reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Testy owulacyjne

ja testy kupowalam z allegro od "staranka_sklep " za 10 szt zaplacilam 19,90 . i powiem szczeze ze sa dobre i roznia sie niczym od tych drogich w aptece:-) wiec po co tyle przeplacac :baffled: pozdrawiam asia
 
reklama
Ja kupowałam w deal_time. Testy podejrzewam, że są takie same, bo rok temu kupowałam w "staraniach", które wtedy funkcjonowały jeszcze jako ewa_analityk i były to te same testy, jednak z deal_time jakoś mi się lepiej współpracowało :-)
Ja testuję od 7 dc. Niby owu powinna wypaść w ciągu najbliższych 3 dni- zobaczymy :-)
 
boze testujesz od 7 dnia cyklu!!!!:szok: a co ile masz @ bo ja mam taki wykaz co ile masz @ i kiedy powinnas zaczac testowac od 7 dni to stanowczo za szybko !!! ja mam @ co 28 dni i testuje od 11 dnia
 
Witajcie:-)
Ja także w tym cyklu, zaczęłam z testami owulacyjnymi, i oczywiście guzik z tego rozumiem:confused: Pierwszy zrobiłam w 16 dc i wyszła druga jaśniejsza kreseczka, powtórzyłam za dwa dni aby sprawdzić, czy ściemniała a jej już wogóle nie było:szok: Miesiączki mam co 30-35 dni.Pchełko jakbyś mogła to ja także poproszę o te notatki:happy:
 
boze testujesz od 7 dnia cyklu!!!!:szok: a co ile masz @ bo ja mam taki wykaz co ile masz @ i kiedy powinnas zaczac testowac od 7 dni to stanowczo za szybko !!! ja mam @ co 28 dni i testuje od 11 dnia

Pchełko o notatki też poproszę, a co do testowania.
To mój drugi cykl po odstawieniu tabletek, tak więc nawet nie jestem pewna co do długości cyklu, a co dopiero mówic o owu. Jak tylko kończyła się @ zaczęłam testować.
 
dziewczyny prosze podajcie mi swojego maila :-) to wam wysle te opisy :tak:
w 16 dc to za pozno aby robic testy owulacyjne
tu macie opis jak w zaleznosci od dlugosci cyklu kiedy zaczac uzywac testow owulacyjnych

KROK 1
W pierwszym kroku należy obliczyć dzień rozpoczęcia testowania. Zależy on od długości cyklu. W celu określenia dnia, w którym należy rozpocząć testowanie odejmujemy od długości cyklu 17. Jeżeli cykle są nieregularne wówczas za długość cyklu przyjmujemy długość najkrótszego cyklu w ciągu ostatnich 3 miesięcy. Dla cyklów krótszych niż 25 dni odczytujemy z tabelki dzień rozpoczęcia testowania.
długość cyklu
dzień rozpoczęcia testowania (1 dzień cyklu to pierwszy dzień krwawienia (nie plamienia !!!)
21
6 dzień cyklu
22
6 dzień cyklu
23
7 dzień cyklu
24
7 dzień cyklu
25
8 dzień cyklu
26
9 dzień cyklu
27
10 dzień cyklu
28
11 dzień cyklu

29
12 dzień cyklu
30
13 dzień cyklu
31
14 dzień cyklu
32
15 dzień cyklu
33
16 dzień cyklu
Test przeprowadzamy pomiędzy godziną 10 rano a 20 wieczorem (najlepiej około 16-18). Codziennie o tej samej porze. Należy nie pić za dużo na 2 godziny przed rozpoczęciem testowania.:-)
 
Pchełko dzięki serdeczne za opisy:-) Tu napisali,że przy cyklu 33 dniowym trzeba zacząć testować w szesnastym dniu. Kilka ostatnich cykli miałam 35 .Dlatego się dziwiłam, że ta kreseczka znikła po 24h:-(Spróbuję w następnym cyklu:tak:
 
U nas test ciągle negatywny. A śluz wariuje we wtorek był, w środę znikł, wczoraj bryznął ;-) a dziś... a dziś latam co chwilę do kibelka się podcierać, a fuj...
 
reklama
witajcie..
Zdecydowałam się na zakup testów owulacyjnych przedwczoraj i również przedwczoraj zrobiłam pierwszy... nic.. jedna kreska... Wczoraj tez zrobiłam i pojawiła się słaba druga kreseczka... czyli nadal nic.. Ale za to dziś... sukces. Właściwa kreska była ciemniejsza od testowej.. szkoda że zaczynamy dopiero za miesiąc:tak: ale sprawdzić czy mam owulację chciałam już teraz bo od dłuższego czasu mam hiperprolaktynemię a to może może być skutkiem cyklów bezowulacyjnych ... Na szczęście jest OK i mam nadzieję, że za miesiąc też tak będzie... ale na wszelki wypadek wykonam jeszcze badania krwi... Trzymajcie jednak kciuki by było OK
 
Do góry