reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpital Uniwersytecki Kopernika - poród, położne, wasze wrażenia

papagena, jeżeli chodzi o szczepienie na żółtaczkę Engerixem szczepionką to się załatwia tak:
trzeba wziąć receptę na szczepionkę dla noworodka od swojego rodzinnego, wykupić szczepionkę (najlepiej w tym samym dniu co poród, ponieważ szczepionka musi być przechowywana w odpowiedniej temperaturze). Recepta jest wystawiona na rodzica, ale trzeba zaznaczyć, że dawka ma być dla noworodka. Po porodzie jak tata zjeżdża z dzieckiem oddaje szczepionkę paniom położnym i potem mama podpisuje dokumenty i szczepią dziecko.Nie od razu po porodzie :) U mnie panie położne przyszły na drugi dzień.
My kupiliśmy szczepionkę rano w dniu zaplanowanej cesarki, wcześniej mąż zamówił w aptece na Strzeleckiej. Tam dostał torebkę izolacyjną, którą podpisał moim nazwiskiem. W szpitalu poprosił panie położne na patologii, żeby włożyły do lodówki szczepionkę (godzina mojej cesarki się sporo przesunęła, a na dole położne nie chciały wziąć szczepionki, bo niewiadomo było gdzie będę po porodzie). W sumie można też włożyć do lodówki dla pacjentek.
Nie można kupić szczepionki w szpitalu. Nikt nie pyta czym chcesz szczepić dziecko - sama musisz wcześniej poinformować położne, że masz swoją szczepionkę.
Ale nie był to jakiś wielki problem.
 
reklama
Wczoraj po pierwszej wizycie w poradni patologii ciąży u dr Kaim miałam wrócić do domu z mężem i córką..ale niestety na ktg tętno dziecka zaczęło zanikać..ok2-3minut spadało ale na szczęście wróciło do normy.
Zostawili mnie na obserwacji na oddziale.
Poza jedna położną z nocnej zmiany, starsza blondynka,wszystkie panie sympatyczne:)
Warunki - w porównaniu do Narutowicza gdzie też po remoncie, rodziłam 3lata temu,zdecydowanie lepiej!
Co prawda dzisiaj zamykam dopiero 36 tydzień więc lepiej by synuś posiedział jeszcze w brzuchu ale w sumie mogłabym już urodzić ;)
Przynajmniej wiem że jesteśmy w dobrych rękach :)
 
Alternatywa, dzięki za informacje.

Czerwcówka, najważniejsze, że z synkiem wszystko dobrze. Może Was tylko poobserwują i jeszcze wypuszczą do domu? Trzymaj się! :)
 
papagena
Dokładnie tak wszytsko z nami ok i dziś nas wypisali - nie ma jak w domu:)
Ale oczywiście mam przyjść do ambulatorium na kontrolne ktg w przyszłym tyg. i jestem już umówiona po ost.wizycie znów do poradni.
zobaczymy bo za tydzień w piątek zaczynam 38 tydzień więc już coraz bliżej, mam oczywiście nadzieje,że będzie miejsce na pordówce w klinice:)
 
Orientuje się może któraś z mam czy do przyjęcia na oddział dzień przed planowaną cesarką trzeba być na czczo?
papagena
do planowanej cesarki właśnie po to dzień wcześniej przychodzisz, że nie jesz na wieczór dopiero albo rano w dniu cesarki.Napewno od późnopopołudniowych nawet nie pijesz wody.
także spokojnie najedz się;) ale oczywiście bez przesady.
Ja co prawda nie mam planowanej cesarki ale w ostatnich chwilach korzystami zjadam te alergenne na początku Truskawki mniam:)
 
Orientuje się może któraś z mam czy do przyjęcia na oddział dzień przed planowaną cesarką trzeba być na czczo?

Mi robili badania w dniu przyjęcia i pytali się, czy jestem na czczo. Jadłam tego dnia pewnie kolo 4-5 rano, wiec tak się szczęśliwie złożyło, że można było powiedzieć, że na czczo, bo sporo godzin minęło od posiłku ;)
 
Latte, będę miała tak samo jak Ty. Więc chyba wstrzymam się z jedzeniem i wezmę jakąś wałówkę ze sobą, bo na szpitalne śniadanie pewnie się nie załapię.
 
reklama
papagena
papagena
do planowanej cesarki właśnie po to dzień wcześniej przychodzisz, że nie jesz na wieczór dopiero albo rano w dniu cesarki.Napewno od późnopopołudniowych nawet nie pijesz wody.
także spokojnie najedz się;) ale oczywiście bez przesady.
Ja co prawda nie mam planowanej cesarki ale w ostatnich chwilach korzystami zjadam te alergenne na początku Truskawki mniam:)


Mam pytanie, w którym tygodniu zaplanowane masz cc??
wiem że na Kopernika robią cc po skończonym 39??
ale czy można się umówić np. na 38+1 ???
 
Do góry