reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szukam Mam z Niemiec

Hej Dziewczyny,
no bylismy w Polsce, jechalo sie nowa droga znakomicie, 800km w 6 godzin!

Jolka- moja dzidzia miala USG bioderek w czasie U3, jesli nie robia tego w Twojej Praxis, to powinna dac ci lekarka skierowanie do ortopedy
co do szczepien, to moj tez jeszcze nie mial, termin na U4 i pierwsza szczepionke mam na poczatek grudnia, a wiec bedzie mial wtedy juz 3 miesiace - to normalne

witam nowa mamusie!

Blond - kurcze, drogo! napoje rzeczywiscie najdrozsze, wyjdzie Ci jakis tysiaczek na koniec. My robilismy np. chrzest w restauracji, ale wszystkie ciasta przynieslimy sami, to troche forsy oszczedzilo.
 
reklama
Blod-jak kulka to dla wszystkich bo przeciez dzieciaka na lodzie nie zostawisz ;-)
Zaruje....;-)

My mielsiym na 16 osob w knajpce i wyszlo nas........ 170 euro:-D:-D:-D
plus 50 euro tort...kory przynioslam sama...kazdy zjadl po obiadku,napoje,piwko a na koniec ciasto i kawa...Normalnie w szoku bylismy po podliczeniu :-DKnajpa nazywa sie Romiosini-grecka-bardzo przytulna z dobrym jedzeniem...kazdy zamowil sobie co chcial...Oni dodatkow jeszcze maja o poszczegolnych godzinach np.happy zeit zamowienie jest o iles tam tansze...my akurat trafilismy na ten czas...:tak:

powodzenia-napewno cos znajdziesz...

a moze by jakas sale wynajac na takie okolicznosci i zamowic firme cateringowa? Moze by wyszlo jakos taniej...
 
hej kobietki

ja nadal w Polsce ale od poniediaku znow bede z Wami

Laura zdrowa ja tez wiec korzystamy z urokow Polski
Wracam d DE sama z Laura nie wiem jeszcze jak to zrobic zeby jej sie nie dluzylo bo 1100km to troche daleko:sorry:

Nadrobie jak wroce
Pozdrawiam
 
laski w düsseldorfie to nie drogo

patrycja firma cateringowa bierze okolo 20-25 euro za osobe

ciasta nie bedzie w knajpie tylko obiad i podwieczorek , ciasto pozniej w domu , bo na 16 jeszcze raz do kosciola i po kosciolku bedzie ciasto

kurde ale wiecie co jak rozmawiam z dziewczynami to kurde mam najtaniej i w polsce kosztuje od osoby od 80 zl
 
Patrycja 170 € za 16 osob???:szok:
Czy ja cos zle zrozumialam??To naprawde Wam sie udalo...
Ja tu u mnie o ceny sie nie dowiadywalam nawet...bo mysle,ze od osoby napewno chcielby z 20-30 €,jak nie lepiej
Juz jestem po chrzcinach...15 osob-w domu:oo2:
do komuni mam jeszcze spoooro czasu,ale jednego jestem pewna-nigdy wiecej zadynch duzych imprez nie robie w domu:no::eek:
Co prawda...wszystko przygotowala cioteczka,bo gdyby nie ona to nie bylo by 15 osob...ja bym w zyciu sobie nie poradzila zrobic zarcia dla takiej gromady.
To ciotka mojego meza...opiekuje sie tu osoba starsza i wracajac do PL na wszystkich swietych ''zahaczyla'' o nas...a ze to babka co i wesela przygotowuje w PL to sie w kuchni czuje jak ryba we wodzie i spadla nam z nieba szczerze mowiac:sorry:
Pscola mam termin zrobiony na U4 na 16 listopada...to zapytam lekarki co i jak...bo na U3 zadnego usg robionego nie miala...:shocked2:a zadnego skierowania tez nie dostalam...
 
Ostatnia edycja:
Czesc dziewczyny!
Mam pytanie i prosbe o pomoc jesli, ktoras wie. Mieszkamy oboje w Niemczech z mezem ( zameldowniae, i pozwolenie na staly pobyt mamy). Maz pracuej w Holandii, a ja od kilku miesiecy nie pracuje, ale czy nam przysluguje elterngeld i kindreged jesli nie mamy niemieckich paszportow?Dziekuje z gory za pomoc
 
Jolka dobrze zrozumialas :-D Szok nie?:-D bo jak w tym czase jest happy zeit to chyba 50% ceny bylo..oni tak maja ze prez godzine mozna zamawiac,ale trzeba miec specjalna karte...My ja mamy bo czesciej tam chodzilismy..
W szoku tym bardziej bylam bo jak robie na 6 osob urodziny to 100-150 euro z palcem w d*** pojdzie...:tak:
 
Czesc dziewczyny!
Mam pytanie i prosbe o pomoc jesli, ktoras wie. Mieszkamy oboje w Niemczech z mezem ( zameldowniae, i pozwolenie na staly pobyt mamy). Maz pracuej w Holandii, a ja od kilku miesiecy nie pracuje, ale czy nam przysluguje elterngeld i kindreged jesli nie mamy niemieckich paszportow?Dziekuje z gory za pomoc

Tak,napewno dostaniecie i jedno i drugie.Ja mam tu tylko zameldowanie...a maz jest samozatrudniony.I dostalismy pieniazki.:tak:Co prawda troche sie obawialam,bo ktos tam nam powiedzial,ze elterngeld to ponoc od zarobkow przyznawaja...a w 2008 roku to maz tyyyyle zarobil(tylko gdzie te pieniadze to nie wiem;-))ze balismy sie,ze nie dostaniemy...ale na szczescie poszlo gladko.
 
reklama
Tak,napewno dostaniecie i jedno i drugie.Ja mam tu tylko zameldowanie...a maz jest samozatrudniony.I dostalismy pieniazki.:tak:Co prawda troche sie obawialam,bo ktos tam nam powiedzial,ze elterngeld to ponoc od zarobkow przyznawaja...a w 2008 roku to maz tyyyyle zarobil(tylko gdzie te pieniadze to nie wiem;-))ze balismy sie,ze nie dostaniemy...ale na szczescie poszlo gladko.
Dzieki Jolka za odpowiedz, ja wlasnie sie obawiam tylko tego ze zadne z nas w Niemczech nie pracowalo...:zawstydzona/y: i ze tylko tu mieszkamy
 
Do góry