reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpitale, kliniki,lekarze, połozne KRAKÓW

Witaj Joo.No wiec tak...To też był mój pierwszy poród bardzo się bałam i tak jak pisałam nie byłam do końca zdecydowana tam rodzic bo też słyszałam o tych salach poporodowych,ale wcale nie jest tak źle bardzo przesadzają w tych opiniach,codzień jest sprzątane i czysto jest a to,że gdzie niegdzie tynk odpada to wcale nie jest takie straszne bez przesady:).Położnej nie miałam to była kwestia na kogo padnie to z tą osoba będę rodziła,miałam dwie ponieważ rodziłam w dzien i w nocy a pierwszej położnej zmiana się skończyła,ale myślę,że w tym szpitalu wszystkie położne są świetne i stworzone do tego zawodu.Tu pytają czy np.godzisz się na cięcie krocza a dla mnie było to ważne bo nie chciałam tego bez potrzeby by mnie cięli,no ale i tak skończyło się cesarką.ZOO jest za darmo.Poród rodzinny jest bez problemu mój mąż cały czas był przy mnie,chodził ze mna pod prysznic bo to łagodziło ból,masował krzyże kiedy skurcze były już bardzo silne.Naprawde polecam gdybym jeszcze raz była w ciąży to tylko tam bym rodziła,a te sale poporodowe to tak jak pisałam przesadzają(no chyba że te inne są gorsze ale wątpie)nie jest tak źle,chyba że ktoś ma bardzo duże luksusy no to wtedy faktycznie będzie niezadowolony.oddział noworodków jest po remoncie i w idealnym stanie.Czekam na więcej pytań.pozdrawiam.
 
reklama
zapomniałam dopisać,że do szkoły rodzenia nie chodziłam.No i proponuje Ci,abys w wolny dzień razem z mężęm poszła na miejsce,ja właśnie poszłam z mężęm i bardzo byłam zadowolona położna nas oprowadziła po salach porodowych,wszystko powiedziała i w każdej chwili można tam iść:)
 
witam:)
zdecydowalam sie rodzic w zeromskim, chcialam dowiedziec sie cos na temat zabiegow wykonywanych tam przed porodem tzn lewatywa, czy szpital ja wykonuje czy trzeba samemu w domku sobie zrobic? Jaka jest opieka po porodwa, czy bede mogla rodzic z kolezanka bo chłopak niestety sie boi. Bardz dziekuje za odpowiedz:-)
 
Ostatnia edycja:
witaj amelka20.Więc z lewatywą jest tak,że jeżeli chcesz to oczywiście możesz ją sobie zrobić w domku lub szpitalu oczywiście musisz kupić sobie w aptece cały sprzęt:) ale ten szpital tego nie wymaga,ja nic nie wiedziałam i kiedy już byłam na porodówce zapytałam położną ona powiedziała,że dla nich to jest sprawa naturalna i na porządku dziennym i nie dziwi ich kiedy z dzidziusiem wyjdzie coś innego to jej słowa:) A jeśli chodzi o poród to nie ma znaczenia tak naprawdę kto będzie z tobą rodził w każdym razie może to być tylko jedna osoba.A jeśli chodzi o opiekę to ja jestem bardzo z niej zadowolona.Życze wszystkiego dobrego i mam nadzieję,że tak jak ja będziesz bardzo zadowolona.pozdrawiam
 
dzieki za odpowiedz:-) jestem 3 dni po terminie i strasznie sie boje, a nie wiesz czy w zeromskim robia badanie na czystosć wod plodowych? Bo gdzies czytalam ze takie badanie jest wykonywane po terminie i wlasnie sie zastanawiam czy w tym szpitalu je robia. Jak bylam na ktg to lekarka nic nie wspomniala na ten temat i nie wiem czy zrobia mi to badanie.
 
Ostatnia edycja:
Ja urodziłam córeczkę 8 dni po terminie:)Jeden dzień leżałam na patologi właśnie dlatego,że już było po terminie.Ja nic takiego nie miałam robionego no i nie słyszałam o tym to może nie jest takie ważne.A wiesz co urodzisz?Nic się nie bój tam naprawdę będziesz mieć świetną opiekę i życzę Ci abyś miała tą położna co ja.To super,że to już trzymam kciuki:)
 
Dzieki ale i tak sie boje, lekarz mowi ze dziewczynka ale nie daje 100% pewnosci:) zreszta do samego porodu nigdy nie wiadomo. Jak jest z kosmetykami dla dziecka, torbe mam juz spakowana ale nie wiem jak z pieluszkami czy wziasc cala paczke pampersow? Znajoma mi mowila zeby wogule nie brac i mam teraz dylemat
 
Ostatnia edycja:
No właśnie ja miałam straszne komplikacje i myślałam,że nie przeżyje już.Wiesz każdy miał swoje pieluszki,no bo trzeba mieć swoje pampersy i chusteczki nawilżane.Ja zabrałam do szpitala ok 30 sztuk i mi brakło to mąż mi dowoził i koniecznie jakąś maść do pupy zabierz ponieważ ja nie miałam bo nie wiedziałam że trzeba mieć i mi sie mała odparzyła.Pampersów weź kilka najwyżej Ci ktos przywiezie



 
Ostatnia edycja:
Cześć dziewczyny. Jestem nowa na forum i bardzo chętnie skorzystam z waszych porad i doświadczeń. Jest to już moja druga ciąża termin mam na 22 czerwiec. Pierwsze dziecko rodziłam w Siemiradzkim, nie miałam złych doświadczeń, ale teraz chciałabym coś zmienić. W Siemiradzkim jest tylko jedna sala do porodów rodzinnych i to mnie tam tylko przeraża, bo jak będzie zajęta to idę na salę ogólną. Wiem, że to nie tragedia, ale chciałam rodzić z mężem i mieć pewną intymność. Teraz zastanawiam się nad porodem w Rydygierze słyszała bardzo dobre opinie o nim, ale mam obawy, bo mam lekarza z Siemiradzkiego i jak pójdę do Rydygiera to będą krzywo na mnie patrzeć, że nie poszłam rodzić tam gdzie jest mój lekarz prowadzący. Czy miałyście podobne doświadczenie, a może niepotrzebnie się obawiam? Bardzo proszę o rady i opinie. Magda.
 
reklama
Cześć dziewczyny. Jestem nowa na forum i bardzo chętnie skorzystam z waszych porad i doświadczeń. Jest to już moja druga ciąża termin mam na 22 czerwiec. Pierwsze dziecko rodziłam w Siemiradzkim, nie miałam złych doświadczeń, ale teraz chciałabym coś zmienić. W Siemiradzkim jest tylko jedna sala do porodów rodzinnych i to mnie tam tylko przeraża, bo jak będzie zajęta to idę na salę ogólną. Wiem, że to nie tragedia, ale chciałam rodzić z mężem i mieć pewną intymność. Teraz zastanawiam się nad porodem w Rydygierze słyszała bardzo dobre opinie o nim, ale mam obawy, bo mam lekarza z Siemiradzkiego i jak pójdę do Rydygiera to będą krzywo na mnie patrzeć, że nie poszłam rodzić tam gdzie jest mój lekarz prowadzący. Czy miałyście podobne doświadczenie, a może niepotrzebnie się obawiam? Bardzo proszę o rady i opinie. Magda.


Witaj.Ja mogę się wypowiedzieć tylko w kwestii Żeromskiego,jeśli czytałaś moje posty to wiesz że jestem bardzo zadowolona z tego szpitala tam są wszystkie sale do porodów rodzinnych,a słyszałam że w Rydygiera też jest tylko jedna czy dwie to tez może się zdarzyć,że będzie zajęta,a poród rodzinny to piękna sprawa:-).Myślę,że nie będą krzywo patrzeć,przecież każdy ma prawo rodzić tam gdzie chce,no ale to ty już musisz zdecydować.Pozdrawiam i w razie pytań pisz,no i opinie o szpitalach też są na tym forum,musisz wejść na Kraków i szukać;-)
 
Do góry