reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Testy owulacyjne

izus ja 1 cykl stosowalam coedziennie od 1 dnia po miesiaczce. Poprostu zeby dowiedziec sie kiedy mam owu. Testy powinno sie robic po poludniu ale przed 20 bo tam sie hormony jakos zmieniaja. Mysle zebys jutro po poludniu zrobila i tak codziennie o tej samej porze. :)
 
reklama
:)

To mój pierwszy cykl z testami owul i jestem jeszcze "blada" w tym temacie ale mam pytanko :dziś rano zrobiłam tak na próbę teścik i wyszły dwie kreseczki ale ta druga bardzo blada a to mój 6dc czy to wskazuje że owul się zbliża i mam teraz robic dalej testy czy czekać i robić od 11 dc .cykle mam 29-31 .proszę o odp .
A ja uwazam, ze zdecydowanie za wczesnie zaczelas je robic.
Przy cyklach 29-31 w zupelnosci wystarczy jak zaczniesz 13 dc.
 
:)

To mój pierwszy cykl z testami owul i jestem jeszcze "blada" w tym temacie ale mam pytanko :dziś rano zrobiłam tak na próbę teścik i wyszły dwie kreseczki ale ta druga bardzo blada a to mój 6dc czy to wskazuje że owul się zbliża i mam teraz robic dalej testy czy czekać i robić od 11 dc .cykle mam 29-31 .proszę o odp .

Zgadzam się z Maćku, i rzeczywiście test rób wieczorem zawsze o tej samej porze i na 2 godziny przed testem nie pij już żadnych płynów żeby nie rozcięczać juz stężenia hormonów. Owulacja jest wtedy gdy 2 kreska jest tak samo mocna lub ciemniejsza jak pierwsza!!! &&&&
 
Witam serdecznie! Kobietki kochane bardzo prosze o rade. Od 2 miesiecy staramy sie z mezem o druga dzidzie ,nasza cora ma juz 6 lat (wiec prosi o siostrzyczke albo braciszka)i jakos nie mialam problemu z zajsciem w ciaze,bo zwyczajnie nigdy nic nie liczylam ani nie planowalam,a teraz zglupialam bo to wcale nie jest tak latwo i szybko jak myslalam :szok:
W tym cyklu kupilam pierwszy raz testy owulacyjne ,pierwszy test zrobilam tydzien temu w piatek i tak az do wtorku,bo we wtorek 2.11. pojawily sie dwie ciemne kreski ku mojej radosci ,z mezem przytulanko bylo w sobote ,poniedzialek,wtorek,sroda i czwartek (chyba troszke nas ponioslo,ale przyjemnosci nigdy dosc!) no i dzis dziwnie sie czuje piersi bola ,brzuch tez czuje sie tak jakbym miala za chwile okres dostac i zrobilam tak z ciekawosci test owulacyjny i wyszly dwie kreski o co chodzi :baffled:
Okres mam co 30-31 a czasami 32 dni moze napisze tak w sierpniu mialam 19,we wrzesniu 19 a w pazdzierniku od 18 mialam plamienie dosyc mocne,dopiero 21 "lalo sie ze mnie"a 25 byl ostatni dzien. wiec nie mam pojecia jak to liczyc.
Wiec co moze oznaczac ten dzisiejszy pozytywny test?Czy dzis tez mam dzialac z mezem?Bardzo prosze o rade!
 
kaskasz poziom hormonu lh utrzymywać się może przez kilka dni,ale owulacja nastąpiła prawdopodobnie po 24-36h od pojawienia się pierwszego pozytywnego testu.

dziewczyny czy to prawda,że przy wcześniejszej ciąży test owulacyjny również wychodzi pozytywny??
ciężarówki możecie to sprawdzić??
 
Ostatnia edycja:
Dziekuje lilou83 . Dzis dalej boli mnie brzuszek tak jak przed @,piersi,sutki bardzo wrazliwe,dzis wystapila bialawa serkowata wydzielina,czy cos jest nie tak??przy pierwszej ciazy nie mam pojecia jak bylo bo czlowiek uwagi na takie szczegoly nie zwracal.A na @ trzeba czekac jeszcze ok 2 tygodni,a ja strasznie niecierpliwa jestem! Co robic zeby nie zwariowac?
 
kaskasz żeby nie zwariować zapraszam do wątków "starania po raz pierwszy, pierwsze objawy ciąży" tam się wspieramy coraz więcej nowych dziewczyn nam przybywa
 
dziewczyny czy to prawda,że przy wcześniejszej ciąży test owulacyjny również wychodzi pozytywny??
ciężarówki możecie to sprawdzić??
Producenci testow owulacyjnych pisza, ze test owu w ciazy zawsze wyjdzie pozytywnie, ale nie zawsze pozytywny test owu oznacza ciaze.

Kaskasz
objawy o ktorych pisza moga byc zwiazane z owulacja wlasnie.
 
reklama
Maćku tez tak myslalam,ale nigdy wczesniej nie mialam czegos takiego,to juz 4 dzien boli podbrzusze i piersi, a to 20 dzien cyklu i mozliwe zeby to byla owulacja? cykle mam co 30,31 dni wiec 19-20 powinnam dostac@
A test owulacyjny wyszedl mi pozytywny we wtorek 2.11 i od niedzieli 31.10 do srody 3.11 wlasnie bolaly mnie jajniki po prawej stronie brzucha mocniej ,ale to byl calkiem inny bol niz teraz (lagodniejszy) czy mozliwe ze owulacja sie az tak przeciagnela i az tak mocno teraz ja odczuwam-o co chodzi powrocila ze zdwojona sila?juz nic nie rozumiem,troszke sama sie pogubilam
 
Do góry