reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szukam Mam z Niemiec

Hej z rana.
Ja okropnie się czuje od 2 dni, chyba coś niedługo się zacznie, wczoraj miałam dziwną sytuację, wzięłam kąpiel, wyszłam z wanny, i nagle chlup patrze coś mi leci, jakaś woda, dosłownie to pare kropel, i się zastanawiałam co to, mówie wody odchodzą czy co, zero skurczy, położyłam się i co nic.... więc nie wiem sama co to było, ale miałam stracha. W ogóle mam od 2 dni takie nogi opuchniete i ręce że hoho, słyszałyście coś o zatruciu ciążowym? Bo moja mama mi coś wspominała. Teraz nie wiem czy to zatrucie może ( a to niby groźne) czy to od pogody. :baffled: może do lekarza dzisiaj pójdę, mam wizytę w czwartek, albo poczekać?
 
reklama
Neczka jestes na finishu wiec lec do lekarza!!! On ci juz nie odmowi badania jakby co to cie wysle do szpitala:)

Ja juz szykuje sie auto naszykowane zakupy teraz juz pozegnanie z rodzinka i w sobote wracamy:)
 
Hej dziewczyny,

Neczka- ja bym chyba przejechala sie do lekarza, najwyzej polezysz troche pod ktg,
moze czop Ci zaczyna juz odchodzic, kciukaski zaciskam :tak:

mnie dzisiaj w nocy meczyly jakies koszmary, jeszcze na dodatek mlody przyszedl do nas do lozka i za malo miejsca mi bylo, nie lubie jak z nami spi

Milego dnia babeczki:-)
 
Hej..

ale skwar
ja juz po robocie , teraz zupke gotuje i chyba na dzialke pojdziemy..:tak:

neczka jak cie cos niepokoji to idz do lekarza , a mnie sie wydaje ze to cos co ci pokapalo hehe
to poprostu zaczyna odchodzic czop :tak::tak:
takze lada dzien moze urodzisz :-):-)

Kamilka to powoli czas wracac do domu hehe , starczy byczenia sie u rodzinki :-p
 
Hej,

Wybaczcie, że tak ni z gruszki wyskakuje, zaglądałam w zeszłym roku do was, miałam zamiar przeprowadzić się do Niemiec, ale jednak wszystko się wtedy popsuło i wszystko sobie odpuściłam, w tym naukę języka.. Teraz jednak sytuacja diametralnie się zmieniła i jestem już bardzo blisko przeprowadzki (Berlin, prawdopodobnie Neukolln - może jest ktoś z okolic? :)). Powiedzcie, jak tu wygląda kwestia przedszkola? Albo gdzie szukać rzetelnych informacji na ten temat?
 
hej amandae- z tego co wyczytalam na tej stronce:
Kitaanmeldung / Kitagutscheinverfahren - Berlin.de
w berlinie tak samo zreszta jak i u mnie jest system gutscheinowy, co oznacza, ze aby dziecko dostalo miejsce w przedszkolu rodzice musza zlozyc wniosek w odpowiednim do miejsca zamieszkania Jugendamcie, ktory wyda takowy. Miasto doplaca do tego gutscheinu w zaleznosci od zarobkow,( do wniosku dolaczasz odcinek z pensji).
W praktyce wyglada to tak, ze o miejsce w przedszkolu jest dosc ciezko. Nam zalezalo na konkretnym przedszkolu, wiec zapisalismy mlodego jak mial juz roczek, aby zaklepac mu miejsce (poszedl jak mial dwa latka)
mam nadzieje ze troche pomoglam:-)
 
Ale swkar..mam dosc upalow..chce ochlodzenia :tak::tak::tak::tak:

Laski dostaje ktoras z was Wohngeld??
bo jak sie przeniose na nowe mieszkanko i juz porobie to bede chciala zlozyc wniosek..
dlugo sie czeka na odpowiedz od nich ? i trzeba dostarczyc do wniosku 3 kwitki z wyplaty czy jak ?
bo nigdy nie skladalam a chce sprobowac :tak::tak:

Przeraza mnie ta cala przeprowadzka i ta robota..akurat wszyscy znajomi sie urlopuja i nie ma za bardzo ludzi do pomocy hehe..chcielismy w ten wekend sie przenosic ale chyba przelozymy na nastepny...bo teraz jeszcze troche roboty tam mamy :tak: w czwartek jedziemy do urzedu sie przemeldowac :-):-)
Wogole w taki upal to nie chce mi sie nic robic a co dopiero torby nosic , kartony blee.....masakra :nerd:
 
Byłam rano u lekarza, tak mnie coś niepokoiło, że obudziłam męża w samochód i mnie przyjął bez kolejki :happy: zrobili mi ctg, zbadali, co się okazało, te opuchniecia to za dużo wody w orgazniźmie, mam moczyć nogiw zimnej wodzie, podobno tak jest pod koniec ciąży u nie których kobietek, a to co mi pokapywało, to też nic szczególnego, normalne...
A ja się przeraziłam, że coś nie tak, w czwartek mam wizytę swoją.

Owca- ja też tak myślę że to już na dniach wyjdzie to moje maleństwo, a ja myślę o tym ciągle i może dlatego już tak świruje, strach mnie ogarnia. A co do Wohngeld, to my z mężem jak byliśmy w starym mieszkaniu składalismy, ale nie dostaliśmy bo przekroczyło, czekałam na odp ok 3 tyg. Teraz też mam papiery przygotowane w domu i jak mały się urodzi od razu składamy. I do wniosku dostarczasz z 3 ostatnich miesięcy rozliczenia z pracy, rachunki, umowa wynajmu,zameldowanie, i my dawaliśmy kopie aktu ślubu.

Ale dzisiaj upał, co nie, nie mogę wysiedzieć tak mi gorąco!
 
Zapomniała bym się zapytać , kobietki wy wiecie jak to jest, jak się dziecko urodzi tu i jak się będzie chciło jechać do PL z takim maluchem, to co trzeba wziąć? Akt urodzenia, ubezpieczenie? Czy potrzeba wyrabiać dowód czy paszport dla takiego maluszka???? Bo ja już o tym myśle, bo byśmy za jakiś czas chcieli jechać do PL.

Kamilka- pamiętasz jak mi pisałaś że za którymś razem już trzeba płacić za usg? Bo AOK funduje tylko parę. A u mnie jest inaczej, ja mam cały czas za wszystko płacone przez ubezpieczalnie.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Neczka hmmm nie wiem ? Mnie po 3 usg kazali zaplacic 100euro zeby juz do koncamiec za darmo:? Jak przyjade mam test glukozy i w sumie to wszystko juz za free:)

Kurde wy piszecie ze u was/nas tak goraco a tu 23 i tak wiele ze leb chce urwac a dziecko moje przed wyjazdem chcialo na basen jeszcze wejsc:( ehh ta pogoda do niczego:(

Aco zapowiadaja w de w pogodzie po niedzieli??
 
Do góry