reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Tak czy nie ?

Oby ciąża się dobrze rozwijała i przyniosła Ci na świat ślicznego bobasa i żebyś Ty nie odczuwała zbytnio niedogodności ciążowych [emoji3526] ostatnio na wątkach staraczkowych i testowych taka posucha, ze aż miło było zobaczyć porządny pozytywny test ciążowy [emoji16] zrobiłaś mi poranek dziewczyno! [emoji3590]
Wiesz to moja pierwsza ciąża więc tak naprawdę nie wiem czego się spodziewać, najważniejsze żeby wszystko super się rozwijało i bobas był zdrowy. Kiedy najlepiej wybrać się do ginekologa?
 
reklama
Wiesz to moja pierwsza ciąża więc tak naprawdę nie wiem czego się spodziewać, najważniejsze żeby wszystko super się rozwijało i bobas był zdrowy. Kiedy najlepiej wybrać się do ginekologa?
Ja w pierwszej ciąży byłam już potwierdzać, jak skończyłam 4 tyg i było widać tylko pecherzyk. Teraz poczekalam i od razu serduszko było. Więc tak 6-7 tc. :) W sumie kwestia indywidualna.
Masz tu też gr mamusiowe ze wspólnym terminem porodu:) zawsze raźniej zwłaszcza przed samym porodem.
 
Wiesz to moja pierwsza ciąża więc tak naprawdę nie wiem czego się spodziewać, najważniejsze żeby wszystko super się rozwijało i bobas był zdrowy. Kiedy najlepiej wybrać się do ginekologa?

Tak jak Celia napisała, zwykle dziewczyny chodzą koło 7tc bo zazwyczaj jest wtedy serduszko.
 
Z tym, że te tygodnie liczy się od pierwszego dnia ostatniej miesiączki, lekarze tak liczą ☝️
Zwykle widać już coś około 2 tygodnie od terminu @ która miała być, a nie wystąpiła. U mnie wtedy Robaczek już był i serduszko biło 🥰
 
Dziewczyny wielkie dzięki, kurde niektóre osoby z mojej rodziny twierdzą że za słaba ta kreska jest na ciążę. 🤔
 
Dziewczyny wielkie dzięki, kurde niektóre osoby z mojej rodziny twierdzą że za słaba ta kreska jest na ciążę. [emoji848]

Instrukcja na teście mówi, ze jeśli jest kreska JAKAKOLWIEK to jest ciąża, a u Ciebie kreska bez wątpienia jest. Jeśli doszło do zagnieżdżenia późno to stężenie hcg nie będzie zbyt duże, wiec i kreska nie będzie zbyt ciemna. To normalne, z czasem będą coraz ciemniejsze. Z większych bladziochow tu się dzieci porodzily [emoji3526] nie pamietam czy to Ty nie możesz zrobić bety, ale jeśli to nie Ty to zrób betę i powtórz za 2 dni i będziesz miała czarno na białym i przy okazji zobaczysz czy prawidłowo przyrasta.

Tymczasem niczym się nie przejmuj [emoji3590]
 
Instrukcja na teście mówi, ze jeśli jest kreska JAKAKOLWIEK to jest ciąża, a u Ciebie kreska bez wątpienia jest. Jeśli doszło do zagnieżdżenia późno to stężenie hcg nie będzie zbyt duże, wiec i kreska nie będzie zbyt ciemna. To normalne, z czasem będą coraz ciemniejsze. Z większych bladziochow tu się dzieci porodzily [emoji3526] nie pamietam czy to Ty nie możesz zrobić bety, ale jeśli to nie Ty to zrób betę i powtórz za 2 dni i będziesz miała czarno na białym i przy okazji zobaczysz czy prawidłowo przyrasta.

Tymczasem niczym się nie przejmuj [emoji3590]
Jesteś wspaniała 🙂 Tak niestety nie mam możliwości wykonania testu beta,bo mieszkam za granica i gdzieś w przyszłym miesiącu pojadę do Polski i wtedy się okaże juz czarno na białym. Za ile dni zrobić kolejny test najlepiej ?
 
Choćbym słyszała moją teściową przy pierwszej ciąży "a ta kreska nie powinna być ciemniejsza?" 🤦‍♀️ nie, nie musi być. 🤣

Do lekarza idź najlepiej ok 7-8tc. W 4tc nie ma po co bo możesz zobaczyć niewiele albo nic.
Ja byłam w 4tc bo tak mnie wcisnęła asystentka ginekologiczna i nie było nic. Dopóki nic się nie dzieje (plamienia, krawienia, bóle) bądź spokojna. Bierz kwas foliowy i Czekaj :)

Wszystkiego dobrego dla Was!
 
Jesteś wspaniała [emoji846] Tak niestety nie mam możliwości wykonania testu beta,bo mieszkam za granica i gdzieś w przyszłym miesiącu pojadę do Polski i wtedy się okaże juz czarno na białym. Za ile dni zrobić kolejny test najlepiej ?

Ja bym nie robiła codziennie, ale z tego co obserwuje na forum to większość robi właśnie codziennie [emoji16] możesz zrobić za 2-3 dni, ten sam test i tez rano, kreska powinna być ciemniejsza. Ale ogólnie to ja nie jestem zwolennikiem sprawdzania w ten sposób przyrostu, bo nie do tego sluzy test ciążowy i wcale nie musi to być prawidłowe. Tylko betą z krwi w laboratorium można sprawdzić rzetelnie przyrost, ale jeśli nie możesz, a chcesz się upewnić to za kilka dni powinien teoretycznie być ciemniejszy. Beta na początku mniej więcej się podwaja co drugi dzien (co nie znaczy, ze kreska powinna być dwa razy ciemniejsza za 2 dni). Jeśli jesteś w stanie to zapisz się już do ginekologa w Polsce na przyszły miesiąc, już być może będzie serducho [emoji6] zależy kiedy dokładnie w przyszłym miesiącu się wybierzesz, ale raczej coś tam się da zobaczyć.

Jeśli nie zażywasz kwasu foliowego to koniecznie zacznij.
 
reklama
Ja bym nie robiła codziennie, ale z tego co obserwuje na forum to większość robi właśnie codziennie [emoji16] możesz zrobić za 2-3 dni, ten sam test i tez rano, kreska powinna być ciemniejsza. Ale ogólnie to ja nie jestem zwolennikiem sprawdzania w ten sposób przyrostu, bo nie do tego sluzy test ciążowy i wcale nie musi to być prawidłowe. Tylko betą z krwi w laboratorium można sprawdzić rzetelnie przyrost, ale jeśli nie możesz, a chcesz się upewnić to za kilka dni powinien teoretycznie być ciemniejszy. Beta na początku mniej więcej się podwaja co drugi dzien (co nie znaczy, ze kreska powinna być dwa razy ciemniejsza za 2 dni). Jeśli jesteś w stanie to zapisz się już do ginekologa w Polsce na przyszły miesiąc, już być może będzie serducho [emoji6] zależy kiedy dokładnie w przyszłym miesiącu się wybierzesz, ale raczej coś tam się da zobaczyć.

Jeśli nie zażywasz kwasu foliowego to koniecznie zacznij.
Czy mogą być te tabletki, poleciła mi je ginekolog do planowania ciąży. Myślę że w połowie sierpnia będę w Polsce na wizycie .
 

Załączniki

  • Screenshot_20210701-112002_Chrome.jpg
    Screenshot_20210701-112002_Chrome.jpg
    338 KB · Wyświetleń: 48
Do góry