reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Testy owulacyjne

Cykle mam po około 28 dni.
Byłam na usg
nie mogłam wytrzymać
dziś 10 dc
nie mam żadnego dominującego
dojrzewającego pęcherzyka
To przykre dostałam clo ale mam zacząć brać go od następnego cyklu ponieważ teraz jest już trochę późno
 
reklama
Czyli jak masz 28 dni tak jak ja to w 17 dniu juz powinno byc po owulacji. Czyli albo nie rosna pecherzyki albo nie pekaja i robia sie torbiele o ktorych moglas nawet nie wiedziec bo one sie do @ wchlaniaja.

A jak masz brac to CLO i co dostalas do tego? Luteine czy duphaston?

Wiem co musisz czuc ja czulam sie tragicznei. Majac 22 lata nie jajeczkowac? To naprawde przykre...ale CLO daje naprawde efekty.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Nic do tego nie dostałam.
A powinnam?
Dobrze wiedzieć.
Byłam prywatnie.
Lekarz był ok, powiedział że nie będzie aż tak bardzo się wtrącał, że mam sobie załatwiać z lekarzem prowadzącym . Ale to chyba dobrze . Dał tylko receptę.
9.04 mam wizytę u nowej ginki.
jakoś na początku kwietnia po @ idę na tą I i II fazę
 
16-25 dc luteine 2x2 po 50gOczywiscie ze powinnas. W razie ewentualnej ciazy cos musi ja podtrzymac. Kazdy lekarz daje luteine albo duphaston.

Mamy obie cykle po ok 28 dni ja CLO biore od 5 do 9 dc 1 tabletke a potem od 16-25 dc luteine 2x2 po 50mg
 
No tak też mam brać to clo od 5 do 10 dc.
Teraz już za późno bo właśnie mam 10 dc.
Na szczęście będę przed następnym cyklem u ginki więc dam jej usg i zobaczymy co ona na to.
Ale najważniejszy następny krok w tej długiej już drodze do przodu


ja trafiam na samych matołów, ten u którego dziś byłam chyba też jakiś ułomny.
nie dostałam nic do clo tzn innych leków ani monitoringu nie będzie mi przy tym robił :/
pytałam, kiedy mam przyjść, co mam robić.kurde nawet prywatnie mu nie zależy? na kasie? żebym przychodziła?
czemu ja muszę mieć takiego pecha ?!?
 
Ostatnia edycja:
Moim zdaniem powinnas dostac duphaston albo luteine.. I monitoring.
Czasem jest takz e musimy byc madrzejsze od lekarzy
 
brak mi sił
ale nie mogę się poddać
wezme to clo
mam wizyte u ginki może coś doradzi, bedzie madrzejsza od tych wszystkich
a jak nie to będę szukać dalej szczęścia wśród lekarzy
 
Ostatnia edycja:
Hej! W tym cyklu idę wreszcie na monitoring. Zastanawiałam się, czy 9-10dc to nie za wcześnie ale z tego co tu wyczytałam, będzie w sam raz :tak:Jestem ciekawa co mi wyjdzie...

Oczywiscie ze powinnas. W razie ewentualnej ciazy cos musi ja podtrzymac. Kazdy lekarz daje luteine albo duphaston

:szok:
Patu$ka, dlaczego piszesz, że każdy lekarz daje Luteinę lub Duphaston? No chyba, że to jakiś obowiązek przy CLO?
Bo w razie ewentualnej ciąży podtrzyma ją przecież naturalny progesteron, chyba, że ktoś ma zaburzoną jego produkcję i wtedy podaje się np. Duphaston.

Czyli jak masz 28 dni tak jak ja to w 17 dniu juz powinno byc po owulacji. Czyli albo nie rosna pecherzyki albo nie pekaja i robia sie torbiele...

.. albo występuje późna owulacja. W 17dc powinno być po owulacji ale nie musi. Jeśli kobieta ma problem z zajściem w ciążę - mogą to być właśnie zaburzenia owulacji, która może się przesunąć i wystąpić nawet po 20dc, również przy cyklach 28-dniowych. Okres od owulacji do @ może być krótszy niż 14 dni, wtedy to właśnie też podaje się Duphaston. Aby wszystko wiedzieć, dobrze jest zrobić właśnie monitoring :)

Anuszka, uszka do góry! Robisz może wykresy cyklu?
 
Ostatnia edycja:
No właśnie kiedyś robiłam,
nie miałam książkowych wykresów więc myślę że nie mam owu . . .
kiedyś wkleje linki do moich starych wykresów to mi podpowiecie coś może.
czyli możliwe że ten gin ma trochę racji że przy clo nie dał mi innych leków!?
Jejku dwa obozy są widzę
jeden na tak drugi na nie dla wspomagaczy przy clo :-D
ok zobaczymy co z tego wyjdzie
Nancy może idź szybciej niż w 9 dc na monitoring.
widzisz ja byłam właśnie w 9 i już było za późno żebym brała w tym cyklu Clo.
Ale będą jaja jak się okaże że mam owu jakoś pod koniec cyklu
my zawsze zniechęceni dużą iloscia sexu na początku cyklu nie mieliśmy ochoty na niego pod koniec :p
Ale nie, śluz bóle i ochota jest zawsze około 13-17 dc
 
Ostatnia edycja:
reklama
Nancy ale skoro ktos nei ma owulki to ma zaburzenia hormonalne prawda? czy ja cos zle dedukuje?

Czytalam duzo na ten temat duzo for przelecialam i nie spotkalam sie ani razu z tym zeby lekarz zapisal samo CLO,no chyba ze ty znasz taki przypadek no to wtedy zwracam honor.:tak:

Po CLO czasem naturalny progesteron to za malo. Tak bylo w moim przypadku dostalam lutke i i tak nie podtrzymalam,zanim zaczelam sie cieszyc juz bylo po wszystkim.

Na ten temat warto porozmawiac z lekarzem prowadzacym. Luteina to pikus w porownaniu z tym ze lekarz przepisuje taki lek o takim dzialaniu i tak wielu skutkach ubocznych bez monitoringu. testy owu to mozna czasami sobie o kant potluc,jednym pokazuja owu a jej jeszcze nie bylo innym nie pokazuja a byla. Akurat ja testy stosuje jako dodatek do USG tak na wszelki wypadek.

CLO uposledza i sluzowke i sluz,ale skoro ktos nie ma owulacji to widac jest problem z hormonami. No chyba lepiej zapisac luteine ktora nie zaszkodzi niz nie zapisac i ma sie z tego cos podziac.

Ja jestem za tym ze jak CLO to i progesteron dodatkowo.
Ale zobaczymy jak anuszka spotka sie ze swoja ginka i co ona jej powie,zreszta ona chyba bedzie miec badania na hormony to bedzie wiedziec czy progesteron jest w normie.
Jesli ma brac CLO bez zadnego wspomagacza ok poczekamy na efekty moze faktycznie lekarza przepisuja luteine czy duphaston w razie "W"

Ja moge dzis zapytac swojego ginka czy progesteron do CLO musi byc.:-)


A co do monitoringu wczesniej niz 9 dc to i tak nmic nie da bo CLO podaje sie jeszcze w trakcie @ pozniej to raczej nie. Najpierw bez clo monitoring a potem jesli po pierwszym cyklu lekarz moze zadecydowac o podaniu CLO. Bo tak jak piszecie owu sie czasem przesuwa.

Moja mama zaszla zaraz dzien po okresie w ciaze czyli jeszcze jajeczkowala w trakcie okresu na to by wychodzilo. Ale ona miala gigantyczne cykle 50-60 dniowe.
Kazda z Nas jest inna.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry