reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Testy owulacyjne

Ja robiłam testy owulacyjne w lipcu 2012. Dodam ze, na pewno robiłam je dobrze, wychodziły mi negatywnie. A 31 lipca tescik ciazowy wyszedł pozytywny :) dziś juz 35 tydz. Więc tym testom nie za bardzo trzeba wierzyć. A moja kolezanka miała testy owulacyjne pozytywne i w ciążę nie moze zajść.
 
reklama
Colormania test owulacyjny nie świadczy o owulacji tylko o poziomie LH – hormonu odpowiadającego za pęknięcie pęcherzyka. Ja zawsze na te testy patrzę przez palce. Bo one mogą się zmieniać nawet co godzinę. Jajeczko nie pęka jeden dzień tylko chwilę i jak akurat uda Ci sie wychwycić pęknięcie na teście to Ci pokaże 2 kreski, tak jak 14dc na tych testach, zależy też jak długo ten hormon Lh utrzymuje się w organiźmie kobiety, u kazdej jest inaczej.
-a tak na 100% mogłoby dopiero określić USG w dniach płodnych.
Bardzo gorąco polecam Ci tą stronkę Wykres płodności, wykres dni płodnych, karta ciąży, NPR, wykres wagi. - 28dni.pl mierzenie temperatury i obserwacja siebie pozwala na więcej:tak:Mnie po pierwszej ciąży lekarze zapewnili,że nie będę więcej miała dzieci-a ja wsłuchałam się w swój orgaznizm...
Pozdrawiam i powodzenia
 
Czyli nie ma żadnych szans w tym cyklu? Staramy się z mężem już 2 lata i już powoli mam dosyć. A może powiecie mi co sygnalizuje blada kreska? Czy poziom lh wzrósł chociaż nie ma owulacji? Nie wiem co o tym myśleć. Trzy miesiące temu jak robiłam testy to była tylko jedna kreska

ja ci napiszę jak było w moim przypadku. po zabiegu łyżeczkowania miałam cykl bezowulacyjny, i wtedy testy wychodziły bardzo blade. W następnym cyklu kreska przez 2 dni bardzo blada, w 14dc trochę ciemniejsza ale nieporównywalnie do testowej. w 15dc brak kreski. W następnym cyklu to samo ale miałam monitoring i potwierdzone pęknięcie pęcherzyka. Czyli w moim wypadku poziom LH nawet w momencie owulacjyjnego szczytu jest za niski by zabarwić tą kreseczkę aż tak intensywnie
 
Mam jeszcze jedno pytanie do Was. Od trzech dni rano są dwie kreski, tzn pierwsza jasnoróżowa druga ciemna, ale wieczorem jest już tylko jedna. Czytałam że testy owulacyjne mogą działać jak testy ciążowe. Czy miałyście taką sytuację? Brałam luteinę od 16 dc i powinnam za 2-3 dni mieć @
 
Czesc Dziewczyny,
Jestem tu nowa i mam nadzieje ze mi pomozecie/podtrzymacie na duchu :).
Staramy sie z mezem o dziecko od czerwca 2012, we wrzesniu zaszlam w ciaze ale niestety poronilam 30 listopada w 10 tygodniu, zalamka totalna. Pierwszy okres dostalam 16-tego stycznia 2013 a drugi 22 lutego. Moje cykle nie sa regularne bo mam zespol policystycznych jajnikow. od 5dnia cyklu przez 5 dni bralam closterberzyt i przytulanie bylo w 11dc,13dc,15dc,16dc,17dc robilam testy od 10dc i od 15dc sa pozytywne do dzis czyli 5 dni, keska testowa jest duzo ciemniejsza. 17 i 18 dnia cykly mialam ostre bole lewego jajnika ale dzis juz przeszlo. Myslicie ze to moze byc ciaza??? Sama juz nie wiem co robic bo tak bardzo chcemy dzidziusia
 
Może to wskazywać na ciążę. Ja tak miałam że długo miałam pozytywne testy owulacyjne potem troszkę jaśniejsze, a blisko dnia spodziewanej miesiączki znowu dwie tłuste kreski. Test ciążowy pozytywny :)
Także trzymam kciuki aby Wam się udało .
Też miałam poronienie w 11tc w grudniu 2011r a potem zdrowa ciąża - już teraz 30 tygodniowa :)
Będzie dobrze zobaczysz - uda Wam się .... a może już się udało :)
 
Nulka dziekuje ci bardzo za odpowiec, mam taka nadzieje choc nie chce sie nakrecac i potem rozczarowac. Myslalam zeby zrobic test ciazowy ale to chyba jeszcze za szybko.
 
reklama
Do góry