reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szukam Mam z Niemiec

Aleksandra chusty są piękne ;))tylko mam dylemat co do kolorów mam brązy i chce inna i nie wiem czy niebieski czy zielony czy teczę :))
 
reklama
Cześć dziewczyny,
czytam, że w temacie chustowania są tu ekspertki :)
Mam zatem pytanie. Od kiedy można zacząć nosić niemowlę w chuście? Spodzieam się synka w styczniu i chciałabym nosić go blisko.
Pozdrawiam.
 
Cześć dziewczyny,

czytam, że w temacie chustowania są tu ekspertki :)
Mam zatem pytanie. Od kiedy można zacząć nosić niemowlę w chuście? Spodzieam się synka w styczniu i chciałabym nosić go blisko.
Pozdrawiam.

witaj Wirginia

od samego początku mozna nosić ;))
ja zaczęłam jak Bartuś miał miesiąc - i żałuje że tak późno ;/
tu filmik
http://www.youtube.com/watch?v=TLduLJFSJn4&feature=related

podaję ci linka gdzie możesz popisać z chustomamami - ja już tak się wciągnęłam że chęć zakupu nowej chusty to gorsze niż chęć na czekoladki;D

Chusty.info - chusty do noszenia dzieci i pokrewne tematy - Chustoforum
 
Ostatnia edycja:
Hej mamuśki :-)

nie wiem czy mnie pamiętacie

szukałam pomocy w sprawie kasku modelującego czaszkę :-)

byliśmy w Berlinie, założyliśmy ten kask niedawno byliśmy na kontroli super efekty :-) jestem pod wrażeniem opieki lekarskiej i podejścia do pacjenta... Polska jest daleko w tyle!!!!!!!!!!!!



Chusta to super sprawa u nas sprawdziła się rewelacyjnie teraz Norb ma ponad 10 kg i już ciut ciężki - muszę się nauczyć wiązań na plecach :-)

Tu Norb miał 2miesiące

chustowanie.jpgplagiocefalia1.jpg a tu Norbuś w kasku :-)
 
karlita woooow super że i ty w chuście nosisz :)) mój ma 2,5 miesiąca i juz 7 kg ma na plecy jeszcze za mały bo główki nie trzyma ;/ ale będę się przymiezać za jakies 2-3 tyg ;) a co było z twoim synkiem ze musi taki kask nosic??

 
w skrócie Norbert był źle ułożony w brzuchu i skutkiem tego urodził się ze spłaszczoną lewą stroną potylicy. czaszka była przesunięta. W Polsce niestety nam nie pomogli kazali przekładać z boczku na bok ale to za bardzo nie pomogło z resztą nasz rehabilitant jak Norb miał 2 miesiące powiedział że to jest za duże spłaszczenie by się samo wyrównało. Wtedy po raz pierwszy usłyszałam o tych kaskach. ale zbyłam temat skoro wszyscy mówili ze się wyrówna. Jak mały miał pół roku robilismy badania na wit D3 i cała gospodarkę wapniową i wtedy trafilam na lekarke która powiedziała ze teraz sa małe szanse na wyrównanie i po wielu konsultacjach wzięłam sprawę we własne ręce i wróciłam do tematu kasków ;-) i tak wyladowalismy w Berlinie i to była naprawdę dpbra decyzja w tej chwili zostało nam 4 mm asymetrii a było 2cm!!

teraz na swoim blogu wszystko opisałam o naszych przejściach, o wizytach w klinice w Berlinie, o rezultatach i wiecie co ?? bardzo mnie cieszy bo dostaje dużo maili od rodziców którym mogę pomóc :-) bo w internecie ciężko znaleźć coś na ten temat :-) a ja chce pomóc :-) przynajmniej informacją. Chce by rodzice wiedzieli ze mają wybór a nie tak jak mawiają Polscy lekarze "wyrówna się a jak nie to w czym problem to nie choroba tyle ludzi ma krzywe głowy" a najgorsze jest to ze jak my wspominaliśmy o tej technice kasków to nas zbywano i mówiono że to jakieś wymysły.

gdyby ktoś chciał poczytać:

http://karlitka.blogspot.com/search/label/plagiocefalia


Gabinia skoro mały nie trzyma główki to w takim wiązaniu kangurkowym zwijasz pieluszkę w rulonik i podkładasz pod główkę i gotowe :-)



tu jest fajny instruktarz :-)
i jest wlaśnie pokazane jak zrobić z ta pieluszką by podeprzeć główkę

http://www.youtube.com/watch?v=4Fcg6544hwA
 
Ostatnia edycja:
reklama
Czesc dziewczyny!
Oj widze Gabinia ze sie uzaleznilas od chust na calego:-) no wlasnie ciekawe co Twoj maz na to ;-)
Ja jednak zdecydowalam sie na nosidelko z firmy ergobaby i jestem bardzo zadowolona. Kosztuje tyle co lepszej jakosc chusta a jest rewelacyjne :-)

karlitka, bardzo sie ciesze ze pobyt w Berlinie przyniosl az takie pozytywne efekty. Nawet niedawno sie zastanawialam co u Ciebie i jak Wam poszla ta wizyta w klinice. Super ze kask przynosi poprawe, mozesz byc z siebie dumna!
Moja Lenka tez rosnie jak na drozdzach i ma juz 5 kg. Jest ostatnio okropnym zarlokiem wiec kto wie gabinia moze niedlugo dogoni Twojego Szkaraba :-D
U nas ostatni tydzien przyniosl niespodziewanie sporo stresu, ktory mielismy na wlasne zyczenie. Otoz poszlismy na kawe do naszego zaprzyjaznionego handlarza bmw no i dal nam taka ofere ze grzech bylo odmowic :szok::baffled::-) wiec zdecydowalismy ze kupujemy nowy samochod. Fakt ze w przeciagu pol roku i tak trzeba by zmienic bo niedlugo stuknie naszej starej bmwcy 100tys km a wtedy to juz za pol darmo trzeba by go oddac. No wiec kupowanie nowej zajelo nam tydzien ze wszelkimi ustaleniami,negocjacjami itp:baffled: ale jest juz zamowiony i po swietach powinien byc juz do odebrania :-D
To sobie zrobilismy prezent pod choinke :rofl2:
A co tam u Was laski? alex, pati, madzia???
 
Do góry