reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Testy owulacyjne

Powinnas najpierw stwierdzic ile trwal Twoj najdluzszy cykl. W pudelku do testow jest ulotka w niej tabelka, wedlug, ktorej mozna ustalic przy jakiej dlugoci cyklu, w ktorym dniu zaczac robic testy (bierz pod uwage swoj najdluzszyc cykl). Jesli nie jestes pewna rob testy juz np. od 8 dnia cyklu.
Jest jeszcze jedna kwestia - jakie sa to testy? Wsrod polecanych na forum sa: clearblue (elektroniczne i nie) oraz domowe laboratorium. Testy kupowane na alegro bardzo czesto zawodza.
Jesli testy wykonywane w ten sposob przez 3 cykle nie wykaza owulacji zglos sie do ginekologa.
Czy zazywasz jakies leki?
 
reklama
Cześć,

Mam pytane do wszystkich dziewczyn, którym testy owulacyjne pokazały ciążę.

Czy ta kreska testowa wychodziła Wam tak samo ciemna jak kontrolna czy generalnie w ogóle się pokazywała?

Pozdrawiam,
 
azmi czy chodzi Ci o testy owulacyjne i owulacjé czy testy ciazowe i ciaze? Bo testy owulacyjne chyba ciazy nie wykazuja, tylko poziom LH w organizmie. Jezeli chodzi o testy ciazowe, to u mnie kreska byla pierwsze bardzo blada i z czasem na kolejnych testach coraz ciemniejsza. W przypadku testow owul. i owulacji zalezy to od testow, ale dla wiekszosci kreska powinna byc taka jak kontrolna lub ciemniejsza.
 
aldo, chodziło mi właśnie o testy owulacyjne. Ponoć wykrywają również ciążę - tak czytałam na innych forach.

Niestety mam problem z niedoborem progesteronu. W teh chwili po monitorowanej owulacji biorę 3 x po 2 tabletki luteiny. Dopiero po 2, 3 dniach takich zabiegów znika druga kreska z testu owulacyjnego. Przed przyjmowaniem luteiny cały czas miałam kłucie w 2 jajniku i testy wychodziły pozytywne prawie do okresu..

Tydzień temu miałam owulacje. Po 3 dniach faszerowania się luteiną na teście miałam 1 kreskę. A teraz w 7 dniu mam znowu mi wyszła kreska testowa, jaśniejsza od kontrolnej ale widoczna. Dziewczyny pisały, że testy owulacyjne wychodziły im w ciąży pozytywne. Stąd moje pytanie czy pozytywne w pełnym słowa znaczeniu czy porostu pojawiła im się druga kreska...
 
Azmi ja słyszałam, że testowa musi być intensywna jak kontrolna lub nawet ciemniejsza.
Testy owu wychodzą pozytywne w ciąży, ponieważ struktura LH i HCG jest podobna dlatego HCG może też reagować z testem na LH. Ale należy zaznaczyć, że test pozytywny może ale nie musi oznaczać ciąży. Dlatego lepiej zatestować ciążowym.
 
Sama już nie wiem czy te testy owulacyjne to mówią prawdę. Zaczęłam robić od niedzieli- nd, pon, wt, nie pokazywało nic. W środę (rano) wskazało dwie pełne takie same kreski, wróciłam do domu po południu i jeszcze raz zrobiłam i wyszło tak samo.
Natomiast już w czwartek jak zrobiłam to okazało się że nie mam owulacji kreska była jaśniejsza. Dziś piątek wstałam rano zrobiłam testy ow. i wyszły znowu dwie pełne kreski. Już nie wiem jak mam to odczytywać :( może któraś z was mi poradzi
 
Gosia -testy to testy -sa zasady ich robienia...

zawsze rób o stałej porze-najlepiej między 15 a 18 godziną...
to nie są testy ciążowe i nie robimy ich z pierwszego moczu bo moga fałszować wynik i własnie pokazać II mocne krechy
robi sie popołudniu...

po drugie to na 2 godziny przed zrobienie testu nie pij ,żeby nie rozrzedzić moczu..
po trzecie zobacz w ulotce od którego dnia masz robic biorąc pod uwage długość Twoich cykli..

robienie testów owu raz rano raz wieczorem czy popołudniu to tak jakbyś temp.mierzyła raz rano przed wstaniem a raz po południu-wyniki niebedą miarodajne...

życzę powodzenia w działaniu z testami:)

jeszcze jedno-jak test pokaże II mocne krechy to znaczy ,ze poziom LH wzrósł na tyle,że w ciągu 24 do 36 godzin bedzie owulacja i trzeba działać ,ale....to czy owulacja wystapiła mozna tylko sprawdzić u gina na usg
 
Ostatnia edycja:
Właśnie chodzi o to że nie mogę określić długości dni cyklu bo po odstawieniu tabletek mam za każdym razem inna długość cyklu. I lekarz kazał mi robić te testy jak skończy mi się okres.
 
reklama
to rób testy,ale tak jak pisałam -o stałej godzinie i nie pij wcześniej ze 2 godziny..
a skoro gin kazał robic testy to ja zrobiłabym tak-jak Ci test pokaże II mocne krechy to w ten sam dzień albo na drugi poszłabym na usg sprawdzic wielkość pęcholka :)
masz taką możliwość??
 
Do góry