reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Testy owulacyjne

tak jak w temacie:) zrobilam dzis o 18 i odrazu pojawila sie druga kreska, po okolo 2minutach zrobila sie ciemniejsza od kontrolnej, @ powinnam dostac w poniedzialek, zakupilam juz test ciażowy w aptece,ale zrobie go jutro z porannego moczu,ale nie wiem czy do jutra wytrzymam, jestem strasznie ciekawa,,

prosze nie przenosic mojego posta nigdzie przynajmniej dzis, bo moze w innym temacie nikt go nie znajdzie,ale zalezy mi na szybkiej odp, bo do jutra nie przezyje:)
 
reklama
eni, test owulacyjny może wykryć ciąże, ale nie jest to wynik jednoznaczny. poniewaz tst owulacyjny wykrywa LH w moczu, a ciążowy HCG. te oba hormony są w pewnym sensie do siebie podobne (w składzie chemicznym) i przy dużym natężeniu HCG test owu może go "wykryć" jako LH. ale tak jak pisałam - nie jest to wynik do końca miarodajny. zrób test ciązowy.
i proszę o niezakładanie nowych wątków przy każdym pytaniu, jest wątek zarówno o testach owulacyjnych i jak i ogólnie o testowaniach, a także cały wątek starających się (a nawet2 :-) ).
Jutro z rana ten wątek zostanie dołączony do wątku o podobnym temacie.
 
No ja robilam testy i niestety nic nie wykazaly przez kolene 5 dni.
Według instrukcji powinnam ziasc najkrotszy cykl czyli u mnie 28 i 11 dnia cyklu zrobic. Tak tez zrobilam i nic rowniez i przez kolejne dni. 4 dni po ostatnim tescie najprawdopodobniej mialam owu bo strasznie kuł mnie jajnik.
I jak tu wierzyc testa
 
witam wszystkie kobitki właśnie zamówiłam sobie terst owulacyjne i czekam kiedy mi przyślą ale mam inne zmartwienie mam cykl 28 dniowy i wydaje mi sie ze owulacje mam juz na 7 dzień cyklu podolewa mnie jajnik śluz jest podobny do płodnego zgłupiałam teraz to już nic nie rozumiem czy mozna miec tak szybko owulacje prosze o jakieś rady ale opinie na ten temam była bym bardzo wdzięczna staram sie juz od 2 miesięcy ale teraz to już nie wiem kiedy mam zacząć starania zeby sie udała pozdrawiam
 
chciałam zapytać czy testy owulacyjne mogą takze pokazać ciążę?Ponieważ mam mały problem z tymi testami ostatnią miesiaczkę miałam 21.09 2007 i dzień owulacyjny wychodził na 5 pażdziernik i były na teście owulacyjnym 2 kreski ale potem 8 pażdziernika i przez 3 dni kolejne dni też miałam dwie mocne kreski i to bardzo mocne. Czy jest top mozliwe ze test owulacyjny wykryję ciąże zaraz po zapłodnie niu komórki?
 
Ja stosuję test owulacyjny pierwszy raz. Kupiłam je w aptece najlepiej taki co ma 5 pasków testowych i zaczyna je sie stosować mniej więcej w 11 dc.Testuję się prze 5 kolejnych dni o jednej porze i najlepiej wtedy prze conajmniej 2 godziny nic nie pić by zawartość lh była dobrze czuła w moczu.Gdy wyjda 2 kreseczki czerwone takie same to oznacza że owulacja nastąpi w ciągu 24-36 godzin. I wtym dniu najlepiej zacząć starania.Ja już czekam kiedy bedzie 21.10 bo wtedy będzie wiadomo czy mi się uało bo jak nie przyjdzie @ to robię test ciążowy
 
Witam, to mój pierwszy post na tym forum. Napiszę Wam jakie dziś było moje
zdziwienie, gdy zrobiłam teścik owulacyjny. A raczej 3 testy, trzech różnych
firm; bobo plan, acon (zakupiony na allegro) oraz lh test firmy Hydrex.
Dlaczego aż trzech ? Bo chciałam mieć pewność co do wyniku. No i słuchajcie,
ale heca...3 testy i każdy pokazał coś innego. Bobo- tylo 1 kreska kontrolna.
Acon - 2 kreski, z tymże testowa nieco jaśniejsza. Lh test - kreska testowa
grubsza od kontrolnej. Ale numer. Od wczoraj czuje kłucie jajników i bolą mnie
piersi (choć wczoraj nieco bardziej). W poprzednim cyklu miałam owulację w
18dc. W tym cyklu 18 dc przypada na jutro, więc po prostu chciałam mieć
pewność, a tu proszę..
Żeby było jeszcze śmieszniej to dodam, że zaczęłam testować od 13 dnia cyklu
testami acon i codziennie aż do dnia dzisiejszego wychodzą 2 takie same kreski
(czyli od 5 dni). Dlatego dokupiłam jeszcze 2 różne testy, aby rozwiać moje
wątpliwości. Niestety nie wiem co teraz. Któremu testowi zaufać? Nie
chciałabym "piku" przegapić,gdyż bardzo zależy nam na drugim dzieciaczku.
Czy któraś z Was miała podobną sytuację? Proszę o pomoc bo jestem w kropce
 
Nie wiem czy Ci pomogę ... ale w naszym przypadku było tak, że dla pewności robiliśmy "to" codzinnie no i udało się w drugiem cyklu. Mamy 14 miesięcznego synka.
Życzę powodzenia!
 
reklama
Witajcie dzisiaj zrobiłam test owulacyjny z powodu braku testu ciążowego, rana i wyszedl pozytywny, słaba kreseczka, ale dwa dni temu jej nie było, to mój 21 d.c. a cykl trwa 26 dni. Czy to oznacza ze jestem w ciąży?
 
Do góry