reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szukam Mam z Niemiec

reklama
Hej Dziewczyny,

neczka- dobrze ze u Ciebie wszystko ok, a na te opuchniecia mozesz pic herbate z pokrzywy (brennessel) ladnie sciaga wode
co do usg to ja tez nie placilam za to
A maluszkowi jak sie urodzi to paszport wyrabiasz, wtedy mozecie wszedzie podrozowac

owca- a to ty w trakcie przeprowadzki? zmieniacie mieszkanie na wieksze?

kamilka 87- w nastepnym tygodniu ma byc tak ok. 25 st

milego dnia babeczki!!
 
No ja dzisiaj się w miarę czuje, nawet sie wyspałam, jak nigdy.

gabryska- a ja słyszałam od innych dziewczyna na forach że wystarczy akt urodzenia dla takiego niemowlaka, bo na paszport to długo trzeba czekać nie? I to normalnie w urzędzie załatwia się?

No u nas dzisiaj jest 25st. wczoraj było masakrycznie aż płynęło ze mnie, ale dzisiaj lekki wiaterek. Po niedzieli ma być u nas aż do 30st. Więc upał jak trzeba.

Kamilko- a widzisz to jakąś dziwną tą ubezpieczalnie masz, ja nic a nic nie płacę. Życzę Ci udanej i spokojnej podróży spowrotem do De. Już pewnie się doczekać nie możesz, stęskniona za mężem co...
 
Hej dziewczyny

neczka nie wiem mam w AOK Bayern wiec nie mam pojecia:baffled:


Zapomnialam Wam powiedziec maz pracuje w tej nowej firmie jest super hotel ma juz na firme i ogolnie inny swiat ale ja sie obawiam ze zostane teraz sama z dziecmi:-( i na mojej glowie zostanie wychowywanie:-(
Dzisiaj mi dzwoni ze ma isc na kurs jezykowy doszkalajacy bo go chwala ze jest bardzo dobry i ma leb no ale jezyk musi doszlifowac:blink: martwie sie poki sie nie przeprowadzimy to bede sama :-(


u nas dzisiaj 16 stopni porazka normalnie!! Ja chce cieplo cos z lata skorzystac ale zeby tylko bylo czym oddychac:sorry2: Adam juz z katarem kaszlem potem pojedziemy nagly skok goraca bedzie i go rozlozy ehh
 
neczka- a twoj maly bedzie miec obywatelstwo niemieckie czy polskie? My skladalismy wniosek o paszport w meldeamtcie i dostalismy go od reki, koszt tez nie byl duzy, pamietam tylko ze musi byc oboje rodzicow obecnych ( moj mlody ma niemieckie obywatelstwo). jak jest w przypadku pl to prawde mowiac nie wiem, ale chyba w pl konsulacie sie sklada wniosek i wtedy to pewnie dosc dlugo moze trwac
 
Hej dziewczyny, witam sie po dłuższej przerwie ale już z DE. Jestesmy tu od kilku dni, narazie sa wakacje wiec dzieci odpoczywaja ale za chwilke dobre sie skończy i zacznie sie masakra, strasznie sie boja co to będzie w nowej szkole....
Upał tu straszny od kilku dni, ale że mamy blisko do jeziorka to codziennie tam jeździmy. Słyszałam że w kazdym rejonie dzieci inaczej ida do szkoły, a jak jest u Was?
 
hej
u nas ok
ciesze sie podwójnym macierzynstwem, od niedzieli jest u nas moja Mama
ogólnie jest cudownie (pomijajac fakt, ze ciagle walcze z cyckami, w ciagu tygodnia dwa razy przerobiłam zapalenie piersi)
 
Kamilko- wszystko będzie dobrze, zobaczysz, mąż ma dobrą pracę i to jest radość... dacie radę.

Gabrysia- z tego co się dowiedziałam mały będzie miał obywatelstwo niemieckie, tylko pochodzenie polskie, i muszę tu jak coś wyrobić paszport, to czyli daja od ręki tak? A jak maluchowi zdjęcia zrobić?

Joanna- jak tam? Już po porodzie? pochwal się nam, jak było?? Ciężko. Ja przed i się denerwuje.
 
Joanna opowiadaj jak bylo ? Jak to wyglada w szpitalu?

Neczka ale obywatelstwo to bedzie mialo dziecko jesli ktores z was maobywatelstwo.. W innym wypadku nie chyba ze przebywacie na terenie niemiec chyba 10 lat.. A tak obywatelstwo polski ale miejsce urodzenia niemieckie jakos tak ... Mnie mowili w urzedzie ze nasze dziecko nie bedzie mialo bo my oboje normalnie mamy obywatelstwo polskie...
 
reklama
Hej...ja zabiegana czasu nie ma...ciagle cos...

ja nie wiem jak z paszportami bo moje dzieciaki maja niemieckie paszporty bo ja i oni mamy niemieckie obywatelstwo :tak::tak:

Mika dobrze slyszalas w kazdym landzie inaczej , moje ida do szkoly 8.08. :tak:
a jak u ciebie kiedy ida ?..jak ci sie tu w De podoba ?

Joanna urodzilas juz ? pochwal sie dzidzia :tak: i napisz jak porod itd..
fajnie ze masz mame u siebie :-)

Gabrysia tak jestem w trakcie przeprowadzki , nie wiem ten albo nastepny week sie przeniosimy a roboty full :tak:
mam teraz 3 pokoje i tam tez beda 3 pokoje , ale lepsza okolica i dzieci bede mialy 5 minut do szkoly a teraz maja 25 minut na pieszo :tak:

U mnie troszke popadalo i fajne powietrze sie zrobilo , mam dosc upalow...:happy2: chce ochlody :tak::tak:

Jutro mam 30 te urodzinki hihi ale stara dupa bede :-D:-D ale do pracy musze isc :tak:
 
Do góry