reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpitale, lekarze, położne WARSZAWA

Co do zwolnien to bez problemu od keiedy, na ile chcesz i tez do samego porodu, be zpodania powodow daje dr. Bramski.
Pietraszek daje,ale roznie... czasem daje od razu czasem nie... mozesz sprobowac...
obaj pracuja na Inflanckiej ,w szpitalu ktorego nie polecam na porod. (glownie dlatego,ze maja zerowy poziom opieki noworodkowej, nie mowiac juz jak cos sie dzieje z dzieckiem..- brak medycznego zaplecza)
Co do dobrego lekarza zwlaszca od usg!!!! to polecam dr. Solowieja!! Nikt tak dokladnie nei robi usg jak on... dokladne pomiary, nieczego nie przeoczy...

Nie znam lekarza z medicoveru pracujacego na Zelaznej... MEYHAM jak znajdziesz to dajznac , ktory..Ja jak bylam w ciazy szukalam tez lekarza z Zelaznej i nei znalazlam... :-(
 
reklama
Witam, wszystkie przyszłe i już obecne mamy :) Sama takową będę na przełomie stycznia/lutego 2011 :) Czytałam dużo o porodzie w wodzie - czy któraś z was miała taki, albo może cokolwiek na ten temat powiedzieć? Będę zobowiązana za wszelkie informację i porady! :)

Pozdrawiam!
 
Czy któraś z Was rodziła w szpitalu im prof. W. Orłowskiego lub chodziła tam do szkoły rodzenia? Interesują mnie opinie na ten temat bo zamierzam tam chyba rodzic :)
 
A82 ja tam rodziłam 9 lat temu, a 2 m-ce temu rodziła tam moja siostra. Obie miałyśmy porody rodzinne. Ja po urodzeniu drugiego dziecka w IMiD miałam porównanie i nie jestem zadowolona z Orłowskiego, a dokładnie z przebiegu porodu.Wszystko było na zasadzie leż i czekaj aż urodzisz, nikt nie pomógł żeby poród szybciej się zakończył. Jedyną pomocą była oxy. Po porodzie to już wogóle była masakra, byłam zdana sama na siebie albo na inne mamy. Teraz podobno jest trochę lepiej, ale ja już bym się nie odważyła.
 
stopi69, trochę się pozmieniało i odpuściłam sobie szpital na Żelaznej. Teraz na tapecie jest Madalińskiego ;) więc jak znacie lekarza z medicoveru pracującego na Madalińskiego proszę o info. Póki co jestem u Maciejewskiego, niby ok ale jakoś tak dziwnie...
 
hej dziewczyny:)


jaka tu cisza:)

czy nie ma już nikogo kto chce urodzić, rodził nie dawno, albo będzie w najbliższym czasie rodził w tej Klinice?

a może jest ktoś kto ma termin na początek października?
 
a czy ktoraś z Was słyszała o porodach w szpitalu przy Madalińskiego?
Szpital Sw.Zofii przy Zelaznej mocno przereklamowany - po raz kolejny słyszę takie opinie, a poza tym często gęsto odsyłają do innych...
Moja bratowa rodziła w Wołominie - polecam :) czysto, schludnie, miła i fachowa obsługa!
 
ja sie nastawiam na Madalińskiego,mam tam najbliżej....ponoc tez czesto odsyłaja ale gdzies pojechac musze....moja sąsiadka rodziła tam 5 mieś temu i bardzo chwaliła sam poród jak i opieke po....jak juz tam urodze to sie napewno pochwale:)
 
reklama
Jutro jedziemy z mężem na pierwszą wizytę do Eskulapa. Dzwoniłam tam 2 tygodnie temu,zapytano mnie o termin porodu (u mnie to 10 lipca) i ustawiono nam wizytę na 15 czerwca właśnie,czyli mniej więcej na miesiąc przed planowanym terminem. Padło także pytanie o preferencje co do lekarza-odpowiedziałam,że nie mam i przypisano mi dr Kawulok. Na pewno opiszę tę wizytę,sama jestem jej bardzo ciekawa.

No i po wizycie.
Najpierw było spotkanie z dr Kawulok,która mnie zbadała-niestety aparat do usg odmówił posłuszeństwa,pozostałyśmy na badaniu ginekologicznym. Lekarz,który prowadził mi ciążę ma nadal to robić.
Do 4 kg.rodzi się s.n.powyżej 4 cc.
Zapytałam co robią w razie kłopotów ze zdrowiem dzidziusia po urodzeniu. Generalnie robią tak samo jak w innych szpitalach,czyli podstawy są zagwarantowane,ale w momencie np.poważnej wady serca dziecko jest przewożone do innych szpitali. Nie pamiętam już gdzie dokładnie.Tak samo z rozszczepem podniebienia.Nie przeraziło mnie to BO->okazuje się,że TYLKO Szpital Wojewódzki w BB i jeszcze jeden gdzieś indziej mają odpowiedni sprzęt,więc czy w Pszczynie,czy w Cieszynie itd.któraś by urodziła dziecko z taką wadą to właśnie do jednego z tych będą przewozić maluszka! Jeśli chodzi o rozszczep podniebienia okazuje się,że wyłącznie Warszawa ma odpowiedni sprzęt. Żadne inne szpitale w okolicach nie posiadają bowiem tego typu aparatury.
Natomiast co do żółtaczki-usłyszałam,że jeśli dziecko do 2 dób nie dostanie jej,to raczej go już ona nie dotknie,natomiast jeżeli po przyjeździe do domu zauważamy,że maluch żółknie śmiało jedziemy z nim z powrotem i w Eskulapie go naświetlają.
Następnie przeszliśmy do dr Witkowskiego(anestezjolog),który przeprowadził ze mną wywiad co do stanu mojego zdrowia,spisał wszystko na kartce,omówił o co chodzi ze znieczuleniem,wręczył swój nr telefonu i twardo zaznaczył,że cokolwiek by się działo od tej pory mam dzwonić do niego nieważne czy dzień czy noc,święto czy weekend!!!
Dalej->nie została mi ustalona żadna data porodu. Dr Kawulok tylko stwierdziła,że raczej urodzę wcześniej-mam już 1cm rozwarcie. Po prostu jak poczuję,że skurcze są coraz mocniejsze,częstsze,czy też sączą się wody,lub odeszły-dzwonię do dr Witkowskiego i jeśli ten uzna,że to już pora,po prostu jedziemy do Eskulapa,lub sama decyduję,że to już czas i też wtedy jedziemy. Koszt na dzień dzisiejszy to 490zł. Mąż ma mieć kapcie ze sobą,ja natomiast tylko koszulę nocną i podstawowe przybory higieniczne (szczoteczka do zębów,szampon i co tam lubię-bez podkładów poporodowych),tak samo nic nie przywozimy dla dziecka,tylko ubranko na wyjście! No wiadomo,że jakieś klapki,szlafrok itp.też bierzemy.;-)
Jeśli macie jakieś pytania to zadawajcie,postaram się odpowiedzieć jeżeli będę w stanie,bo pewnie nie pytałam o wszystko o co niejedna z Was by zapytała :blink:
 
Ostatnia edycja:
Do góry