reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczęśliwe dzieciństwo maluszków - zabawki, piosenki, metody wychowawcze itp.

Panowie skończyli skręcać meble ok północy mojego czasu.... Po czym wpadłam w szał prania, prasowania, składania i układania... Już 6 rano u mnie a ja dalej na chodzie....:szok:
 
reklama
A teraz z innej beczki, czytałam gazety i znalazlam artykul o pielegnacji noworodka...wyczytalam ze odradzaja puder przy dziewczynkach, ze sie moze dostac tam gdzie nie trzeba i infekcja gotowa... jak to jest w realu?? doswiadczone mamy, stosowalyscie?? bo ja myslalam ze po kazdej zmianie pieluszki bede pudrowac, wiadomo ze bedzie sie omijac te wrazliwe miejsca...

Ogolnie odradza sie puder bo lubi sie brylowac,kulkowac czy jak to nazwac..hihi nooo zamienia sie w grudki;-):-)i uwiera,przeszkadza,odparza itede itepe....
Ja niestety doswiadczenia nie mam,wiec nie powiem jak to na pewno jest.
 
I co w rożku z golutkimi nóżkami?:eek:
:tak: tak z gołymi nóżkami

My mamy jeden problem mniej bo w naszym szpitalu nie mozna miec swoich ubranek;-)

A teraz z innej beczki, czytałam gazety i znalazlam artykul o pielegnacji noworodka...wyczytalam ze odradzaja puder przy dziewczynkach, ze sie moze dostac tam gdzie nie trzeba i infekcja gotowa... jak to jest w realu?? doswiadczone mamy, stosowalyscie?? bo ja myslalam ze po kazdej zmianie pieluszki bede pudrowac, wiadomo ze bedzie sie omijac te wrazliwe miejsca...
ja używałam tylko pudru po tym jak mała po wszystkich kremach miała odparzenia wiec pewnie to zależy od dziecka nam sie nic nie zbrylało bo nie sypałam tony pudru a odparzenia mała miała po wszystkim co mokre a nie po pudrze :sorry:
 
Dziewczyny a powiedzcie jak macie zamiar ubierać maluszka w szpitalu
body dł rękaw + pajacyk i rożek , czy body krótki rękaw, a moze kaftanik ?
Nie wiem co spakowac do szpitala?:zawstydzona/y:
body z długim rekawkiem lub kaftanik z długim i na to śpioszki + jeszcze ja ubierałam skarpetki bo synus marzł mi bo u nas w szpitalu nie robią tak ciepło co połozna jak pobierała krew i chwyciła za nózki(bo wcześniej miałam bez skarpetusiek)mówiła że mam ubrac i wtedy w rożek:tak:i teraz tak samo będe ubierać synka;-)
My mamy jeden problem mniej bo w naszym szpitalu nie mozna miec swoich ubranek;-)

A teraz z innej beczki, czytałam gazety i znalazlam artykul o pielegnacji noworodka...wyczytalam ze odradzaja puder przy dziewczynkach, ze sie moze dostac tam gdzie nie trzeba i infekcja gotowa... jak to jest w realu?? doswiadczone mamy, stosowalyscie?? bo ja myslalam ze po kazdej zmianie pieluszki bede pudrowac, wiadomo ze bedzie sie omijac te wrazliwe miejsca...
puderek można nałożyć ale na suchą pupcie to się robi i głównie na ręce sobie sypiesz "rozsmarowujesz"i potem nakładasz na pupcie nie sypie się tego duzo bezpośrednio bynajmiej u dziewczynek bo racja wchodzi w wargi sromowe co tak troche sypiesz i wtedy "rozsmarowujesz":tak:ja używam puderku tylko i wyłacznie po kupci i głównie na dupcie;-)
 
No to powiem Wam, że ja kupiłam puder zanim się Oliś urodził i do tej pory nawet go nie użyłam :tak: Mieliśmy to szczęście, że się nie odparzał, a jak już się zdarzyło po antybiotyku po operacji serca i po świńskiej to wystarczyła odrobina Sudocremu. Co dziecko to inna reakcja na kosmetyk, jednym dzieciom podpasuje puder, a innym krem. mi bardzo polecano na odparzenia zwykłą mąkę ziemniaczaną, ale jakoś nie było okazji tego wypróbować i mam nadzieję, że tym razem też nie będzie ;-)
 
Tzn.ja nieużywałam puderku do tego aby synek nie miał odparzonej pupci tylko ogólnie tak po kupci aby skórka była fajna :tak:ja nie wiem co to są odparzenia bo tego na moim synku niedoświadczyłam;-)
 
A ja się pochwalę piątkowymi zakupami na razie zdjęcia z netu ale jak już wszystko ustawimy,poskładamy i przygotujemy kącik dla synka to wkleję zdjęcia w innym wątku.
A więc
łóżeczko,pościel fotelik(tylko inny kolor)
i taki materac co o nim sądzicie? Materac do łóżeczka kokos-gryka 120x60 Danpol
resztę zdjęć jak się ogarnę z tym wszystkim
 

Załączniki

  • Kuba II teak z szufladą.jpg
    Kuba II teak z szufladą.jpg
    18 KB · Wyświetleń: 24
  • pościel.jpg
    pościel.jpg
    29,6 KB · Wyświetleń: 22
  • carloex2.jpg
    carloex2.jpg
    19,9 KB · Wyświetleń: 20
reklama
Do góry