reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Testy owulacyjne

Sugar, a nie mialas instrukcji do tych testów owu?? dziwne....
ja mialam takie kupione w aptece i zgodnie z instruckja pozytywny tescior to taki kiedy kreska testowa jest ciemniejsza od kontrolnej lub przynajmniej o takim samym natezeniu
w twoim przypadku pozytwyny test owu jest dla mnie w 19 dc co oznacza ze w ciagu 24 -48h powinna nastapic owu. no i pewnie tak bylo bo tescik nastepnego dnia juz jest negatywny, co znaczy ze pewnie owu byla.

z sluzem to tez roznie bywa, a sama owu moze byc w dniu kiedy juz sluzu nie obserwujesz,
tak naprawde to nie wiadomo kiedy jest owulacja i nikt ci tego nie powie, lekarz na monitoringu moze jedynie okreslic czy pecherzyk pekl, a i tak jedynym dowodem na odbycie owu jest ciaza

jak chcesz sie bardziej poobserwowac to proponuje pomierzyc tempke + obserwacja sluzu i do tego testy owu
albo zero obserwacji i pelen spontan w przytulanku!
 
reklama
kajda chyba w następnym cyklu skorzystam :tak:z "zero obserwacji i pełen spontan w przytulanku!" bo przez te całe starania to ten seksik jakiś taki wymuszony.;-)
 
buzia@k, popiera, popieram:tak::-)
ja testy owu tylko raz w jednym cyklu robilam, potem stwierdzilam, ze to nie ma sensu.. i tak mniej wiecej z obserwacji sluzu wiem kiedy moze byc owu a po co jeszcze do tego wypatrywac czy ta kreska na tescie juz mi daje zielone swiatlo na przytulanie, czy nie! stwierdzilam, ze za bardzo to wszystko "zmechanizowane" i lepiej sie przytulac kiedy mamy na to ochote! ale nie zaprzeczam, ze niekiedy testy owu sa pomocne, np. kiedy kobieta nie obserwuje u siebie sluzu lub bardzo malo, albo gdy tempki nie mierzy. wtedy jak najbardziej:tak:
 
U mnie jakoś wszystko się zgrało śluzik, tempa, teścik, seksik no prawie wszytko :baffled: z malutkim wyjątkiem.
No i po co to mierzenie, obserwowanie to tylko stres do tego nie potrzebny.
 
Ja śluzik płodny mam juz kilka dni,tempka utrzymuje sie na stalym poziomie, testy wychodza mi negatywne od 4 dni( 4 dni temu praktycznie nie bylo 2 kreski,3 dni temu byla słabsza od tej kontrolnej, 2 dni temu byla slabsza od tej 3 dni temu,a wczoraj znowu praktycznie nie bylo drugiej kreski). Zdaje mi sie,ze owu mialam wczoraj, bo mam charakterystyczne objawy,np zaczely mnie bolec piersi,co u mnie zawsze nastepuje zaraz po owu. Jestem zdenerwowana,bo w tym miesiacu "przetrzymuje" mezusia,zeby sie dobrze "wstrzelic" i zdaje mi sie,ze przegapilam okazje :(((
 
sugar_and_spice][FONT="Book Antiqua pisze:
Dziewczyny prosze o pomoc te, ktore wiedza jak to interpretowac.
Ponizej zalaczam rysunek testow.
Od 1 do 17 dc była cienka ledwo widoczna drugra kreska.
18 dc o 20.00 była mocna, taka jak testowa druga krecha.
19dc o 20.00 druga krecha była jeszcze mocniejsza od kontrolnej, kolejnego 20 dc drugra kreska wyraźnie zbladła, ale jeszcze była minimalnie mocniejsza od tych z 1-17 dc.
Mam pytanie, kiedy wg tego wystąpiła owulacja. Wiem, że najlepszy wynik był 19dc, tylko pytanie jest kiedy najprawdopodobniej było owu? Bo coś się mówi, że wynik jest pozytywny, gdy jest 24-48 godzin przed owu. Może czepiam się szczegółów, ale jak już testuję to chciałabym dokładnie wiedzieć, może nawet co do godziny, kiedy przewidywalnie wystąpiła owu. Proszę o analizę.

[/FONT]

sugar_and_spice przyznam że trafne pytanie... :tak: czekam i ja na analizę twojego pytania

Z tego co się dowiedziałam, to się nic nie dowiedziałam konkretnego :-) Naet na Forum stworzonym specjalnie dla tych testów :-) Jaja.
Ale ogólnie się dowiedziałam, że...
owulacja wysąpiła po 19 dc, najprawdopodobniej 20dc lub 21dc. I tyle. Jak interpretować pasek z 18 dc, itd. nic dalej nie wiem.
Na mój rozum to jets tak- test wykazuje wynik pozytywny 24-48 godzin przed owu. Ten z 18 dc wg mnie już można podciągnąć pod pozytywny i od niego liczyłabym 48 godzin, a od tego z 19dc liczyłabym tylko 24 godziny. Wliczając jeszcze żywotność jajeczka to optymalny czas na krycie powinien być wg mojego mniemania 19, 20 i 21 dc.

Wiecie co? Ludzie sprzedają te testy, robią na tym taki biznes, że masakra, a co więcej dwie firmy sprzedające testy na allegro toczą jakieś wojny, w które niechcący mnie uwikłano, tylko dlatego, że kupiłam testy.
Tylko żadna z tych firm nie ma tak naprawdę chyba pojęcia o tych testach, albo się tym p[ojęciem nie chce podzielić. Mi powiedziano najpierw, że jakakolwiek kreska druga to już pozytyw- a tu się okazało w międzyczaise, że to totalna bzdura. Nikt w instrukcji obsługi tych testów nie napisał, że należy je roibić wieczorem, a już na pewno nie rano i nie z porannego moczu. Smieszne dla mnie to wszystko.
 
Dziewczyny prosze o pomoc te, ktore wiedza jak to interpretowac.​

Ponizej zalaczam rysunek testow.
Od 1 do 17 dc była cienka ledwo widoczna drugra kreska.
18 dc o 20.00 była mocna, taka jak testowa druga krecha.
19dc o 20.00 druga krecha była jeszcze mocniejsza od kontrolnej, kolejnego 20 dc drugra kreska wyraźnie zbladła, ale jeszcze była minimalnie mocniejsza od tych z 1-17 dc.
Mam pytanie, kiedy wg tego wystąpiła owulacja. Wiem, że najlepszy wynik był 19dc, tylko pytanie jest kiedy najprawdopodobniej było owu? Bo coś się mówi, że wynik jest pozytywny, gdy jest 24-48 godzin przed owu. Może czepiam się szczegółów, ale jak już testuję to chciałabym dokładnie wiedzieć, może nawet co do godziny, kiedy przewidywalnie wystąpiła owu. Proszę o analizę.




witaj owulacja u ciebie byla 19 dc :-) jezeli pojawi sie taki wynik ze kreska testowa jest ciemniejsza od kontrolnej albo sa identyczne to owulacja nastapi za 24-36 godzin :-) tzn kiedy test pozytywny ci wyszedl okolo godziny 16-17 to najlepiej kochac sie jeszcze tego samego dnia oraz na nastepny rano i wieczorkiem :tak: mam nadzieje ze ci troszke pomoglam jak co to pisz smialo :tak: pozdrawiam asia
 
Cześć Staraczki! Powiedzcie mi, czy po wyjęciu paska testowego z moczu, należy go położyć poziomo, czy też trzymać w pionie? Dziwne pytanie, ale robię testy od 9 dc (dziś jest 15 dc) i ciągle jedna kreska:-( . Moje cykle najczęściej są 26-dniowe (biorę duphaston), więc teoretycznie powinno być już coś widoczne na testach. Testy zakupiłam na allegro i w tej instrukcji, którą otrzymałam było napisane, żeby trzymać pionowo. Dziś zamawiałam kolejne i w takich samych testach, tylko u innego sprzedawcy było napisane, aby trzymać poziomo. I już jestem głupia, czy żle robiłam i dlatego jedna krecha, czy też poprostu nie mam owulacji w tym cylku. Z góry dzięki za pomoc.
 
reklama
Witaj Ewito! Ja czytałam, że trzeba po prostu położyć test po zrobieniu, a tylko w czasie trzymania w moczu ma być pionowo. Nie wiem czy to mogło miec wpływ na wynik? Może spróbuj potestować jeszcze na wszelki wypadek (bo może jednak dłuższy cykl się szykuje?), ale poprzytulać się też nie zaszkodzi!:-)
 
Do góry