reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpitale, kliniki,lekarze, połozne KRAKÓW

Z tym opłaceniem położnej to chodziło mi o to ,że słyszałam ze można zapłacić i nawet jeśli jej nie ma na dyżurze to przyjeżdża i siedzi z toba cały czas,nieważne czy trwa to kilka czy kilkanaście godzin.Ja też będe miała dziewczynkę;)Bardzo dziękuje za te informacje,jestem przerażona tym wszystkim i dlatego tak wypytuje
 
reklama
No problem, wiem to się dzielę :tak:
Ty i tak masz dobrze, bo nie wiesz co Cię czeka ;-) ja już wiem i mówię, że jak się zacznie to nigdzie nie jadę ;-):-D
 
Dużo dobrego słyszałam o Szpitalu na Ujastku - wiele moich znajomych tam rodziło. Ordynator jest podobno świetnym specjalistą. Ja rodzić będę w Żeromskim - miałam tam już zabieg na ginekol. i roniłam tam raz. Świetny personel - zwłaszcza pielęgniarki!!! Pozatym lekarze - (nie wszyscy jednak) - są godni pochwały m.in.: P. Dr Gach - Orynator, P. Dr Olszańska, P. Dr. Zygiel, P. Dr Kmieć i in. Na prawdę mam dobrą opinię o tym szpitalu. Wiem, że są i sceptyczne uwagi na temat Żeromskiego,ale przecież tak też bywa.
 
Cześć Dziewczyny,
ja rodzilam w marcu 2009 w Żeromskim. Jestem bardzo zadowolona. Przy porodzie byla bardzo mila polozna i dwie mlode pielęgniarki, ktore dbaly o czystość i po porodzie pomogly sie doprowadzic do porządku. Nikomu nic nie dawałam, leżałam na sali z 4 innymi dziewczynami ponieważ mój maluszek był w inkubatorze, a takie dzieci z matkami są na drugim piętrze. Jeśli maluszek nie musi być w inkubatorze, zostawiają i matkę i dziecko na I piętrze i tam są sale 2 osobowe z prysznicem(po porodzie naturalnym) opieka naprawdę fachowa i w dzień i w nocy można się zwrocić z pytaniem, prośbą, Zresztą same pielęgniarki chodzą i pytają. jeśli dziecko wymaga dokarmienia w pierwszej czy drugiej dobie - pokarm jest podawany sterylnym malutkim kubeczkiem, nie smoczkiem, co nie powoduje rozleniwainia dziecka do ssania piersi. Szpital preferuje tylko naturalne karmienie i naturalne metody rodzenia.
Jeśli chodzi o rzeczy dla maluszka- dowolnie jak kto chce- ja korzystałam z ubranek szpitalnych, ale byly dziewczyny, ktore miały swoje ubranka-poprostu jak dziecko jest zabierane do kąpieli trzeba dać swoje ubranka - wtedy pielęgniarki ubiorą w te , ktore się dało, a jeśli się ich nie ma dają szpitalne.
Do szpitala trzeba zabrać swoje podpaski, majtki poporodowe - bawelniane (wyglądają jakby byly uszyte z bandaża- ja miałam 4 pary - one nie są jednorazowe- mozna je przeprać pod prysznicem- szybko schną. uważajcie są też flizelinowe majtki- ich nie polecam - nie przepuszczją powietrza.
Dobrze jest zabrać ze sobą np wyciąg z arniki- w przypadku nacięcia krocza, oklad przynosi ulgę i rana szybciej się goi.
Niewiem jak jest w innych szpitalach, jestem zadowlona z tego:-)
 
i u mnie przy porodzie była cudowna kobieta- p.Danuta Potaczek

ja polecam siateczkowe majtki (nadają sie do prania) są super wygodne i przewiewne
 
Fajnie, że przez kilka lat nic się nie zmieniło :tak:

Kasia, ja też rodziłam z p. Potaczek - anioł :-)
I też te majteczki polecam, są przewiewne.
 
witam!!! jestem w 8 miesiacu ciazy i mam problem z zdecyzja gdzie mam urodzic Jasia:-( slyszalam ze mozna "wybrac" sobie szpital w ktorym chce sie rodzic, ale te wszystkie formalnosci bo przeciez napewno sa...:-( przyprawiaja mnie o dreszcze... chcialabym taki szpital zeby miec synka po porodzie caly czas ze soba i na sali nie chce byc sama lecz z jakas druga mama poniewaz samej to tak ciezko. to moja pierwsza ciaza i bardzo sie stresuje. moj lekaz prowadzacy nie jest poloznikiem i szczerze powiem nie jestem do niego do konca przekonana. a moj poprzedni dr. Kostrz z ul. Dlugiej jest swietnym lekarzem tyle ze strasznie obleganym przez inne pacjentki i nic o nim wiecej niewiem...moze ktoras z was wie o kim mowie i powie mi cos wiecej... chciala bym taki szpital w ktorym by bylo czysto i przyjemnie i przedewszystkim polozne mile, lazienka na sali i mozliwy porod rodzinny... prosze doradzcie mi!!!
 
chyba jednak zdecyduje sie na Zeromskiego:-) ale teraz te zalatwiania. czy trzeba jechac i wczesniej sie rejestrowac?
 
Karra, a na kiedy się zarejestrujesz? ;-) Przecież nie wiesz kiedy urodzisz :tak:

Zadzwoń na porodówkę, nr znajdziesz w necie i zapytaj co potrzeba do porodu, jakich badań (ja też muszę zadzwonić), a w 9-tym miesiącu polecam zadzwonić do Poradni Ginekologii i zapisać się na ktg.

Btw, myślę, że dobra decyzja, ja 3 lata temu byłam bardzo zadowolona. Mam nadzieję, że teraz też będę :tak:
 
reklama
Witam , czy mógłby mi ktoś polecić położną z Rydygiera? Czy są tam miłe i pomocne położne? Proszę o opinie
 
Do góry