciaza z tego miesiaca...mowie ci cos w tym jest!!!!!!!!kuruj sie dbaj o siebie i obserwuj....mi w pt tj 22dc 9 dni od przytulanka mega bolal mnie jajnik chyba to bylo zagniezdzanie...wiec dbaj o siebie i obserwuj i dawaj znac!!!mocno mocno trzymam kciuki!!!!!:*:*:*:*
ps. mi kreska testowa wychodzila ciemniejsza lub taka sama nigdy poza tymi 2 co nie wyszly to jasniejsza...
 
TEST OWULACYJNY jeżeli ma przepowiadać ciążę MUSI MIEĆ KRESKĘ TESTOWĄ CIEMNIEJSZĄ OD OWULACYJNEJ lub PRZYNAJMNIEJ TAKĄ SAMĄ jeżeli testowa jest jaśniejsza to nie jest to zwiastun ciąży"

tak ktoś napisał
ja od pierwszego dnia do ostatniego mialam druga jasniejsza od pierwszej i pokazl ciaze :tak:
 
gratuluje mmysia !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
bardzo się cieszę, ja jeszcze czekam..... dajcie czasoprzyspieszacz.... 4 dni do testowania....
boję się, że nów I kreska :/
pozdrawiam i dam znać, czy u mnie testy owu zadziałały :))))
 
Witajcie
to mój II cykl starań, teraz wspomagałam się testami owu, co myślicie o takim układzie?
 

Załączniki

  • TESTY.jpg
    TESTY.jpg
    12,5 KB · Wyświetleń: 4 864
a jak długie masz cykle ????
jeśli powyżej 40 dni to pozytyw był 23 dc... jeśli około 32 dniowe to pozytyw 18 dc...
a jak z innymi objawami ... śluz itp. ????
 
reklama
ostatni cykl był 34 dniowy
teraz rozpoczął się 05.10 w 6, 7 8dc bolało mnie podbrzusze
wg instrukcji dołączonej do testów do 5 dodałam "17" i od 18 dc zaczęłam robić testy
w 20dc do dzisiaj boli mnie podbrzusze bardziej niż w tych wcześniejszych dniach, a że miałam jeszcze 1 test to go zrobiłam i kreski wyszły o wiele bardziej ciemniejsze o tych poprzednich. Podejrzenia mam dwa albo jestem po owulacji i ten pierwszy test powinien być dzień wcześniej zrobiony(byłby ciemniejszy) a te bóle teraz i pozytywny test-może ciąża?albo cykl sie wydłuży i będzie dopiero owulacja...
 
Do góry