reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpitale, lekarze, położne WARSZAWA

Dzięki wielkie za odpowiedz, wlasnie o neonantologie OIOM mi chodzi, a reszte przeżyję. Własnie bylam na wizycie u ordynatora oddziału położniczego wiec mam nadzieje że jakoś tam sie dostanę/;)A czy izba przyjeć jest jedna na wszytskie oddziały? zastanawiałam sie jak to wyglada

Z tego co sie orientuje to izba przyjec na poloznictwo i ginekologie jest jedna. Inne odzialy maja swoje izby. Mysle, ze jak kobieta jest rodzaca to przyjma bez kolejki,a tak to trzeba troszke poczekac. Jednak nie zrazaj sie izba przyjec :-)
 
reklama
Dzięki kochane za odpowiedz , chyba jestem zdecydowana na ten szpital. Pan profesor z tego szpitala wbił mi się w książeczkę i mam nadzieje ze jakoś mnie tam przyjmą z jego pomocą.
 
Ja rodziłam na Żelaznej z Renatą Alechnowicz. Była po prostu świetna. Bardzo miła, a jednocześnie stanowcza jak trzeba było. Świetnie prowadziła poród - nie byłam nacięta mimo, że mój synek okazał się bardzo duży (3900g, obwód głowy 37cm), a ja jestem małą kobietą (przed porodem 48 kg, 161cm wzrostu). Skończyło się małym pęknięciem (1go stopnia). Naprawdę uważam, że dałam radę go urodzić naturalnie dzięki Renacie. Doradzała pozycje (nie byłam w stanie myśleć), robiła mi okłady, dopingowała mnie. Świetny specjalista i jednocześnie ciepły człowiek.
Szpital też był OK.
 
Kurcze wy chwalicie a ja tak skrytykowałam szpital na Czerniakowskiej. Ale mi głupio. No ale jak już pisałam rodziłam tam prawie 10 lat temu i przez ten czas dużo mogło się zmienić na lepsze.
W tej chwili moja siostra leży na porodówce i czekam na dobre wiadomości od niej. Jak wróci do domu to ją podpytam i napiszę aktualności.
 
hej,
probowalam przebrnac iles stron, ale slabo mi idzie :)
Mysle nad porodem na Starynkiewicza....
cos mozecie na ten temat powiedziec? jakies doswiadczenia?
 
My już po wizycie w Eskulapie. Kartkę z listą badań, które trzeba ze sobą wziąć na poród dają panie w rejestracji. Do torby bierzemy
- rzeczy dla siebie: koszula, papcie i przybory toaletowe (bez podpasek i podkładów, bo to dają),
- mąż - papcie,
- dzidziuś - ciuszek na wyjście.
Tak więc nic się nie zmieniło do tego czasu i jest tak jak dziewczyny pisały.

Dr Biernacki powiedział, żeby wziąć pampersy, a dr Witowski, że mają tetrowe ale jeśli chcemy to możemy wziąć pampersy.

Mam zapytanie do mam, które już w Eskulapie rodziły - czy brałyście ze sobą pampersy czy decydowałyście się na tetrowe na miejscu?

ja zdecydowałam się zabrać ze sobą pampersy, jest to wygodniejsze i nie trzeba się o nic upominać tym bardziej, że już 7 godzin po CC miała synka przy sobie...
 
szukam info o aktualnych warunkach na inflanckiej, jeśli będzie możliwość to zdecyduję się raczej na płatną salę porodową, jakoś nie wyobrażam sobie rodzenia z innymi kobietami obok...
interesuje mnie podejście położnych, czy pomagają, jaka jest opieka po porodzie - czy jest szansa, że ktoś się zainteresuje tym jak się czuje kobieta i zapyta czy nie pomóc przy dziecku? np. w kwestii przystawienia do piersi...
jak długo trzymają w szpitalu? czy rzetelnie wszystko sprawdzają? wykonują niezbędne badania dziecku? nie chciałabym by okazało się, że po 2 dniach muszę wrócić do szpitala, bo coś jest nie tak...albo trzeba zrobić jeszcze jakieś badania, bo wczesniej nie mieli na to czasu :(
ciekawa też jestem warunków, tzn. jak wyglądają sale, czy rzeczywiście jest tak strasznie ciasno? jak łazienki? czy wszystkie rzeczy trzeba miec swoje, czy szpital coś gwarantuje? chodzi mi np. o środki pielęgnacyjne dla dziecka, albo środki higieniczne dla kobiety....
interesuje mnie każda wasza opinia :)
 
ciekawią mnie wasze opinie na temat inflanckiej....szczególnie dziewczyn które rodziły w ostatnim czasie, z góry dziękuję! :)
 
reklama
Do góry