reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpital Uniwersytecki Kopernika - poród, położne, wasze wrażenia

Wietrzyca - postaram się w najbliższym czasie zorientować odnośnie dr Piskorza.

polly_ - eh, to faktycznie się fajnie zaczęło.Moja cesarka sprzed 6 lat na Ujastku tak nie wyglądała, mało tego nic mi nie mówili jak już zgodziłam się na cesarkę. W trakcie operacji słyszałam narzekanie, że dużo tkanki tłuszczowej, po co się tyle kobiet przyjmuje do rodzenia skoro nie ma się kto nimi zająć i że w ogóle to za mało tu zarabiają. Dokładnie tak mówili ! Nikt się naturalnie przy tym nie przedstawiał, wszyscy byli w maskach, więc ciężko by mi było ich rozpoznać. Pamiętam to świetnie do tej pory. Cała operację przepłakałam. Najbardziej ludzki okazał się jeden z anestezjologów, starszy facet, który po operacji sprawdzał jak się czuję i przy tym jakoś tak normalnie mnie potraktował a nie jak niepotrzebną pacjentkę, przy której się tylko narzeka na nią i na resztę świata. Dziecko pokazali mi zaraz po wyjęciu z brzucha i dostałam je potem po ok. 9 godzinach, jak już się obudziłam. Mam nadzieję, że w styczniu / lutym na Kopernika będzie nieco mniej pacjentek niż w lipcu, kiedy Ty rodziłaś. Chyba letnie statystyki porodowe mają bardziej pokaźnie liczby?
 
reklama
Sonia, byłoby super :-)

Moja siostra miała cc na Kopernika i ogólnie zadowolona. Szybko zobaczyła dzidziusia. Jedyne na co narzekali, to mąż się nie mógł dowiedzieć, gdzie ona będzie po cc, bo nikt nic nie wiedział. :p
 
polly koleżanka tez tak miała w narutowiczu ze nie było miejsc i dopiero 24 hej po cc zobaczyła córkę. tez miała znieczulenie ogólne.
kto pytał się czy położne tam miałam z tego szpitala umówione. no więc nie umawia się tam z poloznymi ja miałam swojego lekarza tam ale w ten dzień nie miał dyżuru.
 
Hej,

A czy orientujecie się jak jest z L4 dla męża - opieka po porodzie nad żoną? Bo to zdaje się przy wypisie chyba w szpitalu można uzyskać, a jest tak faktycznie? Czy któraś z Was ma takie doświadczenia?

Serdeczności,
Domi
 
Ja nie mam w tym temacie żadnego doświadczenia, mój mąż po mojej pierwszej cesarce, miał zaklepane 2 tygodnie urlopu a w sumie to musiał z niego zrezygnować - pilne sprawy służbowe .... wrrr... ani jednego dnia nie dał rady być ze mną, a ja praktycznie ledwo chodziłam z bólu. Najlepiej zapytaj swojego lekarza. Ja z L4 dla męża w takich okolicznościach jeszcze się nie spotkałam.
 
Cześć dziewczyny,
moje dziecko przyjdzie na świat w styczniu i bardzo chciałabym, żeby było to na klinice kopernika. Dużo czytałam, dowiadywałam się i wiem, że kadra tam jest najlepsza.
Jedyne co mnie niepokoi to fakt, że odsyłają rodzące z braku miejsc.

Moja ciąża przebiega prawidłowo, nie mam komplikacji, dziecko zdrowe, ja też, chce rodzić sn.

Czy znacie kogoś kto tam rodził nie mając problematycznej ciąży i lekarza z kliniki jako prowadzącego?


Z innych rzeczy:
- czy jest możliwość nie mycia dziecka po porodzie tylko wytarcia i zostawienia w mazi jak najdłużej?
-jaka koszula powinna być do porodu sn? Jak wygląda kontakt skóra do skóry po porodzie? Leży się całkiem bez koszuli i niczego?
-gdzie/jak się umówić na ktg?

Będę wdzięczna za opowiedzi
 
Ja nie mam w tym temacie żadnego doświadczenia, mój mąż po mojej pierwszej cesarce, miał zaklepane 2 tygodnie urlopu a w sumie to musiał z niego zrezygnować - pilne sprawy służbowe .... wrrr... ani jednego dnia nie dał rady być ze mną, a ja praktycznie ledwo chodziłam z bólu. Najlepiej zapytaj swojego lekarza. Ja z L4 dla męża w takich okolicznościach jeszcze się nie spotkałam.
Jest coś takiego przy wypisie trzeba poprosić lekarza że chce się takie l4 i bez problemu wypisują przynajmniej mi żadnych nie robili po cc tylko trzeba mieć dane męża i nip zakładu pracy i na 2 tygodnie dostaje
 
reklama
Do góry