reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szukam Mam z Niemiec

Jestem juz zafasolkowana :) dzis zaczyna mi sie 11 tydzien, a w czwartek widzialam na usg jakie juz ruchliwe jest to malenstwo :)

Ja jestem tu troche zagubiona, bo mimo tego ze ucze sie niemieckiego, jakos trudno mi sie przemlamac i zaczac rozmawiac. Taki cykor troche jestem, i troche boje sie mowic, bo wiem ze robie duzo bledow. Nie wiem tez jeszcze jak tu dziala to wszystko ze szpitalami, poloznymi itp. Ale powoli wszystkiego sie dowiem :-) Mam w koncu jeszcze troche czasu ;-)
 
reklama
Fasoll - to gratulacje!mam nadzieje, ze dobrze sie czujesz?
ja dzis zaczelam 18 tydzien, toche mnie ta ciaza bardziej meczy niz poprzednie, ale to pewnie dlatego, ze mam juz dwojke i wiecej roboty
jak masz jakies pytania, to wal smialo:tak:

Abo - ja tez sie tutaj od poczatku swietnie czuje i szybko sie do wszystkiego przyzwyczailam

ja wczoraj pieklam caly dzien, wyszlo wszystko super, po poludniu bedziemy swietowac 4 urodzinki:happy:
 
Pscola- ja planuje trzecia ciaze mniej wiecej w takim odstepie jak Ty :) czyli za jakies 4 lata :)
Fasoll- jakby co to tez chetnie pomoge :) w Düsseldorfie studiowalam przez rok ...stare czasy...
 
hej dziewczyny!
Można sie dolączyć?? Co prawda nie jestem jeszcze mamą, ale niedlugo bede :) Mieszkam w niemczech juz prawie dwa lata, ale ciagle czuje sie zagubiona.:unsure:
Może mądre doswiadczone mamy pomoga mi tu troche odnaleźć :tak:
Nic sie nie martw przyzwyczaisz ise ja jetsem tu ponad 3 lata i gadam z kazdym po polsku:-D
chorobowo.... lozko, termometr, paracetamol, herbatka z rumianku....
wracaj do zdrowka:happy:
fasoll - witaj i rozgosc sie:-)
a zafasolkowana juz jestes? jak dlugo juz?

moj weekend byl pracowity - sobota na zakupach, niedziela na sprzataniu, z myciem okien wlacznie
na jutro znowu zapowiadaja snieg u nas ?????:szok::szok::szok:

jutro ma moj Nikos urodzinki, wiec dzis zabieram sie za pieczenie, 2 ciasta do przedszkola i cos do domu, w srode przyjda dzieciaki....pelne rece roboty:-p

wszystkim chorowitkom szabkiego powrotu do zdrowia:tak:
Pracowity weekendzik Buziaki dla Nikosia:-)
Jestem juz zafasolkowana :) dzis zaczyna mi sie 11 tydzien, a w czwartek widzialam na usg jakie juz ruchliwe jest to malenstwo :)

Ja jestem tu troche zagubiona, bo mimo tego ze ucze sie niemieckiego, jakos trudno mi sie przemlamac i zaczac rozmawiac. Taki cykor troche jestem, i troche boje sie mowic, bo wiem ze robie duzo bledow. Nie wiem tez jeszcze jak tu dziala to wszystko ze szpitalami, poloznymi itp. Ale powoli wszystkiego sie dowiem :-) Mam w koncu jeszcze troche czasu ;-)

Piekne uczucie malenstwo w brzuszku:rofl2:bedziesz zadowolona z opieki w szpitalu mi sie bardzo podobalo Rodzilam u siebie czyli w Grevenbroich:happy:
 
fasoll- dziala bardzo fajnie, bez porownania lepiej niz w Polsce :)
Tak wlasnie slyszalam i na to licze ;) tylko nie wiem jeszcze kiedy dokladie o sie zalatwia. Kiedy zameldowac sie w szpitalu, kiedy szukac Hebamme itp.

Fasoll - to gratulacje!mam nadzieje, ze dobrze sie czujesz?
ja dzis zaczelam 18 tydzien, toche mnie ta ciaza bardziej meczy niz poprzednie, ale to pewnie dlatego, ze mam juz dwojke i wiecej roboty
jak masz jakies pytania, to wal smialo:tak:

Abo - ja tez sie tutaj od poczatku swietnie czuje i szybko sie do wszystkiego przyzwyczailam

ja wczoraj pieklam caly dzien, wyszlo wszystko super, po poludniu bedziemy swietowac 4 urodzinki:happy:

Niestety czuje sie nienajlepiej, strasznie mecza mnie mdlosci i najchetniej lezalabym jak placek caly dzien :zawstydzona/y:
Podziwiam Cie ze radzisz sobie z ciaza i dwojka dzieci!! Ja w tym stanie nie mam sily za wiele robic. (ale kiedys bede musiala sobie jakos poradzic bo tez bym chciala trojke dzieci :) )

Nic sie nie martw przyzwyczaisz ise ja jetsem tu ponad 3 lata i gadam z kazdym po polsku:-D

wracaj do zdrowka:happy:

Pracowity weekendzik Buziaki dla Nikosia:-)

Piekne uczucie malenstwo w brzuszku:rofl2:bedziesz zadowolona z opieki w szpitalu mi sie bardzo podobalo Rodzilam u siebie czyli w Grevenbroich:happy:

Ja jak na razie rozmawiam po polsku i ew po angielsku :D Chociaz ostatnio uzywam mojego pokracznego niemieckiego w rozmowach z sasiadka. Moze sie w koncu przelamię ;)
 
a Wasi mezowie to Polacy?
moj to Niemiec i w domu mowimy glownie po niemiecku, przez co nauczylam sie tego jezyka zupelnie bezstresowo i jakos tak bez wysilku...
do ginekologa warto sie wybrac kolo 9-10 tyg, ciaze moze prowadzic ginekolog lub wybrana polozna,
za pierwszym razem meldowalam sie w szpitalu w 16 tc, bo wybralam ponoc najlepszy i strasznie oblegany,mialam u nich wizyte zapoznawcza okolo 30 tc, a przy ostatniej ciazy w ogole nie musialam sie meldowac- kazali przyjsc jak sie zacznie akcja porodowa- wszystko zalezy od szpitala,przy okazji warto sie dowiedziec czy polozne ze szpitala prowadza Geburtsvorbereitungskurs- szkole rodzenia,
polozna dobrze zaklepac sobie wczesniej , jesli to ma byc jakas konkretna, szczegolnie jak rodzi sie w sezonie wakacyjno- urlopowym.
Z mojego doswiadczenia- w duzych miastach trzeba wczesniej sie meldowac itp, bo jest wieksze oblozenie, w malych miasteczkach mozna z tym poczekac nawet do porodu...
 
czesc

abo moj jest Polakiem ale poznalismy sie w Niemczech gdy bylam u kolezanki w odiwedzinach:rofl2:Ja nie chodzilam do szkoly rodzenia

fasoll ja meldowalam sie w szpitalu 2mc wczesniej polozna wybralam miesiac przed porodem.Do lekarza poszlam w 6tc:-) Ze wzgledu na moj niemiecki chodzilam do Polaka i dobrze wybralam bo ciaza byla zagrozona i dzieki niemu zostala uratowana:tak:
Napewno sie przelamiesz:tak:

Moja Laura chora ma katar i zaczela kaszlec:-(Medykamenty podane:sorry2:
 
Moj maz to Polak, do tego nie mowiacy po niemiecku i nie moge na nim trenowac ;)

U ginekologa pierwszy raz tez bylam w 6 tym tygodniu i udalo mi sie znalezc lekarza Polaka, ale wszystkie panie pielegniarki recepcjonistka itp to niemki, wiec daje z siebie wszystko i walcze z niemieckim.
Zastanawiam sie jeszcze kiedy zaklepac sobie polozna, no i nie wiem czy (i jak? ) szukac Polskiej. Sąsiadka dala mi namiary na anglojezyczna polozna wiec w razie czego bede miala kogos z kim sie bez stresu porozumie, ale to chyba jeszcze za wczesnie zeby jej zawracac glowe?
 
reklama
Do góry